Roman Polák vítězem Radegast Indexu za měsíc říjen! V listopadu bude v zelené

Zelenou helmu vítěze Radegast Indexu za měsíc říjen bude v listopadu nosit kapitán HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Polák.

Vítkovický kapitán převzal zelenou štafetu po svém předchůdci. Vypadá to, že Radegast Index se natrvalo a dlouhodobě usadil ve Vítkovicích. V prvních sezonách ji pravidelně nosil tehdejší útočník Petr Strapáč, pak se na dlouho stal majetkem Jana Výtiska a i v sezoně 2020/2021 bude zelená helma ladit s modrým dresem kapitána ostravského celku. Tentokrát borce ostříleného z bojů NHL Romana Poláka.

Radegast Index oceňuje bojovníky z řad hokejistů. Jeho hlavními kritérii jsou hity, zblokované střely a další atributy bojovného a obranného pojetí hry. Dlouhá léta patřila zelená helma vítěze Radegast Indexu Janu Výtiskovi, plné čtyři sezony byla s ojedinělými přestávkami majetkem tohoto někdejšího kapitána Vítkovic. Nyní převzal kapitánské céčko ostravského klubu Roman Polák a společně s ním si za první měsíc extraligových střetnutí vybojoval i zelenou helmu pro největšího tvrďáka nejvyšší soutěže.

Roman Polák sice stačil zatím odehrát pouze 3 zápasy, ale v nich posbíral 17 bodů Radegast Indexu, což je nejvíc ze všech, bez ohledu na to, že některé týmy odehrály i třeba dvakrát tolik utkání, než Polák. Zelená helma za říjen tak už je ve Vítkovicích a od pondělí 9. listopadu, kdy se Vítkovice zapojí do extraligového restartu, ji bude nosit právě kapitán a velezkušený zadák, který má na svém kontě bezmála 800 zápasů v NHL.

Současně s helmou obdržel Roman Polák jako trofej kameninový puk pro vítěze října 2020 a také příděl pořádně hořkého osvěžení v podobě pivního speciálu z nošovického pivovaru Radegast Ratar.

10HC Energie Karlovy Vary15602720
12HC VÍTKOVICE RIDERA13420716