Banner Promo

PREVIEW: Vítkovice – Hradec Králové (pondělí 9. 11., 17:30)

Datum publikování:

Restart Tipsport Extraligy po koronapauze je tady! Vítkovice jdou do zápasu přesně po měsíci a na svém ledě hostí dosud neporažený královehradecký Mountfield. Zápas oficiálně 15. kola Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a Mountfield HK se hraje ve vítkovické OSTRAVAR ARÉNĚ v pondělí 9. listopadu od 17:30 hodin. Utkání je striktně bez diváků. Je možné jej sledovat prostřednictvím streamu na HokejkaTV.

TIPSPORT EXTRALIGA
HC VÍTKOVICE RIDERA – mountfield hk
pondělí 9. 11., 17:30
OSTRAVAR ARÉNA

Hokej je zpátky, extraliga je zpátky, Vítkovice jdou do boje. V pondělí se k restartu nejvyšší hokejové soutěže u nás připojí také Vítkovičtí. Čeká je domácí duel s dosud neporaženým Hradcem Králové.

Podmínkou restartu Tipsport Extraligy je dodržení zpřísněných hygienických opatření, mezi kterými samozřejmě v dnešní době hraje prim striktní zákaz účasti diváků na hokejových utkáních, proto zůstanou i tentokrát sedačky OSTRAVAR ARÉNY prázdné. Zápas Vítkovic s Hradcem Králové je dle plánu střetnutím 15. kola a hraje se ve vítkovickém paláci v pondělí 9. listopadu od 17:30 hodin. Fandové jej mohou sledovat prostřednictvím streamu na webu HokejkaTV.

 

Soupeř: Mountfield HK

Mountfield HKNeporažený tým. První reálná charakteristika současného Hradce Králové. Tým trenéra Vladimíra Růžičky, který nyní drží kormidlo už pevně a sám bez spoluasistence Tomáše Martince, sice není v čele tabulky, ale zůstává jediným, který v dosavadním průběhu soutěže ještě nepadl a celkem ztratil pouze bod za výhru v nájezdech nad Libercem.

Hokejisté Mountfieldu HK stihli odehrát před vynucenou koronapauzou dohromady 5 utkání a prakticky ve všech dominovali. Dá se to říci i souboji titánů s Libercem, který na východě Čech rozhodovaly samostatné nájezdy. Nicméně i přes pomalejší začátek dokázal třemi góly ve třetí třetině poslat utkání do prodloužení a nájezdů, které ovládl. Mimo to rozstříleli Budějovice a Olomouc, přetlačili Zlín na jeho ledě a uspěli i v Litvínově.

Mountfield patří k favoritům letošní sezony. Klubu se podařilo udržet hlavní osobnosti mužstva a doplnit je. Za všechny je určitě na prvním místě výpomoc krajánka z NHL Filipa Hronka, který od začátku jasně dává najevo, že bude jednou z vůdčích sil týmu. Podařilo se také získat dvojče Kevina Klímy Kellyho a i ten o sobě dává gólově znát. Kapitánem nadále zůstává nesmlouvavý Radek Smoleňák, sám velice zkušený, velice kvalitní. Muziku v zadních řadách hodně tvrdí Richard Nedomlel. A jsou na soupisce i další zajímavá jména jako Lukáš Cingel, Jakub Orsava, Jakub Lev, Aleš Jerkl, Jeremie Blain, bratři Pavlíkové, v bráně Marek Mazanec. Mountfield přidal další výborné přísady do svého už tak vynikajícího hokejového koktejlu. Je pasován do role jednoho z favoritů a v dosavadním průběhu sezony to i potvrzoval. Sluší se dodat, že obranné eso Filip Hronek je momentálně s reprezentací ve Finsku a není pravděpodobné, že by pondělní zápas v Ostravě stihl, nicméně i bez něj bude Hradec hodně silný a nebezpečný.

Pokud jde o rozehranost, tak kromě toho, že před pauzou odehráli Východočeši o dva zápasy více, než jejich modro-bílý soupeř, v rámci přípravy během koronapauzy jsou na tom podobně. I když jim původně naplánované soustředění na ledě v Německu padlo, dojížděli Východočeši alespoň na otevřený zimák v Dobříši, takže nebyli čtyři týdny zcela bez ledu.

 

Z kabiny Vítkovic

Ostravané zažili pestrý měsíc. Primárně trénovali ve venkovních prostorách, nejčastěji na atletickém stadionu – dle platných omezení vlády. Později začali z nutnosti tréninků na ledě kombinovat přípravu i na kluzišti v polském Jastrzebie, tedy nebyli zcela bez čistě hokejových tréninků. V Polsku si rovněž vyzkoušeli zápasové tempo, když absolvovali tréninkové utkání modří – bílí.

