Banner Promo

PREVIEW: Šumperk – Vítkovice (4. 8., 17:00)

Datum publikování:

Druhý den a druhý zápas. I v přípravě. Vítkovice po úterní zápasové premiéře míří ve středu do Šumperku, kde budou od 17:00 hosty místních prvoligových Draků.

 

PŘÍPRAVA 2021
DRACI PARS ŠUMPERK – HC VÍTKOVICE RIDERA
středa 4. 8., 17:00

 

Už před rokem se oba celky v podhůří Jeseníků střetly. A byl z toho zajímavý letní hokejový podnik. Vítkovice v Šumperku vyhrály 4:2, zaujal obránce Petr Gewiese, kterého si Ostravané vytáhli v průběhu sezony do extraligového týmu a dnes už je právoplatnou součástí mužstva. Zaujal také brankář Marek Peksa, který při absenci Miroslava Svobody v předkole proti Kometě kryl záda Danielu Dolejšovi. Rok se s rokem sešel a Vítkovice znovu jedou do Šumperku, kde se utkají s místními prvoligovými Draky.

Back-to-back zápasy, tak se v zámoří nazývá program dvou utkání ve dvou dnech. Ostravané vstoupili do předzávodního období úterní domácí premiérou s Pardubicemi. Ta se jim bohužel ale příliš nepodařila. V úvodním zápase turnaje Letní hokejové hry padli s Dynamem 0:4. Mírným ospravedlněním může snad být jen to, že Východočeši jsou téměř o dva týdny déle na ledě. Mírnou útěchou pro ostravské fandy, kteří se po téměř roce mohli vrátit do ochozů vlastní arény, mohl být dílčí úspěch na nájezdy, které Vítkovice vyhrály díky trefám Bukartse a Bondry.

„Výsledkově i herně špatně. Ale nemíním dělat nějaké velké závěry z prvního přípravného utkání. Do startu sezony máme ještě dost času, ale také na nás čeká dost tvrdé práce,“ míní trenér Vítkovic Miloš Holaň. „Trpělivost, trpělivost,“ dodává jedním dechem.

Šumperk si svou zápasovou premiéru odbyl už na konci července, téměř před týdnem. Doma vyzval Novou Paku a vcelku snadno ji porazil 4:1. Příprava na extraligového soupeře tak mohla i díky tomu být preciznější a pečlivější.

To Ostravané mnoho času na změny po úterním nepovedeném zápase neměli. Středeční ranní rozbruslení a pak vyrazit na cesty. K utkání v Jeseníkách se myšlenky modro-bílých začaly ubírat prakticky okamžitě po skončení střetnutí s Pardubicemi. „V hlavě máme celý zápas s Pardubicemi, hned ráno na to budeme mít video poradu. Budeme hráčům připomínat momenty, které rozhodují zápasy. Určitě nechceme opakovat stejné chyby,“ hlásí trenér Holaň.

V prvním duelu dostali volno zkušení borci Roman Polák, Lukáš Krenželok, Rastislav Dej. Z jarních posil nenastoupil obránce Karel Plášil. „Původně jsem měl trochu jiný plán, ale budeme muset složení kádru pro zápas v Šumperku obměnit.“

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
ŠKOENERGO Aréna