Rudé „S“ míří do Ostravy. Vítkovice v pátek proti Spartě

Do třetice hrají hokejisté HC VÍTKOVICE RIDERA na svém domácím ledě. V prvním duelu druhé čtvrtiny základní části znovu vyzvou pražskou Spartu. Česká extraligová klasika se hraje v OSTRAVAR ARÉNĚ v pátek 21. října od 17 hodin.

Třetí domácí duel v řadě a do třetice znovu atraktivní soupeř. Vítkovičtí fandové se v pátek mohou těšit na českou hokejovou klasiku, když do OSTRAVAR ARÉNY dorazí znovu Sparta. Čtvrtý celek tabulky chce na severní Moravě získat třetí výhru v řadě a dostat se do top 3 aktuálního extraligového pořadí.

První kolo přálo Vítkovicím

V prvním vzájemném měření sil mezi oběma tradičními kluby měli navrch Vítkovičtí. Ti velice rychle vedli 2:0 a ačkoli silná Sparta dokázala srovnat, obrat nedokázala dokonat. Nájezdy pak rozhodovaly o vítězi zápasu a v nich se radovali Ostravané díky výbornému Bartošákovi a vítěznému nájezdu Ondřeje Romana. Dva body z prvního duelu se Spartou jsou pro modro-bílé hodně cenné a na tento počin by nyní chtěli navázat. Na druhé straně ale sami moc dobře vědí, že páteční zápas bude zcela odlišný. „Nemůže to být stejný zápas. Minulý vzájemný zápas jsme hráli na začátku sezony, byli jsme v jiné sestavě. Sparta od té doby hru posunula opět o něco dál, takže se rozhodně nemůžeme ohlížet na zápas prvního kola,“ varuje trenér Pavel Trnka.

Spartě úvod nevyšel, nyní už se zvedá

Pražané disponují extrémně silným kádrem plným zajímavých individualit. Účast Briana Ihnačáka, Petra Vrány jsou znát, stejně jako příspěvek například bývalého farmáře Richarda Nedomlela. Jenže je také si potřeba přiznat, že sedmé místo po jedenácti kolech nebylo pro velkoklub typu Sparty až tak pozitivní. Rudí se zvedli až v závěru první čtvrtiny a se posunuli na dostřel top 3. Aktuálně jsou čtvrtí. Rudí začínali sezonu směle právě ve Vítkovicích. Po prohraném prvním kole přišla dvě vítězství, což z úvodního těžkého losu tří venkovních zápasů znamenalo zisk sedmi bodů. To není k zahození. Jenže pak Sparta narazila na rozjeté soupeře. Pražané podlehli v prvním domácím zápase Třinci na nájezdy, padli v Olomouci a bod si přivezli z Chomutova. Tři porážky v řadě, byť se ziskem dvou bodů, to není zrovna ideální vizitka. A pak, jako by přišla houpačka, dvě výhry v Hradci a nad Zlínem. Tvrdý direkt 2:6 v Brně vystřídala útočná kanonáda 9:0 s Mladou Boleslaví, aby za dva dny přivezli rudí z Litvínova porážku 1:5. Srdce Pražanů zaplesala, když po neúspěchu na severu Čech přišla výhra 5:0 v Plzni a také pro Spartu téměř povinná výhra 3:1 nad Vary. Tým trenéra Kalouse tak poskočil na čtvrté místo, kde už se tradičnímu favoritovi mnohem lépe dýchá.

Ostravané chtějí těžit z bojovnosti

Zlepšená hra Sparty logicky nebere odhodlání domácím porvat se o úspěch. Vítkovičtí v úterní dohrávce porazili Plzeň, čímž se vrátili do desítky a nyní mohou v případě úspěchu a dobrých okolností pomýšlet i na ohrožení šestky. Tolik tabulkový pohled, protože pohled z kabiny je trochu jiný. „Nemůžeme se ohlížet napravo, nalevo. Začínáme druhou čtvrtinu, ve které bychom rádi byli úspěšnější, než v té první. To znamená nedívat se kolem sebe, ale v každém zápase bojovat. Bojovnost je to, co nás musí zdobit a díky čemu budeme schopní porážet i soupeře,“ připomíná Pavel Trnka.

Marodka se nemění

Poznámka Pavla Trnky o jiné sestavě oproti poslednímu vzájemnému střetnutí se Spartou je na místě. Marodka týmu zatím nevydala nikoho z nedávno zraněných, a tak i tentokrát budou chybět obránci Baranka a Sloboda a útočníci Kucsera, Kurovský a Němec.

Pátek 21. 10., 17:00, HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Sparta Praha

Zápas 14. kola. kola Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Sparta Praha se hraje v OSTRAVAR ARÉNĚ v pátek 21. října. Úvodní buly budevhozeno v 17:00 hodin. Vstupenky na utkání jsou v prodeji online v síti Ticketportal. Pokladny Arény budou otevřeny v den zápasu od 9 hodin.

