Prohlášení šéfa HC VÍTKOVICE RIDERA Aleše Pavlíka

Šéf HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík vydává své oficiální prohlášení k aktuálnímu dění v klubu směrem k výsledkové krizi A-mužstva.

Po nezvládnutém zápase s Mladou Boleslaví minulý čtvrtek jsem zamířil do kabiny A-mužstva a vedl intenzivní pohovory s hráči, s týmem, i s trenéry a trenérským štábem. Jednotlivě, odděleně, mezi sebou otevřeně. Cítil jsem, že v dané situaci je potřeba mimo jiné vyjádřit směrem k hráčům i k realizačnímu týmu určitou dávku důvěry. Bohužel, následoval další prohraný zápas v Litvínově, který mě přivedl k přehodnocení mého postoje.

Ve středu ráno jsem před dopoledním tréninkem přišel do kabiny A-mužstva znovu a velice důrazně jsem připomenul všem členům týmu, tedy jak hráčům, tak realizačnímu týmu, že není možné takto dále pokračovat. Výsledkem je, že jsem dal jak hráčům, tak trenérskému štábu jednoznačnou a opakuji důraznou informaci, že pokud se týmu nepodaří zvládnout víkendové zápasy v Karlových Varech a Hradci Králové, nastanou radikální řezy, při kterých nebude žádný post hájen a změny se mohou dotknout všech – hráčů, trenérů, realizačního týmu. Nyní je na týmu jako celku, zda bude nutné k takovým opatřením přistoupit a jak radikální změny budu nucen provést.

Zdá se mi, jako by někteří ještě dost dobře nepochopili vážnost situace a fakt, že v současnosti bojujeme o holé bytí a nebytí. Jde o boj o záchranu Vítkovic v Extralize. Nyní každý musí začít u sebe, každý sám sobě přiznat, zda do tohoto boje dává vše a je schopen a ochoten do něj dát vše, bez ohledu na to, jestli se jedná o hráče, trenéry či realizační tým.

Je mi bytostně nepříjemné, v jaké situaci se nyní náš klub nachází, a vnímám a vím, že pokud nedojde k rapidní změně k lepšímu, je potřeba udělat řez. Jak radikální bude, to je nyní v rukou samotného A-mužstva, všech jeho členů. Mají tento víkend na to, aby dokázali, že si jak mou důvěru, tak zejména důvěru všech vítkovických fandů, jejichž podporu budeme v těchto chvílích potřebovat nejvíce, zaslouží. Pokud se tak nestane, nastanou změny,

Aleš Pavlík
HC VÍTKOVICE RIDERA