PŘÍPR: ZLN – VIT 4:1: Ve Zlíně se radovali domácí ševci

Výsledek 4:1 tomu příliš nenasvědčuje, ale i odvetný přípravný zápas mezi Vítkovicemi a Zlínem byl hodně vyrovnaný. Na ledě Zimního stadionu Luďka Čajky byli Ostravané dokonce ve třetí třetině herně lepším týmem, jenže zklamali v produktivitě, zatímco efektivita Beranů byla na výši.

Pro zápas ve Zlíně, poslední konfrontaci s extraligovým týmem před startem soutěže, poupravili vítkovičtí trenéři opět mírně sestavu. Jednak volno dostal Roman Polák a na místo, kde před rokem poprvé v dresu A-mužstva skóroval, se mohl vrátit talentovaný zadák Tomáš Machů. A jednak příležitost dostal další vítkovický junior Matyáš Melovský, na centru čtvrté formace, přičemž do třetí se zkušebně přesunul Petr Chlán a odpočinout si mohl gólový hrdina úterního duelu Rob Flick.

První třetina patřila jednoznačně brankářům. Po mírnějším a opatrnějším začátku se jako první do zakončení začal tlačit Zlín, dopomáhali mu v tom i chybky hostů, jako například při rozehrávce ve 4. minutě, kdy se snažil prosadit Sebera, ale Daniel Dolejš byl připraven. Ostravané v úvodu neproměnili přečíslení dvou proti jednomu, Krenželokova přihrávka do zakončení neprošla. Oba celky v úvodní části hráli přesilovou hru a oba z ní nevytěžily více, než několik ohrožení brány soupeře. Zajímavé byly brejky v 16. minutě, na únik Ondřeje Němce po chybě ve středním pásmu dokázal Dolejš najít recept, odpovědí byl také únik obránce, konkrétně Petra Gewieseho, který ale skončil na Kašíkově výstroji. Emoce rozvířil konec první periody a střet u střídaček, po kterém hrozila hromadná bitka, ale naštěstí po krátké strkanici oba celky zamířily spořádaně do kabin.

To druhé dějství už bylo o poznání nabitější hokejovou ofenzivní akcí. Byly to Vítkovice, kdo od prvních momentů zaměstnával defenzivu soupeře a Kašík byl pod palbou. Krenželokův bekhend mířil těsně nad, Marosz se svým únikem středem naložil jak nejlépe mohl, Kašíka prostřelil, ale puk se odrazil mimo tři tyče, Bondrův agresivní atak zastavil faul. V ponechané výhodě ale modro-bílí zaútočili, byl to původně faulovaný Bondra, který posunul kotouč před bránu Marku Kalusovi, jenž dokázal puk protlačit za Kašíkova záda – 0:1. Vítkovičtí se ujali vedení zcela zaslouženě, ale Zlín kontroval jen o pár okamžiků později. Sebera našel před bránou zcela volného Pavla Kubiše, na jehož stahovačku byl Daniel Dolejš krátký – 1:1. Utkání i díky otevřenému gólovému účtu nabralo na obrátkách. Aktivně si opět počínala třetí vítkovická formace, která měla na svědomí už první gól. Do zakončení se tlačila také první Hruškova lajna, Kašík ale odolával a ševcům se následně podařilo zužitkovat druhou větší šanci třetiny, krásně přímo pod víko se ve 36. minutě trefil Jiří Suhrada – 2:1.

V podobném duchu, jako druhou třetinu, se snažili Ostravané odstartovat i tu třetí. Byli aktivní, a to i přes fakt, že Zlín se snažil dobře bránit a tlačit se spíše do brejků. Otevřenější hra, lepší kombinace, vytváření si šancí, ale nevyužívání jich. To byl obraz hry Vítkovic. Domácí dvakrát více zahrozili v rozmezí 52. a 53. minuty, ale stále kontrolovali vedení. Pojištění náskoku přinesla přesilová hra. V 58. minutě šli hosté do čtyř a zkušený Bedřich Köhler z kruhu přesně trefil odkryté místo v Dolejšově kleci – 3:1. Vítkovičtí byli nuceni hrát vabank, vzali si oddechový čas, odvolali brankáře a zkusili štěstí v šesti. Neúspěšně. V čase 59:36 dal konečnou podobu výsledku Martin Novotný, když dobrým forčekem dostal puk do odkryté klece – 4:1.

Připravujeme…

Příprava 2021

PSG Berani Zlín – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky: 25. Kubiš (Sebera), 36. Suhrada (Němec), 58. Köhler (Okál, Suhrada), 60. Novotný (Sebera) – 24. Kalus (Bondra, Kovář). Rozhodčí: Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 750

PSG Berani Zlín: Kašík – Ferenc, Trška, Gazda, Suhrada, Novotný, Žižka, Němec – Kubiš, Fořt, Mikúš, Luža, Sedláček, Okál, Dobiáš, Fryšara, Köhler, Sebera, Chludil, Dřímal

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – Plášil, Gewiese, Galvinš, Machů, Koch, L. Kovář – Půček, J. Hruška, Svačina – L. Krenželok, Marosz, Fridrich – R. Bondra, Chlán, Kalus – Bernovský, Melovský, Dej