PREVIEW: Vítkovice – Olomouc (24. 8., 17:30)

Poslední turnajové vystoupení v rámci Letních hokejových her 2021. Vítkovice v odvetě hostí na vlastním ledě Olomouc a v případě tříbodové výhry mohou pomýšlet na triumf v přípravném podniku. Hraje se v OSTRAVAR ARÉNĚ v úterý od 17:30 hodin. Majitelé permic z loňské sezony i permic na novou sezonu mají vstup zdarma).

HC OlomoucPardubice v čele tabulky vyčkávají, zda se trofej stane jejich kořistí, nebo zda poputuje do Ostravy. Přípravný turnaj Letní hokejové hry doputoval do svého posledního dějství. Na ledě OSTRAVAR ARÉNY zbývá odehrát odveta klání mezi Vítkovicemi a Olomoucí. Hanáci jsou už mimo hru o prvenství, ale tříbodový úspěch může na konečné první místo posunout modro-bílé.

Zpátky ale na zem. Jde především o přípravu. V kabině Vítkovic před úterním zápasem řeší více jiné věci. „Máme trošku vrásky na čele, protože se nám v zápase v Třinci zranil Vojta Lednický, takže jsme přišli o jednoho útočníka a vypadá to na delší absenci. Navíc Roberts Bukarts nám odjel na reprezentační sraz a kvalifikaci na olympiádu,“ poodhalil trenér Miloš Holaň. Neúčast dvou útočníků vyřešili Ostravané povoláním mladého forvarda ze Vsetína. „Do dvojzápasu, který nás čeká tento týden jsme si ze Vsetína vytáhli Romana Půčka, mladého útočníka, kterého máme v hledáčku a chtěli bychom jej vidět naživo u nás v tréninku i v zápase. Teď k tomu máme příležitost, takže jsme toho využili a děkujeme Vsetínu, že nám to umožnil.“

Kromě turnajového duelu s Olomoucí čeká ještě Vítkovické ve čtvrtek cesta do Zlína ke klasickému přípravnému utkání. „Opět dvojzápas. Z naší strany už to nebude o věcech ke zkoušení, ale spíš už to je dáno, že pětky jsou pospolu. Try-out skončil Jesse Dudasovi. Takže jsme se rozhodli jít cestou i mladších hráčů, dát šanci našim odchovancům z juniorky,“ podotkl kouč Holaň.

Ostravané se s Olomoucí střetli před týdnem. Oba celky o sobě vědí. Duel na Hané byl hodně urputný, bojovný. Vítkovice jej zlomily ve svůj prospěch ve třetí třetině a vyhrály 4:2. „Očekáváme podobný zápas. Olomouc, urputný soupeř. Hrajeme doma a před našimi fanoušky. Takže ano, příprava, ale už se to krátí,“ připomenul trenér.

Příprava stále, to bez pochyby, ale na druhé straně, jedná se o turnaj. Vítkovice v případě tříbodové výhry získají pohár pro vítěze Letních hokejových her. Je toto vůbec téma pro hráče a trenéry A-týmu? „Já nevím, jestli to vůbec hráči sledují, že hrajeme turnaj. Pro nás trenéry, ano, víme o tom a taky se tak na to díváme. Každý úspěch, i když v přípravě, se počítá, je to dobrý impuls pro sebevědomí. Určitě lepší, než kdyby to bylo naopak. Takže nevím jak hráči, ale možná my trenéři vypíšeme kdyžtak za výhru svačinku,“ uzavřel s úsměvem trenér.

Majitelé permic z minulé sezony i ti, kteří si již zakoupili permici na novou sezonu mají vstup na utkání zdarma v rámci své karty (je nutné ji vzít s sebou). Samozřejmě je při vstupu do Arény potřeba doložit bezinfekčnost.

Bližší informace k podmínkám vstupu na utkání a ke vstupenkám naleznete ZDE

Letní hokejové hry 2021

úterý 24. srpna

Dosud odehrané zápasy

3. 8. 2021

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Dynamo Pardubice 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)

Doplňkové prodloužení 0:0, doplňkové nájezdy 2:1

Branky: 1. Cienciala, 15. Rohlík (Říčka, J. Mikuš), 17. Hecl, 52. Nakládal (Poulíček). Rozhodčí: Mrkva, Kubičík – Hlavatý, Gebauer. Vyloučení: 3:6, navíc Flick a Kalus (oba VIT) a Vála a Poulíček (oba PCE) shodně 5 minut hrubost. Využití: 0:1. Diváci: 878. Střely na branku: X:X

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – Galvinš, Gewiese, Koch, L. Kovář, Dudas, J. Stehlík – Bukarts, J. Hruška, Lehtonen – Bernovský, Marosz, Svačina – R. Bondra, Flick, Kalus – Lednický, Chlán, Fridrich

HC Dynamo Pardubice: Klouček – J. Mikuš, Košťálek, Vála, Nakládal, J. Zdráhal, Hrádek – Hecl, Cienciala, Blümel – Říčka, Poulíček, Rohlík – Koffer, Matýs, Anděl – Lichtag, Pochobradský, Costa

5. 8. 2021

HC DYNAMO PARDUBICE – HC Olomouc 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Branky: 14. Štetka (Hrádek), 18. Roman (Košťálek), 32. Herčík (Košťálek) – 30. Kolouch. Rozhodčí: . Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 328.

HC DYNAMO PARDUBICE: Soukup – Robertson, Košťálek, Kolář, Hrádek, Vála, Zdráhal – Hecl, Musil, Blümel – Štetka, Roman, Cienciala – Koffer, Rohlík, Matýs – Pochobradský, Herčík, Anděl

HC Olomouc: Lukáš – Rašner, Rutar, Groch, Dujsík, Valenta, Černý, Mareš, Řezníček – Klimek, Kučera, Tomeček – Burian, Knotek, Ministr – Bambula, Navrátil, Kunc – Tomajko, Kolouch, Mácha

10. 8.

HC Dynamo Pardubice – HC VÍTKOVICE RIDERA 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)