Banner Promo

Roman Polák: Nepřestali jsme hrát, šli jsme si za tím

Datum publikování:

Svou první brankou v sezoně nakopl Roman Polák svůj tým k obratu na ledě třetích Pardubic. Vítkovický kapitán po vítězném utkání za dva body prozradil, čím to, že se ostravskému týmu nyní tak daří a čím se podařilo zlomit favorizované Dynamo.

V Pardubicích jste prohrávali o dvě branky, ale nakonec berete dva vítězné body. Co podle tebe rozhodlo zápas?

Já myslím, že hlavně to, že jsme nepřestali hrát, i když jsme prohrávali o ty dva góly. Pořád jsme šli za tím naším plánem, který jsme měli. To znamenalo přečkat i pár situací, ve kterých měly Pardubice i velký tlak. Aleš Stezka nás tam ale výborně podržel. Tím se nám podařilo vyrovnat.

 

Od druhé třetiny byla znát změna ve vaší hře, bylo to tak i na ledě, že jste do toho opravdu více šlápli?

Já myslím, že jsme měli daleko lepší forčeking. Mi připadlo, že v první třetině jsme se hodně nadřeli, ale potom už to mělo hlavu a patu. Více jsme dohrávali souboje, Pardubice pak měly větší problém v rozehrávce. Měli jsme více času na puku. A to vše pomůže. Nejste pořád jen zatažení ve vlastním pásmu, ale máte čas a prostor na vlastní hru. Důraznou hrou se to změnilo.

 

Dočkal ses prvního gólu v sezoně. Byl podle tebe důležitý i z toho pohledu, že díky němu jste se nakopli k tomu vítěznému obratu?

Samozřejmě to potěší, ale to je tak asi všechno. Ode mě se čeká úplně něco jiného, než dávat góly. Hlavně je to o té defenzivní hře, než o dávání gólů.

 

Bodovali jste podvanácté v řadě, čím si vysvětlujete takovou výbornou šňůru?

Já myslím, že to byla jen otázka času, kdy se nám začne dařit. Tým je pracovitý, má sílu. Samozřejmě nám hodně pomohl i příchod Dominika Lakatoše, to nás hodně zvedlo. Před tím jsme hráli hodně zápasy na jedna jedna, dva jedna, ale s jeho příchodem jsme začali dávat více gólů, on dokáže sám rozhodovat zápasy.

 

Je to, myslíš, i otázka psychiky mužstva?

Určitě. Mužstvo si více věří.

 

Vypovídá něco o síle mužstva i to, že dokážete vyhrávat zápasy, ve kterých nemáte třeba střeleckou převahu, ale ubojujete je?

Máme podporu od gólmana, ten nám hodně pochytá hlavně v těch rozhodujících a klíčových momentech. Ten důležitý zákrok hodně pomůže. A my to pak to tou naší hrou, kdy se z toho nepotento…, dokážeme zlomit. Hrajeme pořád to svoje a pak je jedno, proti komu hrajeme.

 

I když asi tabulku až tolik nyní neřešíte, budeš jistě souhlasit, že se na to hezky dívá, když je tým okolo top 5, co říkáš?

Určitě. Ale já myslím, že se musíme držet nohama na zemi. Pořád pracovat. Nevyhlížet na nějaké příčky, ideálně se na tabulku vůbec nedívat, ale pořád hrát svou hru, poctivě.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761