Banner Promo

Roman Szturc: Vyhrálo šťastnější mužstvo, obě hrála výborně

Datum publikování:

Útočník Roman Szturc mohl v zápase s úřadujícím mistremz Plzně rozhodnout hned ve dvou situacích, ovšem ani jednou nestačildorazit puk za již překonaného Mensatora. Ví to i hráč s devětašedesátkou nazádech a sype si popel na hlavu.

 

Romane, v poslední třetině jsi měl vyloženou šanci a iv samostatných nájezdech už to vypadalo na gól. Kde se to nakonec pokazilo?Začněme od samostatných nájezdů, Mensator to nakonec chytil…

 

Ze svého pohledu jsem to viděl asi tak, že Mensi mi skočilna to, co jsem chtěl udělat. Jenže já to nedokončil tak, jak jsem to chtěludělat. Takže Mensi výborný, ale i Szturc výborný. (úsměv) Jsem dřevák, co k tomu říci.

 

Ovšem místa tam bylo poměrně hodně, je to tak?

 

Místa tam bylo hodně a já to chtěl tlačit nahoru. Když tadymáme Máliče, Šindyho nebo Dana, tak když na ně jedu nájezdy na tréninku vím, žehlavně Málič tam s tím betonem často zůstával. Proto jsem to chtěl dávatnahoru, ale nepovedlo se mi to úplně zvednout.

 

Smůlu jsi měl ovšem i u té první kličky v poslední třetině.Tam ses parádně uvolnil a zazvonila branková konstrukce…

 

Tam to vypadalo asi podobně, jako v samostatném nájezdu.Na modré čáře jsem proskočil beka a už jsem jel víceméně sám do brány. Měl jsemto na bekhend, tak jsem čekal, že Mensi se posune na vzdálenější tyčku a buduto házet bekhendem. Když jsem si to pěkně stáhl, tak ani nevím proč jsem to taktlačil nahoru, když tam byla vlastně prázdná branka. Bohužel, udělali jsmešňůru šesti výher a dnes to je alespoň za jeden bodík a jdeme dále.

 

Je bod málo vzhledem k průběhu utkání?

 

Nechci snižovat kvalitu mužstva Plzně, protože mají výborněposkládané mužstvo a my jsme s nimi ještě letos nebodovali. Ale chtělijsme jim ty body vzít a nakonec se to nepodařilo. Myslím si, že vyhrálošťastnější mužstvo, protože oba týmy hrály opravdu dobře.

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761