Banner Promo

Roman Šimíček: Sázím na vítkovické srdce! Věřím, že i fandové jej mají

Datum publikování:

Foto: Lukáš Kaboň

Na start prodeje permanentek na novou sezonu (pondělí 29. června, 10:00) se těší i sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček. Někdejší hráčská persona a legenda klubu, nyní ve vrcholné manažerské funkci svého mateřského celku, věří, že o permice na Vítkovice bude velký zájem. 

V pondělí startuje prodej permanentek na novou sezonu, těšíte se na něj i vy?

Samozřejmě, protože evidentně vše směřuje k tomu, že budeme hrát před diváky, fanoušky. A pro ty hokej děláme! Čekám, že nás fanoušci podpoří, protože nákup permice není jen zajištění si místa na hokeji na celou sezonu, ale je to i významná finanční podpora klubu a také důkaz důvěry ze strany fanoušků.

 

Vítkovice ovšem s ohledem na vládní nařízení mají aktuálně omezený počet permic k prodeji na 2000 kusů…

Bohužel taková je situace. Není to výmysl nikoho od nás z klubu. Momentálně jsou dány jasné limity na počty lidí, kteří se zápasu smějí účastnit. A to všech, ať už jde o hráče, technické zázemí a fanoušky. Tyto limity se překročit nesmějí. Proto musí být i počet permic omezený. Všichni si ale moc přejeme, aby byla do startu sezony taková situace, že se i současná omezení zmírní a my budeme moci mít klidně plnou vyprodanou halu. Já sám si jako hráč pamatuji doby, kdy skoro každý domácí zápas Vítkovic byl vyprodaný a hala bouřila a hnala nás dopředu.

 

Jak myslíte, že vítkovičtí fandové přistoupí k prodeji permanentek?

Úplně přesně nevím, kam tahle otázka míří. Do jaké míry budou fandové váhat, zda si permici koupí nebo ne? Jasně, na jednu stranu má klub za sebou trápení minulé sezony, ale myslím, že v posledních dnech, týdnech a měsících fanouškům ukazujeme, že to myslíme vážně a že děláme vše pro to, abychom zůstali daleko od těch problémů, ve kterých jsme byli v minulé sezoně. Taky proto letos nenabízíme možnost koupit si permici jen na základní část, protože si ani nechceme připouštět, že bychom nehráli play off! A nejen, že si naši neúčast v play off nechceme připouštět, my si to ani nemůžeme dovolit! Já věřím, že to všichni naši fandové vnímají, především ti věrní. Stejně, jako při skládání týmu cílíme na to, aby hráči byli hrdí na to, že můžou hrát za Vítkovice a chtěli tady skutečně být, tak také sázím na vítkovické srdce našich fanoušků! Že nám i po té loňské sezoně věří, že cítí sounáležitost s klubem a že nám právě nákupem permanentky jasně dají najevo svou důvěru a hlavně svou podporu.

 

 

Myslíte, že při rozhodování, zda koupit, či nekoupit permanentku budou hrát důležitou roli jména, která se do Vítkovic vracejí?

Jsem o tom přesvědčený! Kromě borců, kteří už tady byli a prokázali své odhodlání pomoct Vítkovicím v nejtěžší době za posledních iks let tady máme velké návraty. Přišel Zbyňa Irgl, zkušený a kvalitní hokejista, který chce vždy a za každých okolností vyhrávat. Přišel Lukáš Krenželok, který co do počtu medailí z posledních let patří k nejúspěšnějším hokejistům u nás. A pak tady máme slíbený návrat borce z NHL, Romana Poláka. Já myslím, že se nám podařilo dát dohromady zajímavý kádr, který osloví každého vítkovického fanouška. Navíc naším cílem je maximální bojovnost a obětavost, tedy hrát tak, aby i kdyby se prohrálo, mohli být fanoušci na výkon týmu a na hráče hrdí. Hrát tak, že každý nechá na ledě vše a hokej se bude líbit. To jsou podle mě hlavní lákadla, na která naši věrní fanoušci uslyší a svou podporu nám pak projeví tím, že si permici koupí.

 

Takže pokud byste vy sám stál před rozhodnutím, koupit, či nekoupit permanentku…

(skočí do řeči)… Tak bych si řekl: Jsou to Vítkovice, můj milovaný klub, kterému fandím a přeju si, aby se mu dařilo. Dále, vrátili se tam slavní odchovanci, velká jména. Je tam zajímavý tým, chtějí hrát atraktivní hokej. A pak bych taky asi přemýšlel, co je pro mě výhodné: momentálně je situace taková, že pokud je omezený počet permic v prodeji, tak není vůbec jasné, jestli se za těchto okolností vůbec budou prodávat zápasové vstupenky. A já chci vidět zápasy Vítkovic přímo v hale! Takže jednoznačně mi z toho všeho vychází, že bych na nic nečekal a šel si jednoznačně co nejdříve koupit permici, ať mám jistotu, že se nebude hrát beze mě.

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Champions Hockey League
Galler Kantonalbank Arena, Rapperswill

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
10HC Energie Karlovy Vary247421131
11HC ŠKODA PLZEŇ247331130
12HC VÍTKOVICE RIDERA235151222
13Rytíři Kladno234341222
14BK Mladá Boleslav254221718