„Hráči se k tomu postavili čelem, zhostili se toho profesionálně, i když to nebyly úplně standardní podmínky. Předpokládáme, že z pohledu kondice pokles nenastal, takže věříme, že budeme po fyzické stránce dobře,“ vykládá asistent trenéra Darek Stránský.

Měsíc bez zápasů navíc dal prostor pro doléčení některých zranění, i když ne všichni hráči z marodky jsou připravení nastoupit do zápasů. „Kromě jedné výjimky už všichni trénovali plnohodnotně,“ říká Stránský. Onou jedinou výjimkou je útočník Zbyněk Irgl. „Bohužel ten ještě nebude připraven naskočit do zápasů. Jeho zranění se zatím nejeví nijak optimisticky, co se týká prognózy návratu do zpasů.“

V kabině došlo i k mírným změnám. Obránce Jesse Dudas se vrátil do Kanady doléčit zranění zad. Tým opustil po vzájemné dohodě zadák Michal Barinka. Naopak klíčový obránce Adam Polášek prodloužil své působení ve Vítkovicích minimálně do 5. prosince.

 

Vítkovice o soupeři

Startovní čára obou pondělních soupeřů je relativně stejná. Oba během koronapauzy měli možnost trénovat na ledě. Hradec je ale favorizován už jen z toho pohledu, že dosud nepoznali jeho hráči hořkost porážky a jsou obecně vnímáni jako velký favorit celé sezony. „Nechci znít alibisticky, ale je to, jako bychom šli do prvního přípravného zápasu. Po měsíci převážně tréninků na suchu se už dost vytrácejí zápasové návyky. Pokud bychom se ptali, zda je Hradec na restart pro nás dobrým soupeřem, tak přiznám, že si dokážu představit lepšího oponenta. Na druhé straně. Jestli chceme mít v sezoně ambice trápit ty největší favority – a tyhle ambice máme – tak je to realita a ukáže se v prvních zápasech, jak jsme na tom, byť obě mužstva nerozehraná,“ doplňuje poznatky trenér Stránský.

 

PONDĚLÍ 9. LISTOPADU, 17:30

HC VÍTKOVICE RIDERA - Mountfield HK

Zápas 15. kola Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a Mountfield HK hostí vítkovická OSTRAVAR ARÉNA v pondělí 9. listopadu od 17:30 hodin. Utkání je z důvodu protiepidemiologických opatření striktně bez diváků. Fanoušci jej mohou sledovat živě prostřednictvím streamu na HokejkaTV.

Tipsport Extraliga 2020/2021

 

Poslední vzájemný zápas

 

Sezona 2019/2020: 6. 3. 2020

Mountfield HK – HC VÍTKOVICE RIDERA 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Branky: 1. Eklund (Jergl, Nedomlel), 25. Nedomlel (Orsava, Pilař), 41. Klíma (Jergl, Cibulskis), 55. Klíma (Smoleňák, Lev), 59. Orsava (Chalupa)  – 16. Rosandič (Štencel), 34. Lakatoš (Roman, Trška). Rozhodčí: Pešina, Horák – Komárek, Špringl. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 3 582. Střely na branku: 44:25

Mountfield HK: Mazanec – Eklund, Nedomlel, Šalda, Cibulskis, Šidlík, F. Pavlík, Čáp – Perret, Klíma, Jergl – Chalupa, Lev, Smoleňák – Pilař, Cingel, Orsava – Dragoun, Koukal, Miškář

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – Štencel, Trška, L. Kovář, Dudas, Výtisk, R. Černý, Rosandič – Šišovský, J. Hruška, Schleiss – Bukarts, Roman, Lakatoš – Dej, R. Veselý, Mallet – Dočekal, Werbik, T. Kubalík

 

 

.

 

 

 

 

 

Výsledky obou týmů v minulém kole

 

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Energie Karlovy Vary 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky: 21. Marosz (Štencel, Mallet), 51. Lakatoš (Marosz) – 15. T. Mikúš (Vildumetz, Graňák), 26. Beránek (Vildumetz), 50. Kohout (Černoch). Rozhodčí: Hodek, Micka – Ganger, Klouček. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Bez diváků. Střely na branku: 37:32

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda – Štencel, R. Polák, L, Kovář, Polášek, Trška, Koch, Barinka – L. Krenželok, Marosz, Schleiss – V. Polák, Mikyska, Lakatoš – Šišovský, Dej, Mallet – Dočekal, Werbik, T. Kubalík

 

 

 

 

hc olomouc – mountfield hk 1:6 (0:3, 0:1, 1:2)

Branky: 54. Gřeš – 8. Kevin Klíma (Lev, R. Pilař), 10. Smoleňák (Orsava, Nedomlel), 15. Nedomlel (Cingel, Blain), 25. V. Růžička (Kelly Klíma, Hronek), 49. Hronek (Kevin Klíma, Perret), 58. Smoleňák (Cingel, Orsava). Rozhodčí: Hradil, Veselý – Rampír, Špringl. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 1 000. Střely na branku: 19:36.

