PREVIEW: Vítkovice – Zlín (12. 8., 17:30)

Ve čtvrtek hrají Vítkovice opět doma. Čeká je přátelské utkání se Zlínem. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30 hodin. Loňští permanentkáři mají vstup na utkání zdarma. Vstupenky stojí 99 korun budou v prodeji v den utkání od 8:00 hodin online v síti Ticketportal a od 16:00 také na pokladně OSTRAVAR ARÉNY.

Skalp Pardubic v úterní odvetě zahřál, ale příprava i předzávodní období pokračují dál a Vítkovice stojí před dalším soupeřem. Tím bude ve čtvrtek vpodvečer tým Zlína. Utkání se hraje jako klasický přátelský zápas a samozřejmě i za účasti diváků a fanoušků v ochozech OSTRAVAR ARÉNY.

Vítkovičtí v úterý dokázali v Pardubicích zabojovat. Vyhráli 4:2, přestože Dynamo nastoupilo v mnohem silnější sestavě, než ve které dokázalo týden před tím uspět v Ostravě. Výkon modro-bílých snesl přísnější kritéria s ohledem na srpnový termín. Tým začal výborně z defenzivy, zastavil prvotní nápor soupeře a od poloviny utkání také převzal ofenzivní iniciativu. Výhra zasloužená. „Potěšil mě jak výsledek, tak hlavně hra, protože se na to dalo dnes dobře dívat. Těší mě také, že si hráči vzali k srdci to, o čem jsme ráno před zápasem na poradě mluvili. Byli jsme zdatným soupeřem i díky tomu, že jsme se vrátili k poctivé hře do obrany. Chtělo by to ještě vyladit přesilovky, ale dobrou práci jsme odvedli v oslabení. Dobře zachytal Aleš Stezka,“ shrnul kouč Holaň.

Mužstvo ve středu absolvovalo opět výživný trénink v rychlém tempu se solidní zátěží, to jen dokládá nedávná slova trenéra Holaně, jenž připomenul, že stále v přípravě klade důraz na kondiční stránku.

Zlínští Berani si na předzávodní období naplánovali osm zápasů, čtyři z toho odehrají na ZUBR CUPu v Přerově. Čtvrteční střetnutí s Vítkovicemi bude jejich vůbec prvním zápasem letošního léta. Tým trenéra Roberta Svobody prošel po sezoně tradiční obměnou. Obrana dostala nový zkušený impuls v podobě příchodu vsetínského odchovance Ondřeje Němce, mistra světa z roku 2010. Vítkovickým dobře známý Peter Trška je další akvizicí zadních řad žluto-modrých. K tomu tradiční útočné opory jako Pavel Kubiš, Bedřich Köhler, Zdeněk Okál, Pavel Sedláček, nebo třeba nově příchozí Tomáš Mikúš. Samotní fanoušci klubu sídlícího na Zimním stadionu Luďka Čajky jsou zvědaví, jaký hráčský koktejl vznikl v kabině jejich A-mužstva.

Zápas mezi Vítkovicemi a Zlínem se odehraje opět před zraky fanoušků za stejných bezpečnostních, organizačních i protiepidemických podmínek, jako nedávné utkání s Pardubicemi. Nadále také platí, že permanentkáři z minulé sezony mají vstup na zápas zdarma. Zdarma mohou na zápas přijít také děti do 14 let. Vstupenky stojí 99 Kč a v prodeji budou v den zápasu buď od 8:00 hodin online nebo také od 16 hodin na pokladně od ulice Závodní. Pro veřejnost bude otevřen opět pouze hlavní vstup od ulice Závodní.

Bližší informace k podmínkám vstupu na utkání a ke vstupenkám naleznete ZDE

Příprava 2021