Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

První extraligový gól Tomáše Jáchyma: Už mě to docela štvalo, přiznává

Datum publikování:

Extraligový zápas číslo 32 přinesl mladému vítkovickému forvardovi Tomáši Jáchymovi premiérovou branku v nejvyšší soutěži. Stále sledoval kotouč v chomutovském brankovišti a po přišťouchnutí Šimona Stránského dorazil do branky zcela volný kotouč. Ten si může nyní vystavit jako cenný suvenýr.

Tomáši, tak jste se dočkal první extraligové trefy. Gratuluji a jaké jsou první pocity?

Děkuju, konečně. Už jsem to měl trochu v hlavě. Docela mě to štvalo, že jsem ještě nedal ten gól. Hlavní ale je, že jsme vyhráli za tři body a připsali si další výhru. To je důležité.

Nechci tu branku nijak snižovat, ale bylo to poměrně jednoduché. Jak jste to viděl vy?

Je to tak, co na to říct. Hlavně že to padlo. Čekal jsem tam a docela jsem se divili, že to rozhodčí ještě nepískl. Najednou se puk objevil přede mnou, tak jsem to jednoduše poslal do branky.

Jaké to tedy je, když hraje útočník 25 nebo 30 zápas a gól pořád nepřichází. Byl jste z toho zklamaný?

Naše lajna tam je spíše od jiných věcí, než že bychom měli dávat góly. Být soupeři nepříjemní, ale když přispějeme takhle gólem, je to fajn. Třeba když lídři týmu mají před námi nějaké špatné střídání, tak to určitě povzbudí dát gól.

Jak jste to tedy prožíval v hlavě, čekání to nebylo úplně krátké…

Na ten gól jsem se moc nesoustředil, spíše na tu hru, kterou máme odvádět, a trenéři po nás chtějí. Naše lajna hraje něco jiného. Než nějaké góly chceme, abychom hlavně vyhrávali za tři body.

Už jste v kabině vyslechl nějaké reakce? Že to byl snadný gól nebo něco podobného?

No, už jsem slyšel, že mě to bude něco stát. (úsměv) Budu muset něco přispět do kasy, ale hlavně mi kluci gratulovali.

A co vás to bude stát, jestli to není tajné? Na kolik taková první ligová trefa vyjde?

Něco to bude stát, Péťa Kolouch už mi něco naznačoval. Než v řádech stovek to bude…  no asi více stovek. (smích)

Puk máte určitě schovaný, je to tak?

Určitě. Přímo Šimon Stránský jej přivezl a dal kustodovi Péťovi Celerinovi. Ten mi ho dal na místo v kabině.

V této sezoně máte na svém kontě nejvíce zápasů, které jste dosud odehrál. Tak jak si to užíváte, že dostáváte poměrně hodně prostoru?

Je to určitě super, za každý odehraný zápas jsem rád. Každý takový zápas jsou cenné zkušenosti a zvláště teď. Všechny týmy hrají naplno, všem jde o něco. Takže je to více vyhecované a taková příprava na play off. Není to takový hokejíček, ale i třeba za stavu 5:1 pro nás Chomutov pořád tlačil a věřil, že to ještě může dotáhnout. I za toho nepříznivého stavu.

Ve třetí třetině jste si ovšem koledovali o zdramatizování zápasu. To bylo asi trochu zbytečné, je to tak?

Určitě, mohl za to náš špatný vstup do třetiny. Není to ale první zápas kdy se nám to stalo. Musíme se pořád soustředit a vydržet hrát celý zápas. Musíme si to více srovnat v hlavách, hrát stejně a nepovolit. Sem tam se to může stát, ale pravidelně určitě ne.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2022 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >