Banner Promo

Příprava 2024: Přípravu na sezónu odstartujeme ve Švýcarsku

Datum publikování:

V přípravném období před sezonou 2024/2025 na hráče čeká osm utkání, ve kterých je prověří sedm soupeřů. Modro-bílí se potřetí v řadě představí na švýcarském turnaji ve Vallée de Joux, následně budou formu ladit proti soupeřům z Česka a také Slovenska.

Vítkovičtí letos odehrají o tři zápasy více než před loňskou sezonou, kdy museli přípravu přizpůsobit brzkému startu Champions Hockey League. Sluší se připomenout, že v té modro-bílí příkladně reprezentovali jak Ostravu, tak celou Českou republiku, když jako poslední reprezentant Tipsport Extraligy skončili těsně před branami finále.

„I letos bylo našim cílem dát dohromady soupeře, kteří dostatečně prověří naši připravenost do sezony. Znovu se nám podařilo obdržet pozvánku na přípravný turnaj ve Švýcarsku, a tak bude mít naše příprava opět mezinárodní parametry,“ prozradil sportovní ředitel Roman Šimíček.

Prvním soupeřem na švýcarském turnaji bude úřadující francouzský mistr Rouen Dragons. Ten sice nedokázal v Champions Hockey League postoupit mezi nejlepší šestnáctku, nicméně podařilo se jim získat dva cenné skalpy. Nejprve na ledě švédské Skelleftea zvítězili 1:0 a v posledním utkání základní skupiny si před vlastními fanoušky vyšlápli na finský Ilves Tampere, který smetli 6:1. Klíčovým hráčem Draků je reprezentační obránce Florian Chakiachvili, ten letos v klubu přidá desátou sezonu v řadě.

O den později modro-bílí vyzvou švýcarský Fribourg. Ten zakončil loňskou základní část na druhém místě, jenže v semifinále play off nestačili na Laussane. Hlavní tváří klubu je nestárnoucí brankář Reto Berra, který je i v sedmatřiceti letech pánem brankoviště.

Po dvoudenní zápasové pauze Vítkovice vyzvou Ženevu. Ta v loňské sezoně jen tak tak proklouzla z posledního postupového místa do obdoby předkola play off, ve kterém ale ve dvou zápasech nestačila na Biel. O poznání lépe si tým vedl v Champions Hockey League, kde bez větších problémů postoupil ze základní skupiny. Přes Mnichov, Växjö a Lukko Rauma si vydláždili cestu do finále, ve kterém si poradili se švédskou Skellefteou. Mezi klíčové hráče bude jistě patřit český útočník Michael Špaček.

Po návratu ze Švýcarska budou vítkovičtí hokejisté znovu testovat svou připravenost a hlavně posun kondice od začátku letní přípravy.  Následují pak přípravné zápasy před domácími příznivci. Modro-bílí postupně vyzvou Olomouc a také úřadujícího mistra české Extraligy třinecké Oceláře. V těchto zápasech však pravděpodobně dostanou příležitost také hráči širšího kádru, protože ve stejnou dobu se odehraje reprezentační kvalifikace na Olympijské hry, do které by měli zasáhnout reprezentanti Slovenska, Lotyšska nebo Francie.

Ti už ale budou k dispozici v závěru přípravy, kdy Vítkovice na venkovním kluzišti vyzvou bratislavský Slovan, Olomouc a v generálce na Extraligu také vítěze loňského ročníku Chance ligy ze Vsetína.

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025