Roberts Bukarts dohraje sezonu ve Vítkovicích

Nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec vítkovického klubu této sezony, lotyšský kanonýr Roberts Bukarts se dohodl s ostravským klubem na prodloužení spolupráce do konce soutěžního ročníku.

Lotyšský kanonýr Roberts Bukarts dohraje letošní sezonu ve Vítkovicích. Ostravané si tak pojistili služby kmenového hráče pražské Sparty, ale zároveň svého klíčového útočníka.

„Smlouva, kterou jsme uzavřeli v létě se Spartou i s hráčem samotným, nabízela varianty možného návratu Robertse Bukartse do Sparty či využití nabídky z jiného i extraligového klubu. My si ale jednoznačně nemůžeme dovolit přijít o tak zkušeného a střelecky disponovaného hráče, jakým Roberts Bukarts je. Proto jsme se s ním dohodli na prodloužení smlouvy do konce sezony a jsme rádi, že sám Roberts s tím souhlasil a má chuť za Vítkovice hrát a bojovat i nadále,“ připomíná šéf Vítkovic Aleš Pavlík.

Devětadvacetiletý lotyšský útočník Roberts Bukarts v ostravském celku znovu našel formu. Ve 35 zápasech nastřílel 13 gólů a na 21 přihrál. Se 34 kanadskými body je nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem Vítkovic této sezony, za povšimnutí jistě stojí fakt, že si čtyřikrát připsal vítězný gól v zápase a je také velice úspěšný v samostatných nájezdech, což naposledy prokázal v nedělním utkání v Olomouci. O výhře modro-bílých rozhodl jediným gólem utkání také v úterý proti Zlínu a je téměř stabilním členem prvního útoku Vítkovic.