Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Rostislav Marosz hlásí za Vítkovice: Nemůžeme se dočkat, až se to rozjede

Datum publikování:

V úterý dopoledne snad naposledy polykali tréninkové dávky v dešti na atletickém stadionu. Hokejisté Vítkovic už netrpělivě vyhlížejí restart Tipsport Extraligy. Od středy budou oficiálně moci trénovat na ledě OSTRAVAR ARÉNY. O radosti z povolení restartu nejvyšší hokejové soutěže povyprávěl blíže útočník Rostislav Marosz.

Je už pro vás vidět světlo na konci tunelu, když víte, že vláda povolila restart Extraligy a současně také trénování ve vnitřních prostorách, tedy i na ledě?

Ano, je to tak. Strašně se na to těšíme. Máme za sebou přípravu v bojových podmínkách, ale už se nemůžeme dočkat, až se to rozjede a skočíme do toho.

 

Jak jsi ty osobně přijal pondělní informaci o povoleném restartu profesionálního sportu?

Všichni jsme na to čekali. Čekali jsme, kdy to konečně bude a máme radost, že to takhle dopadlo. Od teď už se můžeme chystat na ostré zápasy.

 

V podstatě čtyři týdny jste nesměli trénovat ve vnitřních prostorách, na ledě ani v posilovně, maximálně s výjimkou cest do Polska. Jak moc náročný byl ten měsíc, kdy jste většinu času trávili v chladu a dešti na atletické dráze a občasně jste dojížděli do Polska na hokejový trénink?

Bylo to zvláštní. Jak už jsem řekl – bojové podmínky. Ale něco se dělat muselo, nešlo stát. Všichni jsme to přijali, ale teď už je to za náma a těšíme se, že budeme trénovat už na ledě tady u nás a že už budou ostré zápasy, na to se těšíme nejvíce.

 

Proslýchá se, že by Extarliga mohla odstartovat už teď o víkendu. Dá se to uskutečnit? Jak dlouho podle tebe může trvat dostat se do odpovídajícího tempa a formy, abyste mohli opět hrát?

Každý to má jinak, někdo potřebuje více času, někdo méně, je to individuální. Mě osobně by nevadilo hrát už teď. Čím dřív, tím líp. Ale nemůžu mluvit za všechny.

 

Podobně jako jiné týmy, i Vítkovice se odhodlaly k tréninkům v Polsku. Co všechno jste na ledě v Jastrzebie absolvovali? Šlo o kondici, nebo jste nacvičovali i herní věci?

Bylo to delší a bylo to na kondici ale bylo tam i dost hry. Já myslím, že jsme si zatrénovali opravdu velmi slušně.

 

Logicky se dá říci, že to byla výhoda, například oproti týmům, které se za ty čtyři týdny nedostaly na led vůbec?

Určitě ano. Ten led – vypadneš na týden a je to cítit, takže každý trénink na ledě byl plus a super, že jsme to měli relativně kousek, i když to bylo kolikrát i v pozdních večerních hodinách. Svůj účel to jednoznačně splnilo.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2021/2022

PozTýmZVVPPPPB
6HC ŠKODA PLZEŇ5624591891
7Bílí Tygři Liberec5625382089
8HC VÍTKOVICE RIDERA5622852187
9HC Olomouc5620842480
10HC KOMETA BRNO56171052476
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >