PREVIEW: Trenčín – Vítkovice (3. 9., 17:00)

Generálka na novou sezonu. Vítkovice uzavřou přípravné období na ledě Dukly Trenčín. Na Zimním stadionu Pavla Demitry hrají Ostravané v pátek od 17:00 hodin.

Letní dril a dřina se uzavírají. Vítkovice stojí před posledním přípravným zápasem, týden před ostrým startem extraligové sezony bude jejich závěrečnou prověrkou utkání na ledě Dukly Trenčín. Odveta za úterní první vzájemný duel, který modro-bílí ovládli výsledkem 7:2.

„Já osobně očekávám úplně jiný zápas, než jaký jsme viděli v úterý. Hlavně ze strany Trenčína, a to jak z pohledu přístupu, tak hry. Je jasné, že Dukla bude chtít doma odčinit tu úterní porážku z našeho ledu,“ varuje hlavní trenér Vítkovic Miloš Holaň. Také proto budou pokyny k jeho svěřencům jasné a stručné. „My musíme vytlačit z hlavy to, že jsme v úterý dali sedm gólů. Do zápasu musíme jít s pokorou před soupeřem, koncentrovaní a s odhodláním zápas odmakat. Nepůjde to samo.“

Pro Duklu byla prohra v Ostravě prvním neúspěchem v rámci letošní přípravy. Ve čtvrtek hrají svěřenci trenéra Jána Pardavého ještě ve Vsetíně. Kromě utkání s Vítkovicemi v pátek budou hrát ještě s Frýdkem-Místkem v příštím týdnu.

To pro Ostravany je duel pod hradem Matúša Čáka posledním před startem extraligy. „Je to generálka, tak k tomu také chceme přistoupit. Na druhé straně ale nebudeme v kompletní sestavě, protože například Vladimír Svačina bude kvůli očkování chybět,“ prozrazuje detail ze skládání kádru kouč Holaň.

pátek 3. 9., 17:00

* – zápasy s Pardubicemi a Olomoucí se hrají v rámci pardubického turnaje Letní hokejové hry

6HC ŠKODA PLZEŇ5624591891
7Bílí Tygři Liberec5625382089