Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Roberts Bukarts: Velké vítězství, ale teď na tom nezáleží

Datum publikování:

Foto: Petr Kotala

Nominace Robertse Bukartse do přípravného utkání proti Kometě konečně definitivně rozptýlila spekulace o jeho údajném odchodu z Vítkovic. Lotyšský forvard měl na sobě naposledy modro-bílý dres v závěru února, kdy mu kladenský Dotchin sekerou do ruky předčasně ukončil klubovou sezonu. Nyní je zpět v zápase, po boku Petera Muellera se rovněž podílel na vítězství Ostravanů nad Brnem 7:1!

Po dlouhé době ses vrátil do utkání v dresu Vítkovic. Jak ses cítil v zápasovém tempu?

Když to člověk spočítá, tak to bylo sedm měsíců, co jsem v zápase neoblékl dres Vítkovic. Naposledy v tom smolném zápase s Kladnem, kdy mě zranili. Ale naštěstí jsem byl po sezoně na mistrovství světa a hrál jsem za Lotyšsko, takže ta pauza nebyla tak velká a já měl šanci se dostat ještě do tempa a formy během šampionátu. Takže ten start dnes nebyl tak těžký. Byl to fajn pocit být zpět s týmem v zápase. Bylo to velké vítězství, ale na tom teď nezáleží. Je to jen o tom, vytáhnout z utkání ty nejlepší věci, poučit se z chyb a co nejlépe pokračovat dál.

 

První zápas, trenéři tě okamžitě nominovali do první formace společně s Peterem Muellerem a nevypadalo to vůbec špatně, co myslíš?

Peter je výborný hráč se skvělou střelou, výborně technicky nadaný. Má obrovské herní zkušenosti. Zná všechny takové ty malé detaily, které rozhodují a dělají úspěšný hokej. Pro mě to bylo velice příjemné, hrát s ním v jedné lajně.

 

Myslíš, že vzhledem k tomu, jak vám to spolu funguje v tréninku a nyní se to ověřilo i v zápase, že byste mohli spolu hrát v jedné formaci i v sezoně? Myslíš, že by to mohlo fungovat?

To ví jen Bůh. Já jen doufám, že pokud to tak bude, že se nám bude co nejvíce dařit.

 

Kometu jste rozdrtili vysoko 7:1, jak se ti jevila jako soupeř?

Především jsem se soustředil na sebe, protože to pro mě byl dost těžký a ostrý strat. Přece jen jsem pořádně tři týdny v klasickém zápasovém rytmu. Takže jsem se koncentroval především na to, abych nastartoval svou hru a dostat se do formy, jakou mají ostatní spoluhráči po sedmi přípravných zápasech. Kluci byli minulý týden ve Švýcarsku a odehráli těžké zápasy proti špičkovým soupeřům, díky tomu se dostali do velkého tempa a jsou přede mnou. Takže soupeře jako takového jsem neřešil. Jak už jsem řekl, vyhráli jsme, dobré, ale je potřeba jít dál a já vím, že se musím pořád zlepšovat směrem k blížícímu se startu sezony.

 

Zmínil jsi nedávné turné do Švýcarska a Francie, na kterém jsi chyběl. Můžeš prozradit, proč jsi nebyl s týmem v zahraničí?

Ano, z osobních důvodů jsem se nemohl zúčastnit, takže jsem zůstal tady. Teď už je ale vše vyřešeno, takže jsme zase s týme spolu. Jsem rád, že jsem tady. Jsem tady opravdu šťastný. Já myslím, že je před námi velice zajímavá sezona a máme v ní možnost dosáhnout společně na velké věci pro Vítkovice. Všichni to moc chceme a já chci být toho součástí.

 

Během minulého týdne se vyrojila řada spekulací, že vzhledem k tomu, že jsi neodcestoval do Švýcarska, že jsi na odchodu z Vítkovic. Co jsi těmto domněnkám říkal?

(pousměje se) Každý hráč z každého týmu může kdykoli odejít, takový je hokej – i Gretzky měnil týmy. Takže nikdy není nic vyloučeno, ale u mě tohle není na místě. Jsem tady šťastný. Jsem šťastný v Ostravě, moje rodina je tady šťastná, děti tady chodí do školky, máme tady své aktivity. Jsem rád, že jsem ve Vítkovicích. Máme obrovskou radost a jsme vděční za to, jak mě tady i fandové přijali. I tentokrát v zápase s Kometou byli výborní – na to, že je příprava, byli opravdu skvělí. Já si toho jen vážím a vím, že nejsem v týmu sám. Jak už jsem řekl, před námi je možná velká sezona a všichni chceme dosáhnout velkých věcí pro Vítkovice.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE15743132
2HC VÍTKOVICE RIDERA16814330
3HC KOMETA BRNO15740429
4HC Olomouc13630424
5BK Mladá Boleslav15533424
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >