Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Roman Polák je hrdý na tým, gól bere jako bonus

Datum publikování:

Kapitán Roman Polák neskutečnou trefou pod víko nasměroval Vítkovice – svůj tým – k obratu v zápase nad dosud neporaženým Hradcem Králové. A měl podíl i na vítězné brance Jana Hrušky. Po utkání ocenil hladovost a touhu svých spoluhráčů po hraní a po úspěchu.

Po pauze jste se vrátili prvním tříbodovým vítězstvím sezony a z pohledu diváka to vypadalo jako velice slušný zápas, co říkáš?

Já myslím, že můžu být hrdý na tým za to, jak se k tomu kluci postavili. Byli hladoví. A nejen to. Plnili si taktické povinnosti a měli chuť hrát, takže jsem rád, že se nám to povedlo a urvali jsme ty tři body. Ze začátku to moc nevypadalo, dostali jsme hned na začátku smolný gól, ale kluci se toho nezalekli a drželi se našeho plánu a otočili to v náš prospěch.

 

Ty ses na tom otáčení ve váš prospěch podílel brankou. Jak bys ji popsal?

Čistá náhoda. Zavřel jsem oči a ono to tam vletělo.

 

Pro oko diváka to ale byl hodně pěkný gól…

Rosťa Marosz na sebe natáhl hráče a tím pádem jsem já měl celkem prostor na zakončení a povedlo se mi to dát nad lapačku.

 

Moc to nevypadalo, že by ses snažil zavřít oči.

Nesnažil jsem se je zavřít, ale tak nějak to tam vletělo.

 

Dals gól v Extralize po osmi letech, co na to říkáš?

Až tak to neřeším. Kvůli gólům tady nejsem. Jsem tady od jiných věcí, které si musím řešit. Že tam byla branka, to je jen bonus. Já bych chtěl vyzdvihnout hru celého týmu, že po té dlouhé době, kdy jsme nehráli a jen jsme dojížděli do Polska na tréninky, tak to přineslo ovoce a bylo znát, že kluci chtějí hrát, hráli a vyhráli jsme. Jestli budeme takhle hrát dál, tak to bude jedině dobře.

 

Moc nechybělo a mohl jsi mít na svědomí i vítěznou branku. Při akci Honzy Hrušky ses natlačil k bráně, byl jsi připravený na dorážku u tyče, je to tak?

Tak to už je moje práce, taková ta černá práce, kterou dělám často. Tady tohle bych si dal, takovou branku. Tam jsem to odpracoval sám, celou tu černou práci, natáhl jsem na sebe hráče a už bylo jen snadné to tam vstřelit (rozesměje se).

 

Do zápasu jsi šel v zelené helmě vítěze Radegast Indexu. Pro tebe je to novinka, jak to vnímáš?

Já se musím přiznat, že já moc nemám rád ty odlišnosti ve výstroji. Trochu jsem se toho trochu bál, že budu mít jinou barvu helmy na hlavě. Ve výsledku to ale člověk vlastně ani nevnímá. Potom, jak jsem se začal soustředit na hokej, tak člověk nevidí, co má nebo nemá na hlavě.

 

Ocenění pro hráče tvého typu za hity, bloky, zblokované střely, plusy minusy, to je příjemné, ne?

Já jsem byl zvyklý z Ameriky, že tam to ocenění bylo, i bez helmy. Všichni viděli, co dotyčný pro tým dělá. Já osobně to až tak nepokládám za důležité.

 

Hned ve středu jedete do Hradce. Stejný soupeř, ostatně ty to takhle znáš v NHL, kde se takto hraje i mimo play off. Jaké to bude?

Já to tak mám rád, myslím, že to je super. Hlavně tady není na co čekat. Aspoň tam není nějaká velká pauza. Hradec se, stejně jako my, bude dívat na video a bude se snažit poučit z chyb. Takže možná můžeme čekat ještě lepší utkání, než bylo tohle u nás. Já myslím, že tohle utkání mělo rychlost a mělo kvalitu, bylo se na co dívat.

 

Zápasy jdou ale rychle po sobě, je to velký frmol poté, co jste měsíc stáli?

Tak bohužel musíme přijmout to, co je. Já si myslím, že je to lepší, než kdybychom nehráli vůbec. Já myslím, že se při takovém tempu zápasů nemusí tolik trénovat… teda doufám, že se nebude tolik trénovat (obezřetně), protože třeba z Ameriky jsem zvyklý, že když se hraje ob den, tak je v programu hodně dobrovolných tréninků, hodně takových volnějších až úplné volno. Uvidíme, jak to budou kluci zvládat.

 

Provizorium hraní bez diváků nadále trvá. Jak se vám hraje před prázdnými tribunami a je to třeba výhoda pro hosty, že se smazává rozdíl domácího prostředí?

To si myslím, že ne. Ale je to zvláštní. Přiznám, že kdyby tady byli lidi v hale, bylo by to příjemnější, protože člověk cítí a slyší, jak je lidi posouvají vpřed, posouvají výkon, aby to bylo lepší. Takhle je v hale ticho a je slyšet vlastně všechno, co se na ledě děje. Na druhou stranu se ale slyšíme (pousměje se).

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2021/2022

PozTýmZVVPPPPB
6HC ŠKODA PLZEŇ5624591891
7Bílí Tygři Liberec5625382089
8HC VÍTKOVICE RIDERA5622852187
9HC Olomouc5620842480
10HC KOMETA BRNO56171052476
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >