Roberts Bukarts zamířil na reprezentační sraz. Při absenci vypomůže Půček ze Vsetína

Útočník Roberts Bukarts bude do konce srpna chybět Vítkovicím. Mohou za to reprezentační povinnosti v olympijské kvalifikaci na hry 2022.

Do konce srpna se budou muset Vítkovice obejít bez služeb elitního útočníka Robertse Bukartse. Z pochopitelného důvodu ovšem. Rodák z Jurmaly v těchto dnech bude pomáhat lotyšské reprezentaci v kvalifikaci na zimní olympijské hry.

Skupina E hlavního turnaje o účast na olympiádě 2022 se hraje v lotyšské Rize, domácí reprezentace s Bukartsem v sestavě narazí na Francii, Itálii a Maďarsko. Hraje se od 27. do 30. srpna.

V době absence lotyšského kanonýra využijí Vítkovice pomoc vsetínského útočníka Romana Půčka. Jedenadvacetiletý vytáhlý forvard (190 cm, 79 kg) drtivou většinu své kariéry hraje v mateřském Vsetíně, ale na čas oblékal i dres Bílých Tygrů Liberec. „V době, kdy je Bukarts na reprezentačním srazu jsme si ze Vsetína vypůjčili Romana Půčka, kterého máme v hledáčku do budoucna. Jednak nám tím nechybí útočník a můžeme postavit kompletní formace a jednak se nám tím otevírá prostor pro vyzkoušení mladého hráče,“ podotýká trenér Vítkovic Miloš Holaň.

A tým
2022-2023