Přežili jsme svoji smrt, říká dvougólový Jan Hruška

Honza Hruška v úvodním utkání předkola play off potvrdil svou střeleckou formu ze závěru základní části a dvěma góly udával směr vývoje utkání. Zdálo se, že jeho druhá branka bude vítězná, ale Olomouc dokázala přece jen vyrovnat. Hruška se stal právem hráčem utkání, ale po zápase nezapomněl vyzdvihnout přínos svých spoluhráčů

Honzo, byla to emotivní houpačka. Jaký to byl zápas z tvého pohledu?

Bylo to nahoru dolů, těžké na hlavu, těžké na fyzičku. První zápas a hned do prodloužení, ale samozřejmě se šťastným koncem, takže o to lepší pro nás.

Vedli jste 2:0, poté těsně před koncem utkání 3:2. Je to pro mužstvo nějaký zdvižený prst?

Zdvižený prst určitě ne. Nehrajeme proti žádným nazdárkům. My jsme dali dva góly, oni je dali o chvíli později. Byly situace, které si musíme trochu rozebrat a příště je zahrát jinak, ale to nemění nic na tom, že to sehráli dobře u těch gólů, ale my jsme jich dali naštěstí více. Není v čem se babrat.

Dalo se čekat, že to bude vyrovnaná a vyhecovaná bitva. To se i potvrdilo, je to tak?

Je to play off, všichni se těší. Pro tyhle zápasy to všichni dělají, abychom si je zahráli, užili se je a co nejvíce jich vyhráli.

Jak bys popsal ze svého pohledu tu situaci v prodloužení? Co se ti honilo hlavou?

Bezmoc. Už jsem to někde říkal. Loni se to otočilo proti nám, letos nám to pomohlo. Je to tako takové pravidlo…ty výzvy. Dopadlo to tak, jak to dopadlo, se štěstím pro nás a díky tomu máme bod.

Věřil jsi, že gól nebude uznán?

Já tu situaci vůbec neviděl, takže pro mě to bylo úplně jako do tmy. Já jsem jenom čekal, co se bude dít, ale vzhledem k tomu, že to zkoumali asi dvacet minut, tak těch myšlenek je pak hodně. Ovlivnit se to nedá, takže je to jen čekání na verdikt.

Je možné, že dost fanoušků to vaše dnešní vítězství ani nevidělo, ne?

Bylo toho fakt hodně, semlelo se toho dost. Jestli odešli, tak se samozřejmě nedivím, protože patnáct minut se tam něco řešilo a těžko mohl někdo vědět, že se bude ještě pokračovat.

Bylo pak těžší se do toho zápasu zase dostat zpátky a koncentrovat se?

Nevím, jak oni, ale určitě to nebude nic příjemného. My jsme přežili svoji smrt, takže…nevím ani jak to popsat. No nic, neuznal se gól, bylo dalších deset minut do konce prodloužení a bylo potřeba ho odehrát co nejlépe.

Dnes jsi dal dva góly, novináři spočítali, že od začátku ledna si dal asi třináct branek a s Filipem Chlapíkem máte nejdelší sérii, přitom to není tak dávno, kdy jsi z tebe spoluhráči stříleli, že dříve vyhraješ ve Sportce. Co se změnilo?

Šlape mi na paty jo? (Směje se) Asi hlava, netřeba to nějak zakřiknout. Někdy se ty puky neodráží a někdy odráží. Můžeme být jen rádi, že se to zlomilo na tu správnou stranu. Snad to bude pokračovat a Chlapík zůstane za mnou (směje se).

Zejména tvůj první gól dnes nebyl jednoduchý a padl skoro z nulového úhlu. To nebyla úplně lehká situace, že?

Tak lehká, nelehká. To jsou takové střely, že se to semele v jednom okamžiku. Je volný puk, já měl chvilku volné ruce, tam není moc o čem přemýšlet, jen do toho plácnout a doufat, že ten úhel bude správný.

Dnes bylo vidět, že Sam Bitten měl speciální úkol, který plnil skvěle. Jaké to je, hrát v play off proti Davidu Krejčímu?

Já jsem proti němu nehrál (směje se). Je to samozřejmě specifický, těžce nadstandardní hráč, takže ubránit takového hráče není žádná sranda. Myslím, že se o to pár let pokoušeli i v Americe a myslím si, že jim to moc nešlo. Samovi dnes patří velký dík, protože myslím si, že když s ním byl na ledě, a byl s ním na ledě často, tak mu to dokázal znepříjemnit a myslím si, že odvedl přesně to, co jsme od něj chtěli. Na druhou stranu Krejčí měl stejně 1+1, takže je potřeba si na něj dát ještě větší pozor.

V zápase byl hodně vidět Lukáš Kovář. Nejdříve na něj byl faul, poté měl na hokejce několik gólů. Co říkáš na jeho výkon a také na to, jak se za něj postavil Dominik Lakatoš?

Určitě to mělo dopadnout tak, jak to dopadlo. Za mě to byl zbytečný zákrok, ale je to play off, takže není potřeba někde brečet. Kovy to dohrál, má nějaký šrám, ale není to nic, co by ho brzdilo. Takže se jde dál. To, že se za něj Laky postavil, tak to jen ukázalo, že ten tým stojí při sobě ať je to, jak je to.