Remíza jedna jedna z Třince je dobrý výsledek, přikyvuje autor gólu Marek Kalus

Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

V přípravném utkání na ledě Třince byl na ofenzivní straně Vítkovic nejvíce vidět třetí útok ve složení Radovan Bondra – Rob Flick – Marek Kalus. Právě třetí jmenovaný vstřelil v 52. minutě utkání vyrovnávací branku.

Marku, na ledě mistrovského Třince jste dokázali uhrát remízu, byť jste padli v nájezdech, berete tento výsledek pozitivně?

Jo, samozřejmě. Třinec je jedním z nejlepších týmů v extralize, takže uhrát remízu 1:1 je dobrý výsledek. Ale stále je to příprava. Uvidíme, jaké to bude v sezoně. Já věřím, že dobré.

Třinec nastoupil prakticky kompletní, naopak vám chybělo hned několik zkušených hráčů. Je i toto pozitivní fakt, že jste dokázali držet krok?

Jasně, šanci dostali mladí hráči a myslím, že ti se s tím poprali velice dobře. Pozitivní to je. Co více na to říct? Je to pořád příprava. Třinec se taky ještě rozehrává, skládá pětky. Těžko z toho vyvozovat nějaké větší důsledky. Sezona začíná až 10. září, pak se ukáže. Ale jo, natrénováno máme, myslím, že to bude v pohodě.

Váš třetí gól byl v zápase hodně vidět, vytvářeli jste si šance a nakonec i ten jediný vstřelený gól byl vaším. Vypadá to, že vám zápas sedl, je to tak?

Myslím, že jo. Jak Rob Flick, tak Rado Bondra jsou oba dva dobří hráči na puku, umí si vytvořit šanci. S oběma se mi hraje dobře.

Sedá si to? Myslíš, že by takto vaše lajna mohla fungovat i v sezoně?

Myslím, že by mohlo. Typologicky jsme vyvážení, takže snad nám to půjde.

Co tvůj gól, vypadalo to, že sis v bezprostřední blízkosti Marka Mazance hodně věřil a nakonec jsi i uspěl…

Jojo, na frajera (smích). Ne, tam Roberts Bukarts dobře vystřelil, puk se odrazil rovnou ke mně, takže tam už nebylo moc co řešit. Vystřelil jsem a propadlo mu to, myslím pod lapačkou. Gól jako gól.

Do nájezdů tě trenér nenominoval, nechtěl sis říct o šanci?

Ne ne (usměje se). Nájezdy nejsou úplně moc moje disciplína. Jako, kdyby mě trenér povolal, tak bych šel, ale raději to přenechám jinačím klukům, šikovnějším.

12HC KOMETA BRNO11231513