PREVIEW: Vítkovice – Karlovy Vary (24. 2., 17:30)

Cíl vítkovických hokejistů je jasný. Odčinit poslední zaváhání před domácími fanoušky. Zápas 49. kola mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Energie Karlovy Vary, hostí OSTRAVAR ARÉNA v pátek 24. února od 17:30 hodin. Vstupenky na utkání jsou v prodeji online v síti Ticketportal a také na pokladně arény v den utkání od 9:00 hodin.

Tipsport Extraliga
HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Energie Karlovy Vary
pátek 24. 2., 17:30
OSTRAVAR ARÉNA

Soupeř: HC Energie Karlovy Vary

Na led vítkovické OSTRAVAR ARÉNY přijedou Karlovy Vary. Ty se nachází na deváté příčce a se ziskem čtyřiašedesáti bodů jsou stále teoreticky zapojeny do záchranných bojů. Byť s náskokem deseti bodů na poslední Kladno, se mohou starat jen o to, aby vybojovaly co nejlepší pozici do předkola play off. Svými góly Energii táhne především dvojice reprezentantů Ondřej Beránek a Jiří Černoch a patnáctigólový Petr Koblasa. Produktivní umí být i obránce Tomáš Havlín, který zaznamenal patnáct kanadských bodů, jenže zároveň je také druhým nejtrestanějším hráčem týmu. Karlovy Vary jsou hned po Vítkovicích druhým nejtrestanějším týmem extraligy, ale stejně jako modro-bílí, vedou si karlovarští v početních nevýhodách velice dobře. Co ale týmu z lázeňského města nejde, jsou přesilové hry. V těch karlovarští vstřelili čtyřiadvacet branek a s úspěšností necelých čtrnácti procent jsou nejhorším týmem extraligy.

Na druhou stranu i s nepovedenými přesilovými hrami se Energii v únoru docela daří. Jistě, pětigólový příděl od Pardubic nebo šest branek od Sparty před domácími fanoušky mnoho radosti trenérskému týmu nepřineslo. Na druhou stranu Energie slavila tři body v zápasech s Plzní a Mladou Boleslavi a v Litvínově brala dva body za vítězství v prodloužení. Karlovarští se musí v zápase obejít bez disciplinárně potrestaného Ondřeje Dlapy.

Z kabiny Vítkovic

Vítkovice měly týden na to, aby ze sebe setřásly nedělní domácí neúspěch ze zápasu s Motorem, který prohrály 1:4. „My chceme odčinit domácí prohru s Českými Budějovicemi, připravovali jsme se na to celý týden, tak doufám, že tu tvrdou práci zúročíme v zápase,“ uvedl trenér Miloš Holaň. V duelu, který jeho tým čeká nyní – v pátek proti Karlovým Varům, bude určitě mimo sestavu nadále zraněný Peter Krieger, který před týdnem nedohrál zápas s Olomoucí a jeho doba absence by měla být zhruba dva týdny. Mimo hru, ale i mimo sestavu je ovšem definitivně útočník Rostislav Marosz, který po vzájemné dohodě skončil ve Vítkovicích v tomto týdnu. Na listině zraněných je nadále i obránce Daniel Krenželok, ale ten v této sezoně naskakoval jen sporadicky.

Vítkovice už mají od minulého týdne jistotu přímého postupu do čtvrtfinále play off. Nyní hrají o co nejvýhodnější pozici pro vyřazovací boje. Navíc s 92 body na kontě mají na dosah vytvoření nového klubového rekordu v zisku bodů v základní části. Motivace na straně modro-bílých je, krom již zmíněného cíle odčinit nedělní nepříjemný nezdar.

Vítkovice o soupeři

O motivaci mají v Ostravě postaráno ovšem také Energetici. Nejen, že v letošní sezoně nedokázali na Vítkovice vyzrát, ale ve vzájemných duelech nevybojovali ani jeden bod. Nicméně i přes tuto psychickou výhodu, si budou muset modro-bílí dát pozor, protože Karlovarští dokáží být nepříjemným soupeřem. Zároveň stále ještě bojují o play off, byť jejich pozice je celkem výhodná, v sázce je domácí výhoda pro zápasy předkola ale také matematické potvrzení účasti v play off. Vary tedy budou bojovat. To si dobře uvědomuje i trenérský tým ostravského celku. „Karlovy Vary jsou mužstvo, které spoléhá na rychlé brejky, jsou to dobří bruslaři,“ řekl před pátečním zápasem stručně trenér Holaň.

PÁTEK 24. ÚNORA, 17:30

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Energie Karlovy Vary