PREVIEW: Vítkovice – Liberec (20. 1., 17:30)

Série domácích utkání začíná. Na úvod Vítkovice přivítají v dobré formě hrající Bílé Tygry. Zápas 39. kola mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a Bílí Tygři Liberec, hostí OSTRAVAR ARÉNA v pátek 20. ledna od 17:30 hodin. Vstupenky na utkání jsou v prodeji online v síti Ticketportal a také na pokladně arény v den utkání od 9:00 hodin.

Tipsport Extraliga
HC VÍTKOVICE RIDERA – Bílí Tygři Liberec
pátek 20. 1., 17:30
OSTRAVAR ARÉNA

Soupeř: Bílí Tygři Liberec

Liberečtí Bílí Tygři prožívají povedený leden. Do kalendářního roku 2023 vstoupili domácí výhrou nad Olomoucí, kterou roznesli 6:1 a na to toto vysoké vítězství navázali také výhrou na ledě Sparty, se kterou si poradili 5:2. Následovaly dvě prohry v prodloužení doma s Motorem a v Hradci Králové. Liberec odehrál vyrovnané utkání i s lídrem z Pardubic, které ztratil až brankou Roberta Kousala jedenáct vteřin před závěrečnou sirénou. Liberečtí se ale nesesypali a následně porazili Karlovy Vary. Sečteno a podtrženo do Vítkovic míří silný soupeř s oslnivou aktuální formou. Liberec má sice statisticky přesilové hry i oslabení pod extraligovým průměrem, ale o to více si na ně budou muset vítkovičtí dát pozor. Liberec totiž disponuje kvalitní ofenzivou a je jen otázkou času, kdy úspěšnost přesilových her vyletí nahoru. Životní sezonu prožívá třiadvacetiletý útočník Oscar Flynn, který v Liberci plně rozvíjí svůj potenciál a patnácti góly je nejlepším střelcem libereckých. Ti mají svou ofenzivu postavenou na dvou formacích, hned šestice útočníků se již dostala nad hranici dvaceti kanadských bodů. Přidáme-li k tomu nejproduktivnějšího obránce extraligy Uvise Balinskise, je jasné, že Liberec může pomýšlet na nejvyšší cíle. Lotyšský obránce je navíc s devíti góly zároveň nejlepším střelcem mezi obránci.

Vítkovice se s Libercem letos střetly dvakrát. V říjnu jej na domácím ledě porazily 6:3 a úspěšnější byly i v prosinci, když v Liberci zvítězily 3:2 po samostatných nájezdech.

Z kabiny Vítkovic

Vítkovice jsou v letošní sezoně nejlepším týmem na vlastním ledě a nyní na modro-bílé čeká série pěti domácích utkání v řadě, což se tedy na první pohled může zdát jako výhoda. Jak to ale vnímá tým? „Jestli je to výhoda? Nevím, protože si myslím, že zvládnout pět domácích utkání v řadě bude velký majstrštyk. Všichni tu sérii vnímáme, ale nás bude vždy zajímat jen ten zápas, který budeme hrát. Nejde kalkulovat dopředu, každý soupeř má svou kvalitu na jiné úrovni, v jiných hráčích,“ velí Miloš Holaň.

O přesné podobě sestavy kouč z logických důvodů neinformoval, nicméně nechal fanoušky alespoň lehce nahlédnout pod pokličku. „Po dlouhé době se nám vrací marodi a potrestaní hráči, takže doufám, že to mužstvo ukáže svou kvalitu, kterou jsme ukazovali i bez nich, ale o to víc by to mělo být v tom domácím zápase vidět. Znovu bude rozhodovat disciplína, která musím zaklepat, se nám teď daří. Poslední dva zápasy máme málo vyloučených a prakticky to jde vidět i na výsledcích. Nepouštíme soupeře do přesilových her, což je dobře, v těch je Liberec dobrý,“ uvedl kouč.

Vítkovice o soupeři

Na úvod domácí série na Vítkovice těžká jeden z nejtěžších možných soupeřů, který bude navíc chtít modro-bílým vrátit poslední říjnovou porážku. „Berme, že výhoda domácího prostředí by měla rozhodovat, ale když se podíváme hned na prvního soupeře, tak je to top mužstvo, které má zkušené hráče, v uvozovkách reprezentačního gólmana, je to mužstvo s třetím nejvyšším počtem vyhraných utkání venku, ale my se budeme starat hlavně o svou hru. Musíme se odpíchnout od dobré disciplíny, taktiky a systémové hry. Na nás už se dneska každý připravuje s maximální soustředěností, protože jsme mužstvo, které je od začátku sezony nahoře. O to víc nás to musí motivovat, že si nemůžeme dovolit pustit metr ledu zadarmo,“ velí k bojovnému výkonu trenér Miloš Holaň.

PÁTEK 20. LEDNA, 17:30

HC VÍTKOVICE RIDERA - Bílí Tygři Liberec