Roman Šimíček k Romanovi v Pardubicích: Nabídce Dynama jsme nemohli konkurovat

Útočník Ondřej Roman předčasně končí svou misi ve Finsku, vrací se do české Extraligy, ale namísto téměř mateřských Vítkovic zvolil Pardubice..

Jedenatřicetiletý Ondřej Roman začal letní přípravu na právě probíhající ročník ve Vítkovicích. Během ní využil klauzule o odchodu do zahraničí a vydal se na své angažmá do finského Ilves Tampere. V dresu lvů ale předčasně skončil už po 12 zápasech a svou finskou kapitolu se rozhodl uzavřít.

Po konci ve Finsku zvolil Ondřej Roman cestu návratu do české nejvyšší soutěže, ale ne tak už do Vítkovic. Kývnul na nabídku pardubického Dynama. „Samozřejmě jsme s Ondrou Romanem byli v kontaktu a řešili jsme jako variantu návrat k nám, ale upřímně řeknu, že nabídce Pardubic jsme jednoduše nemohli konkurovat. Na mužstvo máme určitý rozpočet a ten nelze nerespektovat. Stejně upřímně ale říkám, že i když mě mrzí, že Ondra u nás nebude hrát, chápu, že jde za nabídkou Dynama, která by se dala jen těžko odmítnout. Ondrovi přejeme hodně štěstí a věříme, že se ještě v budoucnu ukáže v našem vítkovickém dresu,“ poznamenal k přesunu jedenatřicetiletého forvarda do Pardubic sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček.

Ondřej Roman stihl v dresu Ilves Tampere odehrát 12 zápasů, v nich zaznamenal 4 kanadské body za 1 gól a 3 asistence.

12HC KOMETA BRNO11231513