Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Prohráli jsme si to vlastní nedisciplinovaností, mrzí Romana Poláka

První derby sezony vyznělo jednoznačně pro Třinec. Oceláři dali Vítkovicím šest gólů, z toho čtyři v přesilových hrách. Modro-bílí svou nedisciplinovaností soupeři jeho snažení dost usnadnili, což sám uznal kapitán Roman Polák a zároveň jedním dechem dodal, že to takto nelze akceptovat.

Romane, v Třinci jste inkasovali šestkrát. Čtyři z těch šesti gólů dali Oceláři v přesilových hrách. Soupeři jste svými fauly tímto asi dost pomohli, nemyslíš?

Já myslím, že jsme si to řekli sami a i trenéři nám to řekli v kabině, že tohle je neakceptovatelné. Takovou nedisciplinovanost v zápasech nebudeme akceptovat a už vůbec ne v zápasech s takovými soupeři.

 

Častá vyloučení na vaší straně, to není případ jen zápasu v Třinci, ale potýkáte se s tím celou sezonu. Co je potřeba udělat, aby se to změnilo a vy jste nedávali soupeřům tolik příležitostí?

Musíme se z toho poučit. Nesmíme dělat ty stejné věci pořád dokola. Ale ono nic nejde lusknutím prstu. Všechno potřebuje čas a musí se na tom usilovně pracovat.

 

Výsledek 0:6 z ledu Třince vypadá hodně hrozivě. Co podle tebe rozhodlo o takovém velkém rozdílu?

Jak už to zaznělo, prohráli jsme si to svou nedisciplinovaností. Věděli jsme, proti jakému týmu hrajeme. Jak kvalitní tým to je. A jak silný Třinec je v přesilovkách. Věděli jsme to a hned jsme je přesilovkama dostali do hry a pak už se to špatně někde honilo. Pořád jsme tahali za kratší konec.

 

Jak moc krutá byla tato lekce optikou toho, že jste v neděli vy rozstříleli Litvínov šesti góly?

Lekce to byla jako jakákoli jiná. Takových zápasů možná může být v sezoně ještě několik, ale v tomhle zápase jsme neměli snad ani nějakou ochotu to nějak změnit. Bohužel. Zvrátit to můžeme jen tvrdou prací na tréninku a naopak disciplinovaností, abychom byli lepší.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2021/2022

PozTýmZVVPPPPB
11HC Energie Karlovy Vary17602920
12HC VERVA Litvínov17512919
13HC VÍTKOVICE RIDERA14520719
14Rytíři Kladno17233915
15PSG Berani Zlín17113128
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >