První play off sezony rozehraje dorost! Soupeřem je Zlín

Jako první do bojů play off této sezony vstoupí vítkovičtí dorostenci. O víkendu ukončili nadstavbovou část a v osmifinále vyzvou Zlín.

Nadstavbová skupina „O pořadí v play off“ byla, jak už název napovídá, klíčová pro sestavení play off pavouka dorostenecké extraligy. Do vyřazovacích bojů postoupilo 16 mužstev a prvním kolem soubojů bude osmifinále hrané na dva vítězné zápasy, přičemž lépe postavený tým má výhodu domácího prostředí pro úvodní a případný třetí rozhodující zápas.

Vítkovičtí dorostenci po jednoznačném dominantním výkonu v základní části ztratili v nadstavbě tempo. Důvodem byla řada zraněných a také vlna viróz. I tak ale mohli svěřenci trenérů Darka Stránského a Jana Vavrečky doladit formu pro nadcházející play off. Ve skupině B skončili Vítkovičtí na 6. pozici, pouhý bod za pátou Kometou. V následné celkové tabulce pro určení pořadí play off byli dosazeni na 11. pozici a v osmifinále je tak čeká 6. Zlín. Paradoxně soupeř, se kterým hráli už v základní skupině i ve skupině o pořadí pro play off.

Bilance dorostenců Vítkovic a Zlína v této sezoně je neuvěřitelně vyrovnaná! Oba celky se střetly dosud šestkrát, oba týmy mají po třech výhrách a skóre vzájemných zápasů je 26:26! I proto bude moravský souboj mezi Ostravany a Berany hodně třaskavý!

Osmifinálová série začíná ve středu 9. března na zlínském ledě. Odveta se hraje v Ostravě v pátek od 17:00 hodin na ledě MFH. Případný třetí rozhodující duel by hostil opět Zlín, a to už v neděli 13. března od 12:00 hodin.

Osmifinále

Série D Zlín – D Vítkovice:

6HC ŠKODA PLZEŇ5624591891
7Bílí Tygři Liberec5625382089