Mountfield HK: Mazanec – Nedomlel, Hronek, R. Pilař, Blain, Šalda, F. Pavlík, Čáp – Orsava, Cingel, Smoleňák – J. Sklenář, V. Růžička, Kelly Klíma – Perret, Kevin Klíma, Lev – R. Pavlík, Koukal, Jergl

 

 

 

Bilance „last 5“

HC VÍTKOVICE RIDERA:  0 – 1 – 1– 1

Mountfield HK: 4 – 1 – 0 – 0

(výhry – výhry v PP/SN – porážky v PP/SN – porážky)

 

Nejlepší hráči obou týmů

HC VÍTKOVICE RIDERA
 

Nejproduktivnější hráč: 4 body – Rostislav Marosz (1+3)
Nejlepší střelec: 3 góly – Adam Polášek, Dominik Lakatoš
Nejlepší nahrávač: 3 asistence – Rostislav Marosz
Nejlepší bilance +/- bodování: +2 – Jan Štencel, Lukáš Krenželok, Jan Schleiss, Roman Polák
Nejtrestanější hráč: 12 trestných minut – Roman Polák
Nejvíce času stráveného na ledě (průměr): 
25:17 – Jan Štencel
Nejlepší hráč na buly:
66,20% – Rostislav Marosz
Nejlepší hráč podle Radegast Indexu: 17 – Roman Polák
Nejlepší brankář týmu: 89,01% – Miroslav Svoboda
  
 

mountfield hk

Nejproduktivnější hráč: 7 bodů – Jakub Orsava (2+5)
Nejlepší střelec: 4 góly – Radek Smoleňák
Nejlepší nahrávač: 5 asistencí – Jakub Orsava
Nejlepší bilance +/- bodování: +9 – Filip Hronek
Nejtrestanější hráč: 4 trestné  minuty – 5 hráčů
Nejvíce času stráveného na ledě (průměr): 25:36 – Filip Hronek
Nejlepší hráč na buly: 58,70% – Vladimír Růžička
Nejlepší hráč podle Radegast Indexu: 20 – Filip Hronek
Nejlepší brankář týmu: 93,48% – Marek Mazanec

 

mountfield hk

 
Rok založení: 2013 (přesun klubu z Českých Budějovic)

Klubové barvy: červená, černá a bílá

Změny názvu: 2013 Mountfield HK

Největší úspěchy: Bronz 2017

Bilance Vítkovice – Hradec Králové v samostatné Tipsport ELH
 

Celková bilance: 32 – 8 – 4 – 0 – 3 – 17 – 75:99
Bilance Vítkovic doma: 16 – 5 – 2 – 0 – 1 – 8 – 46:54
Bilance Vítkovic venku: 16 – 3 – 2 – 0 – 2 – 9 – 29:45
(zápasy – výhry – výhry PP či TS – remízy – prohry PP či TS – prohry – skóre)
 

Nejvyšší vítězství Vítkovic doma: 6:2 – 2013/2014, základní část
Nejvyšší vítězství Vítkovic venku: 2:0 – 2016/2017, základní část a 2019/2020, základní část
 

Nejvyšší prohra Vítkovic doma: 3:6 – 2016/2017, základní část
Nejvyšší prohra Vítkovic venku: 2:5 – 2015/2016, základní část

 

Vzájemné zápasy s Hradcem Králové v Extralize
 

2020/2021: X:X, X:X – X:X, X:X
2019/2020:
3:2 SN, 1:42:0, 2:5
2018/2019:
4:5 SN, 3:2 SN1:4, 1:3
2017/2018:
3:6, 4:20:2, 0:4
2016/2017:
3:2, 3:61:2, 2:0
2015/2016: 2:3, 1:24:3 SN, 2:5
2014/2015: 3:5, 3:12:3 SN, 3:4
2013/2014: 2:5, 6:21:2 PP, 3:2 SN
1993/1994: 0:1, 5:42:4, 3:2

 

 
 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Champions Hockey League
OSTRAVAR ARÉNA

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
10HC Energie Karlovy Vary267521233
11HC ŠKODA PLZEŇ268331233
12HC VÍTKOVICE RIDERA256161226
13Rytíři Kladno254361224
14BK Mladá Boleslav274221918