Roman Polák: Z Vítkovic cítím enormní zájem, jednáme

Obránce světové třídy Roman Polák nedávno v rozhovoru pro Deník zmínil, že pokud nezíská angažmá v NHL, vrátí se do české Extraligy. Jaká je šance, že znovu oblékne dres takřka mateřských Vítkovic?

HC Vítkovice RideraObránci Romanu Polákovi skončila smlouva v Toronto Maple Leafs a o své budoucnosti v nejslavnější hokejové lize světa zatím nemá zcela jasno.

V souvislosti s úvahami o tom, co bude dále, zmínil v rozhovoru pro moravskoslezský Deník fakt, že pokud by nedostal další angažmá v NHL, vrátí se české extraligy, konkrétně do rodného kraje. Českou hokejovou veřejností začala okamžitě zmítat otázka, zda zvolí téměř mateřské Vítkovice, nebo konkurenční Třinec.

„V prvé řadě chci jasně říct, že prioritou pro mě zůstává NHL. Chci ještě v zámoří zůstat, zabojovat tam o místo. Pokud by se mi tohle nepovedlo, chci se vrátit do našeho regionu,“ opakuje i nyní ostravský rodák, který s hokejem začínal v Porubě, ale v extralize oblékal pouze dres Vítkovic.

„Z Vítkovic cítím enormní zájem. Vedeme jednání, která v posledních dnech nabrala na intenzitě. Byli jsme si sednout i s majitelem klubu Alešem Pavlíkem. Nezastírám, jednám jak s Vítkovicemi, tak s Třincem, jak už jsem řekl v rozhovoru pro Deník. Ale troufám si říct, že s Vítkovicemi je to intenzivnější. Snaha vedení Vítkovic o to, abych se vrátil právě k nim, je velká. Znovu opakuji, že prioritou je pro mě NHL, ale kdyby se to nepovedlo, tak vím, jak moc o mě ve Vítkovicích stojí a že je to z jejich strany na dobré cestě,“ dodává Roman Polák, víc prozrazovat ale nechce.

Roman Polák se narodil v Ostravě. Ve Vítkovicích hrál poprvé v sezoně 2005/2006, poté zamířil do NHL. Modro-bílý dres oblékl ještě během výluky v NHL v sezoně 2012/2013 a patřil ke klíčovým hráčům Vítkovic. V zámoří oblékal dres St. Louis Blues, Toronta Maple Leafs a San Jose Sharks, se kterými se dostal až do finále Stanley Cupu v roce 2016. Dosud se zúčastnil MS 2009 a 2014, reprezentoval na olympiádě ve Vancouveru 2010 a na Světovém poháru 2016.