Prohráli jsme si to vlastní nedisciplinovaností, mrzí Romana Poláka

První derby sezony vyznělo jednoznačně pro Třinec. Oceláři dali Vítkovicím šest gólů, z toho čtyři v přesilových hrách. Modro-bílí svou nedisciplinovaností soupeři jeho snažení dost usnadnili, což sám uznal kapitán Roman Polák a zároveň jedním dechem dodal, že to takto nelze akceptovat.

Romane, v Třinci jste inkasovali šestkrát. Čtyři z těch šesti gólů dali Oceláři v přesilových hrách. Soupeři jste svými fauly tímto asi dost pomohli, nemyslíš?

Já myslím, že jsme si to řekli sami a i trenéři nám to řekli v kabině, že tohle je neakceptovatelné. Takovou nedisciplinovanost v zápasech nebudeme akceptovat a už vůbec ne v zápasech s takovými soupeři.

Častá vyloučení na vaší straně, to není případ jen zápasu v Třinci, ale potýkáte se s tím celou sezonu. Co je potřeba udělat, aby se to změnilo a vy jste nedávali soupeřům tolik příležitostí?

Musíme se z toho poučit. Nesmíme dělat ty stejné věci pořád dokola. Ale ono nic nejde lusknutím prstu. Všechno potřebuje čas a musí se na tom usilovně pracovat.

Výsledek 0:6 z ledu Třince vypadá hodně hrozivě. Co podle tebe rozhodlo o takovém velkém rozdílu?

Jak už to zaznělo, prohráli jsme si to svou nedisciplinovaností. Věděli jsme, proti jakému týmu hrajeme. Jak kvalitní tým to je. A jak silný Třinec je v přesilovkách. Věděli jsme to a hned jsme je přesilovkama dostali do hry a pak už se to špatně někde honilo. Pořád jsme tahali za kratší konec.

Jak moc krutá byla tato lekce optikou toho, že jste v neděli vy rozstříleli Litvínov šesti góly?

Lekce to byla jako jakákoli jiná. Takových zápasů možná může být v sezoně ještě několik, ale v tomhle zápase jsme neměli snad ani nějakou ochotu to nějak změnit. Bohužel. Zvrátit to můžeme jen tvrdou prací na tréninku a naopak disciplinovaností, abychom byli lepší.

11HC Energie Karlovy Vary17602920
13HC VÍTKOVICE RIDERA14520719