Banner Promo

PREVIEW – příprava: Ženeva – Vítkovice (16. 8., 19:00)

Datum publikování:

Vítkovická tour po Švýcarsku a Francii začíná. V malebném prostředí sportovního centra ve Vallée de Joux na severozápadě Švýcarska vyzve v úterý ostravský celek jeden z předních a nejúspěšnějších klubů země helvétského kříže. Vítkovice čeká v úterý od 19:00 v rámci podniku Hockeyades 2022 střetnutí se Servette Ženeva.

Příprava 2022
Servette Genéve – HC VÍTKOVICE RIDERA
úterý 16. 8., 19:00
Centre sportif Vallée de Joux

Dvojnásobný vítěz Spengler Cupu a jeden z nejstarších a nejtradičnějších švýcarských klubů Servette Ženeva. To je první soupeř Vítkovic na tour po frankofonním okruhu. Ostravané vyrazili na herní soustředění do sportovního centra ve městečku Vallée de Joux a v rámci přípravného podniku Hockeyades 2022 vyzvou v pěti dnech čtyři soupeře ze Švýcarska a Francie. A právě Ženeva bude první z velkých zkoušek modro-bílých.

Soupeř: Genéve-Servette Hockey Club

Servette Ženeva. Jeden z nejúspěšnějších evropských frankofonních klubů. Ne-li ten nejúspěšnější. Dvojnásobný vítěz Spenglerova poháru z let 2013 a 2014. Na zlato z nejvyšší švýcarské ligy ovšem čeká. Klub založený v roce 1905 má na kontě devět stříbrných medailí. První z roku 1917! Poslední z roku 2021. K tomu čtyři třetí místa. V minulém ročníku obsadila Ženeva až 8. místo po nečekaném vyřazení od Lugana v předkole play off. Navzdory tomu ale stále patří k předním švýcarským celkům a posilování kádru na novou sezonu tomu jenom svědčí. Posledním úlovkem Servette se stal olympijský vítěz a mistr světa, finský forvard Teemu Hartikainen, považovaný za aktuálně nejlepšího finského hráče působícího mimo NHL. A nejen on. Jména jako Sami Vatanen, Valtteri Filppula, Linus Omark. To jsou známí borci, o které může trenér Jan Cadieux opřít klubové ambice v novém soutěžním ročníku.

Sestava Servette Ženeva

Brankáři: Gauthier Descloux, Robert Mayer

Obránci: Henrik Tömmernes, Giancarlo Chanton, Arnaud Jacquemet, Roger Karrer, Sami Vatanen, Marco Maurer, Mike Völlmin, Sandis Smons, Simon Le Coultre

Útočníci: Deniss Smirnovs, Vincent Praplan, Mathieu Vouillamoz, Josh Jooris, Jesse Tanner, Daniel Winnik, Keanu Derungs, Alessio Bertaggia, Benjamin Antonietti, Valtteri Filppula, Linus Omark, Teemu Hartikainen, Tanner Richard, Christophe Cavalleri, Marc-Antoine Pouliot, Marco Miranda, Eliot Berthon, Tyler Moy, Noah Rod

Trenéři: Jan Cadieux, Rikard Franzén

 

Z kabiny Vítkovic

Vítkovičtí dorazili do Švýcarska v pondělí dopoledne. Za sebou měli téměř patnáctihodinovou cestu z Ostravy. „Přiznám, že hráči byli rozbití, nebudu říkat, že ne, po patnácti hodinách v autobuse. Ale věděli jsme, kam jedeme, věděli jsme, že to bude takto dlouhé,“ prozradil po příjezdu trenér Miloš Holaň. Jeho mužstvo ještě v pondělí večer nastoupilo k prvnímu tréninku na švýcarské půdě. „Rozhodli jsme se pro delší trénink, protože kluci nebyli sobota, neděle na ledě, měli za sebou dlouhou cestu. Takže jsme zvolili tuto variantu, abychom se do toho rychleji dostali. V úterý máme jen ranní rozbrulsení a pak jdeme rovnou do zápasu,“ nastínil kouč.

 

Vítkovice o soupeři

Prvním soupeřem Vítkovic na švýcarském turné bude Servette Ženeva, jeden z nejtradičnějších a také nejúspěšnějších klubů země helvétského kříže. Po minulé sezoně mocně posílený. Do určité míry je to soupeř pro Ostravany neznámý. „Co my si můžeme o soupeři zjistit? Můžeme si přečíst soupisku, mohli jsme vidět a analyzovat jeden zápas. Ale my se spíš budeme soustředit na sebe. My budeme chtít vidět ty věci, které trénujeme a na kterých pracujeme. Věříme, že to bude hra ve vysokém tempu. Zimáček je tady menší, takže to bude o rychlosti, o rychlých přihrávkách, o kombinaci. Vyzkoušet si prostě, co můžeme,“ zamyslel se nad úvodním zápasem vítkovický lodivod.

V jakém složení budou chtít modro-bílí na slavnou Ženevu vyrukovat? „Něco jsme před začátkem předzávodního období měli v plánu. S tím budeme chtít nastoupit. Takže když to přeženu, tak asi nastoupíme v tom nejlepším, co máme.“

Vítkovice hrají se Ženevou na stadionu ve Vallée de Joux v rámci letního podniku Hockeyades 2022. Kromě Ostravanů se účastní také Ženeva, Lausanne, Grenoble, Fribourg Gottéron, EHC Biel/Bienne. Modro-bílí se utkají pouze se Ženevou a Lausanne. V pátek vyrazí přes hranice do Francie do Chamonix a v sobotu tour po frankofonním okruhu zakončí na ledě francouzského mistra Grenoble.

 

ÚTERÝ 16. 8., 19:00

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761