Banner Promo

PREVIEW: Vítkovice – Sparta (VÝROČNÍ ZÁPAS: 3. 2., 17:30, O2TV Sport)

Datum publikování:

Pátek, 3. února 2023, zápas Vítkovic se Spartou a jeden velký vzpomínkový a výroční večer! HC VÍTKOVICE RIDERA vzdá hold legendě Vladimíru Vůjtkovi a současně vzpomene na poslední boj o federální titul z jara 1993 při jeho 30. výročí. Zápas 44. kola mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Sparta Praha, hostí OSTRAVAR ARÉNA v pátek 3. února od 17:30 hodin. Vstupenky na utkání jsou v prodeji online v síti Ticketportal a také na pokladně arény v den utkání od 9:00 hodin.

 

Tipsport Extraliga
HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Sparta Praha
pátek 3. 2., 17:30
OSTRAVAR ARÉNA

 

 

Soupeř: HC Sparta Praha

Pryč je doba, kdy Sparta v úvodu sezony okupovala příčky ve spodní části tabulky. Poté, co k týmu přišel trenér Miloslav Hořava, stoupá Sparta strmě vzhůru. Momentálně Sparta ze třetí příčky dýchá na záda Vítkovicím, na které ztrácí pět bodů a navíc má jeden zápas k dobru. Jestli něco Pražanům funguje dokonale, tak je to hra v obraně podpořená výbornými výkony brankářů. Sparta se jako jeden z posledních týmů zatím nepřehoupla přes hranici sta inkasovaných branek. Může za to také skvělá hra v početní nevýhodě, ve které Sparťané atakují hranici 85 %, stejně jako Vítkovice. Statisticky nejsou mezi pátečními soupeři žádné velké rozdíly, což jen potvrzuje, jak jsou týmy v užší špičce extraligy vyrovnané.

V čem je bez pochyby výhoda Sparty, je její forma. Sparta v lednu odehráli jedenáct utkání a pouze v jednom z nich odešla bez bodu, když na svém ledě nestačila na Liberec. Další dvě utkání došla do prodloužení či samostatných nájezdů. Působivý je hlavně výsledek na ledě pardubického Dynama, které dokázala Sparta vynulovat. Sparta tedy v lednu získala dohromady sedmadvacet bodů z celkových třiatřiceti dostupných. Fanouškům Sparty zatrnulo v utkání s Hradcem Králové, které nedochytala brankářská jednička Jakub Kovář. Nakonec se jednalo o zbytečné obavy, jelikož Kovář naskočil hned do dalšího utkání Sparty a nadále tak patří k základním stavebním kamenům. Sparta byla aktivní i v závěru přestupní uzávěrky, kdy přivedla dva hráče. Z finské SaiPy nejprve dorazil silový útočník Olavi Vauhkonen a následně vyztužila obranu švédským bekem Stefanem Wargem. Cíl Sparty je tak patrný, přidat týmu před play off potřebnou výšku a kilogramy. Sparta navíc v posledním utkání s Karlovými Vary ukázala, že se nevzdává, když se jí podařilo otočit utkání z nepříznivého stavu 1:3 na výhru 6:3.

 

Z kabiny Vítkovic

Stejně jako před třiceti lety na vítkovické borce nečeká nic jednoduchého. Páteční zápas není speciální jen proto, že v něm Vítkovice vzdají hold legendárnímu Vladimíru Vůjtkovi ale také proto, že do Vítkovic přijede pražská Sparta. Rivalita mezi oběma kluby je zakořeněná hluboko. „Červený prapor! Přijede momentálně top tým, který má fazónu, má lauf, ale předminulý zápas v Plzni ztratili body. Musíme se na to velice dobře připravit, tak jako jsme byli připraveni na Třinec, kdy jsme byli jednoznačně lepší, ale holt k nám se to nepřiklonilo. Stejným stylem chceme hrát proti Spartě, která samozřejmě zase má silné stránky v přesilových hrách,“ specifikuje silné stránky soupeře trenér Miloš Holaň.