14. HC Energie Karlovy Vary 13 2 0 0 1 9 25 49 8
(Z) počet zápasů, (V) výhry, (R) remízy, (P) prohry, (VP) výhry v prodloužení, (PP) prohry v prodloužení, (G) vstřelené branky, (OG) obdržené branky, (B) body

Bilance "last 5"

HC VÍTKOVICE RIDERA:  3 – 0 – 0 – 2

HC Sparta Praha: 3 – 0 – 0 – 2

(výhry – výhry v PP/SN – porážky v PP/SN – porážky)

Soupiska týmu HC Sparta Praha

Brankáři: Filip Novotný, Tomáš Pöpperle

Obránci: Michal Barinka, Michal Čajkovský, Vladimír Eminger, Martin Gernát, Marek Hrbas, Petr Kalina, Ondřej Mikliš, Juraj Mikuš, Richard Nedomlel, Jan Piskáček, Jan Švrček.

Útočníci: Lukáš Cingel, Jiří Černoch, Miroslav Forman, Jan Havel, Jaroslav Hlinka, Brian Ihnačák, Lukáš Klimek, Vojtěch Komárek, Andrej Kudrna, Petr Kumstát, Tomáš Netík, Lukáš Pech, Martin Procházka, Ondřej Procházka, Štefan Růžička, Ostap Safin, Dominik Uher, Dominik Volek, Petr Vrána.

Trenéři: Jiří Kalous – Zdeněk Moták, Jiří Veber

Poslední vzájemné utkání se Spartou

1. kolo – 9. 9. 2016

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Sparta Praha 3:2 SN (2:1, 0:0, 0:1 – 0:0)

Branky: 8. Vandas, 9. Roman (Kucsera, D. Květoň), rozhodující nájezd Szturc – 12. Netík (Kumstát, Pech), 45. Netík (Kumstát). Rozhodčí: Čech, Úlehla – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 9:10, navíc Ihnacak (SPA) 5 minut + do konce utkání za napadení. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 5755. Střely na branku: 33:27

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Baranka, L. Kovář, Sloboda, Klok, Výtisk, Urbanec, Krenželok – D. Květoň, Roman, Zdráhal – Kucsera, Kolouch, Vandas – Szturc, Illéš, Olesz – Kurovský, Balán, Tomi –E. Němec

HC Sparta Praha: Pöpperle – Mikuš, Čajkovský, Barinka, Eminger, Švrček, Kalina, Piskáček, Hrbas – Š. Růžička, Vrána, Ihnacak – Uher, Cingel, Forman – Kumstát, Pech, Netík – O. Procházka, Černoch, Kudrna

Výsledky a sestavy obou týmů v minulém kole

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC ŠKODA PLZEŇ 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 17. Stastny (D. Květoň), 21. Olesz (Szturc), 27. Tomi (Stastny, Urbanec), 42. Urbanec (Sedlák, Olesz) – 18. Kracík (Lev, Kodýtek). Rozhodčí: Hribik, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. Diváci: 3414. Střely na branku: 31:14.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Výtisk, Urbanec, Klok, D. Krenželok, L. Kovář, Sedlák, Puzič – Szturc, Stastny, Olesz – Zdráhal, Roman, D. Květoň – Kolouch, Balán, Vandas – Illéš, Hudeček, Tomi

HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 15. Kumstát (Pech), 32. Pech (Barinka), 46. Uher (Kudrna) – 20. Mullane (T. Rachůnek). Rozhodčí: Hejduk,Hradil – Bláha, Špůr. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 6416. Střely na branku: 36:26.

HC Sparta Praha: Novotný – Nedomlel, Čajkovský, Mikuš, Kalina, Gernát, Eminger, Barinka –Ružička, Vrána, Ihnačák – Klimek, J. Hlinka, Forman – Kumstát, Pech, Martin Procházka – Uher, Cingel, Kudrna.

Nejlepší hráči obou týmů v letošní sezoně

HC VÍTKOVICE RIDERA

Nejproduktivnější hráč: 9 bodů – Ondřej Roman (5+4)

HC Sparta Praha

Nejproduktivnější hráč: 16 bodů – Lukáš Pech (4+12)

Bilance Vítkovic venku: 64 – 13 – 2 – 6 – 5 – 38 – 157:228
(zápasy – výhry – výhry PP či TS – remízy – prohry PP či TS – prohry – skóre)

Nejvyšší vítězství Vítkovic doma: 5:0 – 2003/04, play off
Nejvyšší vítězství Vítkovic venku: 9:4 – 1997/98 – o 3.místo a 7:2 – 1993/94, základní část

2010/2011: 5:2, 4:3 – 4:1, 4:2.
2009/2010: 2:1 PP, 2:1 – 3:4 SN, 1:2. Play off: 4:1, 0:2, 2:0, 3:1 – 2:5, 4:1, 1:2.
2008/2009: 4:1, 3:0 – 1:4, 2:3.
2007/2008: 1:2 PP, 2:0 – 1:4, 1:2 PP
2006/2007: 5:1, 5:2 – 2:3, 3:4.
2005/2006: 2:3, 4:2 – 2:4, 4:3 PP
2004/2005: 4:3, 1:2 – 3:4, 2:2. Play off: 3:1, 3:2 – 5:1, 4:5, 6:4.
2003/2004: 0:1, 6:3 – 0:5, 1:4. Play off: 5:0, 6:2, 1:4 – 2:3 PP, 0:3, 1:6.
2002/2003: 3:3, 3:2 PP – 1:5, 3:4 PP
2001/2002: 1:8, 3:1 – 2:2, 1:1. Play off: 2:3, 1:4 – 3:2, 0:7.
2000/2001: 2:0, 2:4 – 2:2, 2:4. Play off: 2:3 – 2:3, 1:3.