Rozlučka Romana Poláka – v pátek od 17:30!

Páteční zápas s Libercem bude mít hodně slavnostní úvod. Roman Polák se rozloučí oficiálně s hráčskou kariérou. Ostravský hokejista, jehož profesionální působení je v Česku výhradně spojeno s Vítkovicemi a který odehrál bezmála 900 v nejslavnější lize světa NHL a zahrál si rovněž o Stanley Cup si velké ovace zaslouží! Přímo na ledě vítkovického paláce. Nenechte si ujít šanci zatleskat legendě!

Roman Polák se rozhodl ukončit kariéru po sezoně 2021/2022, poté, co z pozice kapitána dovedl Vítkovice z předkola do čtvrtfinále play off. Poslední zápas odehrál proti Olomouci v rozhodujícím střetnutí série. Dál už jej zlomenina nártu, se kterou hrál bezmála měsíc, nepustila.

Nyní, v pátek 21. října se rozloučí oficiálně a se všemi poctami. Na ledě Vítkovic, se kterými spojil v rámci Česka celou svou profesionální kariéru a kterým v závěru svého hráčské působení dělal dvě sezony kapitána a lídra.

Roman Polák, to je ale především NHL – 877 zápasů v nejslavnější lize světa, boj o slavný Stanley Cup, ale také reprezentace Česka na mistrovství světa, olympiádě i prestižním World Cup of Hockey.

Bojovník, dříč, hráč, který nedostal nikdy nic zadarmo a který si všechny ovace, lesk a slávu musel vymakat vlastní dřinou a možná i tvrdohlavostí.

„Roman patří mezi nejlepší hokejisty své generace, pro Vítkovice, ale i český hokej toho udělal hodně. Zaslouží si pořádnou oslavu a důstojné ukončení profesionální kariéry. Už ve chvíli, kdy nám oznámil, že bude muset skončit, jsme věděli, že mu uděláme pořádnou rozlučku a věřím, že u toho budou i naši – jeho – fanoušci a bude to před zaplněnou halou, protože tohle si Roman Polák jednoznačně zaslouží,“ říká sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček.

Slavnostní ceremoniál k ukončení kariéry Romana Poláka se uskuteční v pátek 21. října před utkáním Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a Bílí Tygři Liberec. Roman Polák také vhodí čestné úvodní buly utkání, které se hraje od 17:30 hodin, o přestávce bude pak k dispozici fanoušků také na autogramiádě.