Vítkovice v letošní bojují s častým vylučováním. Tento fakt si trenérský tým plně uvědomuje a před blížícím se play off bude chtít tento problém co nejdříve odstranit. „I přesto, že jsme na toto upozorňovali před zápasem s Třincem, tak jsme měli pět vyloučených, což je špatně. Nemůžeme si to směrem k play off vůbec dovolit. Musíme uvažovat, kdy vůbec je možné ten faul dělat a kdy ne a vyvarovat se takovým věcem, jako jsou technické chyby typu zašlápnutí puku nebo zdržování hry. To nás může stát výsledek, což se projevilo i v zápase s Třincem, kdy oni těch přesilovek neměli tolik co my, ale dali dva góly,“ hodnotí zpětně úterní utkání kouč Holaň.  

 

Vítkovice o soupeři

Sparta se díky výborné výsledkové sérii vyšplhala na třetí místo těsně za druhé Vítkovice. Fanoušci se tak mohou těšit na kvalitní zápas a s blížícím se play off také urputnou bitvu o každý metr ledu. „Play off zápas, druhý v řadě, velká výzva pro nás a zkouška před play off, jak na tom jsme. Jako silnou zbraň Sparty vidíme přesilové hry, plus se jim daří střelecky,“ vyzdvihl Holaň koncovku Sparty. Celý večer bude speciální pro vítkovickou legendu Vladimíra Vůjtka, jehož dres zamíří pod strop OSTRAVAR ARÉNY. Do té se sjedou také hráči, kteří před třiceti lety vybojovali stříbrné medaile. Tu si na krk pověsil mj. také současný trenér Miloš Holaň. „Bylo by to fajn, kdybychom hráčům, kteří tady hráli v roce 1993, vzdali hold povedeným výsledkem. I hráči k tomu tak přistoupí, vědí, o co jde, vědí, že to bude speciální večer a bylo by fajn, kdybychom to zvládli.“

 

 

Hold Vladimíru Vůjtkovi s vicemistry 1993

3. 2., 17:30

Vítkovice – Sparta

Před samotným utkáním 44. kola proběhne velký ceremoniál, během něhož se na ledové ploše představí stříbrný kádr sezony 1992/1993 po 30 letech a po ocenění jednotlivých hráčů bude připomenuta cesta za Vítkovic titulem posledních vicemistrů Československa.

Zlatým hřebem večera a tedy i předzáposového programu pak bude ocenění trenéra a hráče Vladimíra Vůjtka staršího. Klub vzdá své legendě hold a vyvěsí dres VŮJTEK s číslem 9 pod strop OSTRVAR ARÉNY.

Aby výroční zápas byl kompletní, A-tým v utkání se Spartou nastoupí a celý duel odehraje v replikách dresů z roku 1993.

Rámcový program:

 • 16:30 – otevření Arény pro diváky
 • 17:28 – nástup obou současných extraligových týmů
 • 17:30 – ZAHÁJENÍ CEREMONIÁLU NA LEDĚ
 • příchod vicemistrů 1993 na ledovou plochu
 • vzpomínkové video na kostce, připomenutí sezony 1992/1993
 • 17:40 – přivítání Vladimíra Vůjtka na ledové ploše
 • vzpomínkové video na kostce – průřez kariérou Vladimíra Vůjtka
 • 17:44 – slavnostní vytažení dresu číslo 9 VŮJTEK pod strop OSTRAVAR ARÉNY
 • 17:45 – čestné buly zápasu 44. kola Tipsport Extraligy HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Sparta Praha z rukou Vladimíra Vůjtka
 • 17:47 – začátek extraligového utkání
 • první přestávka – autogramiáda vicemistrů 1993 v prostoru u moderátora utkání mezi sektory C2 a B6 + účast Vladimíra Vůjtka

(pozn.: minutáž ceremoniálu je orientační. Prosíme fanoušky, aby byli v aréně na svých místech v 17:28 hodin).

 

 

PÁTEK 3. ÚNORA, 17:30

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Sparta Praha

A tým

 

Zápas 44. kola mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Sparta Praha, hostí OSTRAVAR ARÉNA v pátek 3. února od 17:30 hodin. Vstupenky na utkání jsou v prodeji online v síti Ticketportal a také na pokladně arény v den utkání od 9:00 hodin.

 

Tipsport Extraliga 2022/2023 – po 43. kole

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761