Reprezentační posila! Do Vítkovic přichází extraligový rekordman Jakub Lev

Tým HC VÍTKOVICE RIDERA získal do svých řad hodně silnou a zvučnou posilu. Ofenzivu modro-bílých přichází do Ostravy podpořit extraligový rekordman a účastník letošního Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji Jakub Lev. Plzeňský odchovanec se s modro-bílým celkem dohodl na dlouhodobém kontraktu.

Hodně silnou a zvučnou posilu získal do svých řad HC VÍTKOVICE RIDERA. Takřka rovnou z dějiště mistrovství světa v Paříži a Kolíně nad Rýnem míří do Ostravy člen širšího kádru české reprezentace a extraligový rekordman Jakub Lev, šestadvacetiletý útočník z Plzně.

V předkole 2017 ještě pomáhal svému mateřskému celku vyřadit severomoravského soupeře, aby se dva měsíce poté stal novým hráčem ostravského mužstva. HC VÍTKOVICE RIDERA se s Jakubem Lvem dohodl na dlouhodobém kontraktu.

Šestadvacetiletý urostlý forvard si svými výkony v letošní sezoně řekl nejen o nominaci do reprezentace, ale dokázal se také probojovat do konečného výběru pro mistrovství světa ve Francii a Německu, kde coby člen širšího kádru sice do hry nezasáhl, nicméně byl po celou dobu jeho plnoprávnou součástí.

Plzeňský odchovanec se bude v nové sezoně podílet na podpoře ofenzívy vítkovického celku. Pro něj samotného to bude, s výjimkami startů v první lize, vůbec první angažmá mimo rodnou Plzeň. „V Plzni jsem byl od šesté třídy a zažil jsem tam přechod přes juniory až do áčka. O Plzni nemůžu říct křivé slovo, ale změna k životu patří, měla by to být pozitivní věc, která mi pomůže a nakopne mně. Rozhodl jsem se, že to s hokejem zkusím jinde a vybral si Vítkovice, věřím, že mne to posune dál. Počítám s tím, že budu mít stejný úkol, jaký jsem měl v Plzni, to znamená střílet góly, rozdávat přihrávky a celkově být platný pro tým. Moc se na tuto novou výzvu ve Vítkovicích těším,“ poznamenal Jakub Lev.

„Už jsem před časem zmínil, že v otázce posilování kádru jsme šli cestou dodržení naší filozofie a koncepce s důrazem na zlepšení věcí, které nám dělaly v minulé sezoně problémy. Jakub Lev přesně zapadá do našeho herního pojetí, navíc je to bojovný typ, který umí být produktivní. Vše do sebe v tomto směru zapadá. O jeho služby jsme stáli a i on sám projevil velký zájem stát se součástí Vítkovic,“ řekl k přestupu Lva do Ostravy hlavní trenér a generální manažer Vítkovic Jakub Petr.

Příchod zvučné a reprezentační posily Vítkovice potvrzují až nyní, po skončení mistrovství světa, kterého se Jakub Lev jako člen širšího kádru české reprezentace účastnil. „Byl to náš záměr, chtěli jsme dát Jakubovi prostor k tomu, aby se mohl plně soustředit na své povinnosti v reprezentaci a nemusel řešit nic jiného,“ podotkl vítkovický trenér. „Jsem rád, že mi v tomto Vítkovice vyšly vstříc, nyní, po skončení mistrovství, se můžu plně soustředit na svou novou výzvu ve vítkovické organizaci,“ dodal Jakub Lev.

Šestadvacetiletý Lev má na svém kontě už pěknou řádku zkušeností, v roce 2013 byl i přes svůj tehdy mladý věk jednou z opor Plzně, se kterou také slavil mistrovský titul. Kromě toho je také současně extraligovým rekordmanem v počtu odehraných utkání bez jediné absence. Aktuálně má po skončení sezony 2016/2017 na svém kontě 312 extraligových zápasů v řadě bez jediné absence či vyřazení ze sestavy!

Jakub Lev

Číslo dresu:
Post: útočník
Narozen: 6. prosince 1990 v Plzni
Výška: 188 cm
Váha: 98 kg
Držení hole: pravá
Odchovanec: Plzeň
Předchozí kluby: Plzeň (do 2017), Klatovy (2008/2009), Znojmo (2010/2011), Ústí nad Labem (2011 – 2013), HC VÍTKOVICE RIDERA (od 2017)

První zápas v extralize: 2009
První zápas ve Vítkovicích:
Počet zápasů v extralize: 364 (312 v řadě)