Roberts Bukarts Vítkovice neopouští. Dál pokračuje

Vedení HC VÍTKOVICE RIDERA se rozhodlo reagovat na spekulace týkající se údajného odchodu útočníka Robertse Bukartse.

Okurkovou sezonu letní přípravy a přátelských zápasů rozčeřily nepodložené spekulace o údajném odchodu Robertse Bukartse z Vítkovic. Je sice pravdou, že lotyšský útočník neabsolvoval švýcarsko-francouzské turné s týmem a dosud nenaskočil do žádného z přípravných utkání, nicméně ne z důvodu, že by měl namířeno z Vítkovic do jiného klubu.

„Roberts Bukarts u nás nadále zůstává. To je informace číslo jedna, kterou chci zdůraznit. Je sice pravda, že jsme v minulých dnech dolaďovali některé detaily jeho smlouvy, alo to nic nemění na tom, že je Roberts nadále naším hráčem. Náš rozpočet není nafukovací, ale i v tomto případě, stejně jako v případě příchodu Petera Muellera, se nám ještě zase podařilo po dohodě s majitelem klubu a našimi partnery navýšit budget na platy na novou sezonu. Jen díky tomu můžeme mít v našem týmu taková zvučná jména, jakými jsou například Mueller či Bukarts,“ říká sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

A-tým Vítkovic od úterý opět trénuje v Ostravě, Roberts Bukarts se po týdnu přípravy s juniorským týmem – po dobu účasti mužstva na herním turné ve Švýcarsku a Francii – zapojil opět plně do tréninků se svými extraligovými spoluhráči.