PREVIEW: Zlín – Vítkovice (26. 8., 17:30)

Poslední konfrontace s extraligovým soupeřem před startem nejvyšší soutěže. Vítkovice ve čtvrtek jedou k přípravnému utkání do Zlína. Na Zimním stadionu Luďka Čajky se hraje od 17:30 hodin.

Pomalu ale jistě míří předzávodní období ke svému konci. Vítkovice ve druhém duelu tohoto týdne vyzvou opět svého extraligového oponenta a bude to naposledy, co se střetnou s někým z patnáctičlenného pole účastníků nejvyšší soutěže před jejím rozehráním. Oním soupeřem bude Zlín, navíc na ledě Zimního stadionu Luďka Čajky.

Ostravané v úterý uzavřeli své vystoupení v turnaji Letní hokejové hry. Ve vyrovnané přetahované s Olomoucí rozsekli remízový stav 1:1 necelých 22 sekund před třetí sirénou. Tím si zajistili nejen výhru v utkání, ale také triumf v poháru, když o jeden bod předstihli dosud vedoucí Pardubice. Poznámky na triumf v přípravném podniku byly spíše s vtipným podtextem. Trenér Miloš Holaň po zápase přemítal spíše nad samotným výkonem.

„Vyrovnané utkání, ostatně jako každé s Olomoucí. Šance byly na obou stranách a já myslím, že jsme misky vah mohli převážit na svou stranu ve druhé třetině, kdy jsme měli tři samostatné nájezdy, ale proměnili jsme jen jeden. Stále mi chybí special tým přesilovkový gól, ale Olomouc hrála taky houževnatě a taky měla několik šancí, zvlášť ve druhé třetině. V závěrečné třetině jsme přesilovkou pět na tři dali soupeři zbytečně šanci rozhodnout utkání. Velice dobře jsme ale oslabení ubránili a pak jsme si tvrdě šli za rozdílovým gólem, který nám také dal to vítězství,“ shrnul úterní duel kouč.

Nyní jeho tým čeká Zlín. V této přípravě se oba celky už potkaly, bylo to v Ostravě. Zlín tehdy ve svém prvním utkání léta kladl houževnatý odpor a Vítkovičtí se nakonec radovali z výhry 3:2 po prodloužení. Berani od té doby odehráli další tři zápasy. Čtvrteční bude jejich pátým. Po porážce v Ostravě zapsali dva neúspěchy na přerovském Zubr Cupu s Nitrou a domácím Přerovem. Až v tomto týdnu si udělali radost, když vyhráli na ledě prvoligového Havířova 5:1.

Vítkovice vyhlížejí zápas ve Zlíně jako další zkoušku i prověrku. „Stále platí, že nám kvůli reprezentačním povinnostem chybí Roberts Bukarts a zraněný Vojtěch Lednický. Roman Půček ze Vsetína je s námi v přípravě i nadále,“ prozradil trenér Holaň.

ČTVRTEK 26. 8., 17:30

* – zápasy s Pardubicemi a Olomoucí se hrají v rámci pardubického turnaje Letní hokejové hry