PREVIEW: Vítkovice – Trenčín (31. 8., 17:30 – MFH)

Poslední domácí zápas v přípravě a poslední domácí zápas na více jak měsíc. Vítkovice čeká závěrečný dvojzápas s Duklou Trenčín jako generálka na novou extraligovou sezonu. Začíná se v Ostravě, v úterý 31. srpna, od 17:30 hodin, ale pozor, ne v OSTRAVAR ARÉNĚ, ale v Multifunkční hale.

Hlavní plochu OSTRAVAR ARÉNY již okupuje volejbalové mistrovství, kluziště zmizelo pod palubovkou a kurtem. Vítkovickým hokejistům ovšem zbývá odehrát ještě jedno domácí utkání v rámci předzávodního období, a tak opět po čase půjdou extraligoví hráči na led menší tréninkové Multifunkční haly, kde v úterý přivítají Duklu Trenčín.

Souboj se Slovenským celkem, lépe řečeno dvojzápas, je generálkou na novou extraligovou sezonu. Nejprve se hraje v úterý v Ostravě, následně v pátek v Trenčíně.

Dukla Trenčín je stálice mezi slovenskými hokejovými týmy, a to už od dob společné federální ligy. Je také jedním ze tří celků, které ze Slovenska dokázaly vyhrát československý titul. K němu přidal původně vojenský oddíl ještě tři zlata ze samostatné soutěže našich východních sousedů, ale i ten poslední už je docela zaprášený, naposledy hráči Dukly zvedli mistrovský pohár v roce 2004. Před třemi lety o něj bojovali, ale ve finále padli s Nitrou.

Multifunkční hala – pravidla pro návštěvníky

Tím, že se zápas hraje netradičně v Multifunkční hale, jsou částečně upravena pravidla pro přítomnost diváků.

Hlavním tématem je kapacita. Multifunkční hala má násobně menší kapacitu hlediště, než OSTRAVAR ARÉNA, na zápas tak smí dorazit na tribunu pouze 500 diváků. Z toho důvodu nebudou prodávány vstupenky a vstup na zápas bude umožněn pouze majitelům permanentních vstupenek (jak z minulé sezony, tak na novou sezonu).

Pokud jde o prokazování bezinfekčnosti, stále platí, že návštěvník utkání musí prokázat, že je buď negativně testován na covid-19 (v případě ATG testu ne starší než 48 hodin, v případě PCR testu ne starší než 7 dní), nebo prokázat, že už má ukončeno očkování, případně doložit, že v období méně než 180 dní před utkáním prodělal onemocnění covid-19. Stejně tak platí, že po celou dobu pobytu v hale musí mít nasazenu ochranu úst a nosu.

Fandové jistě ocení fakt, že na zápas bude otevřen bufet, který je situován nad tribunou, zcela naproti vrátnice MFH.

Vstup do Multifunkční haly bude pouze přes recepci – tzn. vstupem ze směru od ulice Ruská.

úterý 31. 8., 17:30

Příprava 2021