Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Rostislav Olesz: V Brně to bude těžké, ale rozhodně ještě není konec

Datum publikování:

Vítkovický kapitán Rostislav Olesz se i přes dvě domácí porážky v úvodu čtvrtfinále play off nevzdává a očekává ještě dramatické pokračování série. Tu by chtěli Ostravané zdramatizovat na ledě DRFG Areny, kde sehrají s Kometou třetí a čtvrtý duel v sobotu a neděli.

Rosťo, ve dvou zápasech čtvrtfinále jste dostali čtyři góly z přesilovek. Dá se v tom hledat nějaká podobnost?

Jako celkově? No, Kometa je výborná v přesilových hrách. Jejich hráči to parádně sehráli u toho druhého gólu. Tam to mělo všechno společného, že to skončilo v bráně.

 

Série se nyní přesouvá do Brna, na čem zapracovat?

Hlavně se vyvarovat těch faulů. Fauly sice k hokeji patří, ale vyvarovat se těch zbytečných. Někdy tam nemusejí být tak na tom zapracovat. Nedat Brnu tolik prostoru, hlavně jejich hvězdám. Déle je udržet na puku aby neměli prostor těch dobrých nahrávek, které tam například dnes měli hodně.

 

Mimo přesilové hry, s čím jet do Brna? Co změnit nebo zlepšit? Makáte naplno, máte hodně osobních soubojů, tak v čem ještě musíte přidat?

Dát více branek. Produktivita vepředu není vůbec dobrá. Sice jsme dnes dali dva góly a ten druhý víme jak padl. Ale abychom vyhráli zápas musíme dát více gólů na těch několik šancí, které si vytvoříme. To bude v Brně klíčové.

 

Kometa velice dobře bruslila, máte na ledě dostatek prostoru?

Je to hodně zkušený tým. Bruslila, ale i nám to celkem jezdilo. Jenže asi v těch prostorech, kde to nebylo úplně nebezpečné nebo se k nám neodrazil puk. Musíme zapracovat na koncovce a věřit v to, že se to obrátí i na naši stranu.

 

Ve druhém zápase bylo hodně emocí a soubojů. Z čeho to plynulo a může to ještě nějak stupňovat?

To ukáže až čas. Plyne to z toho vývoje zápasu, jak je to nahecované, jak jdeme proti sobě. Víme, že nikdo si nedá ani metr ledu zadarmo. Ale myslím si, že je to v zápalu boje a nejsou tam nějaké zákeřnosti. K play off to k tomu patří, nějaká vyhrocenost. A i fanoušek to očekává, že to nebude jen tak nějak plynout a nikdo se nesrazí a že tam nebude žádná šarvátka před bránou.

 

Co jste si říkali v timeoutu po obdrženém rychlém druhém gólu a co nyní po zápase v kabině?

Začnu tím zápasem, říkali jsme si hlavně ať nikam neblázníme. Dostali jsme sice dva rychlé góly, ale abychom to zase nějak neotevřeli a nechtěli je přehrát nějakým pěkným hokejem. Kometa má velice zkušený tým a měla více šancí a přečíslení. Chtěli jsme hrát tu svou hru a pořád a pořád hrát náš systém, který na ně relativně funguje. Jen musíme proměňovat šance. A co jsme si říkali v šatně? To zůstane v šatně. Ale všichni jsme si řekli, že ještě není konec, že se hraje na čtyři vítězné zápasy. Sice se jede do Brna a bude to velice těžké. Nečeká nás nic lehkého, to všichni víme, ale rozhodně ještě není konec.

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE52298510108
2HC VÍTKOVICE RIDERA522841010102
3HC Sparta Praha5228631599
4Mountfield HK5223751788
5Bílí Tygři Liberec521910101387
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >