PREVIEW – příprava: Vítkovice – Třinec (9. 8., 17:30)

Zápasová kola se konečně roztáčejí. Vítkovice startují přípravné období prvním přátelským zápasem, pěkně zostra – letním derby. Do Ostravy v úterý přijede mistrovský Třinec. Vstupenky na utkání jsou jen za 99 Kč, děti do 15 let (včetně) mají zdarma, permanentkáři z minulé sezony mají vstup rovněž zdarma v rámci své karty.

Příprava 2022
HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec
úterý 9. 8., 17:30
OSTRAVAR ARÉNA

Naposledy 24. března odehrály Vítkovice soutěžní, či jakýkoli zápas. Dlouhé volno a čekání na další duel končí. V úterý 9. srpna začíná takzvané předzávodní období – čas, kdy se tým prostřednictvím přátelských utkání připravuje na blížící se start nové sezony. Stejně jako ten loňský ročník končil, tak také bude letošní předzávodní období začínat. Na ostravském ledě, soubojem s Třincem, nyní už čtyřnásobným extraligovým šampionem.

Tradičně, klasicky, v 17:30 hodin v OSTRAVAR ARÉNĚ.

Soupeř: HC Oceláři Třinec

Třinec je zatím posledním soupeřem, kterého Vítkovice vyzvaly. Čtvrtfinále 2022 skončilo 24. března poté, co Oceláři vyřadili v sérii 4:0 na zápasy svého ostravského rivala. Sami si pak došli pro mistrovský titul, již čtvrtý v klubové historii. Tím se ovšem uzavřela štace trenéra Václava Varadi u slezského celku. Sluší se dodat, že byl podepsán pod všechny ze čtyř zlatých úspěchů – v roce 2011 jako hráč a v letech 2018, 2019, 2021 a 2022 jako hlavní trenér.

Nyní má ovšem otěže třineckého celku v rukou Zdeněk Moták. Do Slezska přišel z Olomouce. Rivalita s Vítkovicemi tím pádem bude mít z jeho pohledu ještě větší náboj, ve Vítkovicích začínal s hokejem jako hráč i jako trenér. Dost se obměnil i kádr, kabinu mistrů opustili obránci Kundrátek, Musil a útočníci Kofroň a bratři Kovařčíkové. Posily jsou ale samozřejmě vždy v Třinci velice zvučné. Do obrany přišel Jakub Jeřábek a Lotyš Karlis Čukste, do útoku Libor Hudáček a také talentovaný Daniel Voženílek. Oceláři začali s tréninkem na ledě o týden později, než Vítkovice. Úterní zápas je tak i pro ně premiérou.

Soupiska HC Oceláři Třinec – příprava 2022

Brankáři: Lukáš Daneček, Ondřej Kacetl, Marek Mazanec

Obránci: Marian Adámek, Kärlis Čukste, Milan Doudera, Jan Jaroměřský, Jakub Jeřábek, Martin Marinčin, Marek Ročák, Jan Zahradníček

Útočníci: Martin Bakoš, Marko Daňo, Vladimír Dravecký, Patrik Hrehorčák, Erik Hrňa, Libor Hudáček, Aron Chmielewski, Daniel Kurovský, Alan Łyszczarczyk, Tomáš Marcinko, Andrej Nestrašil, Miloš Roman, Martin Růžička, Vladimír Svačina, Daniel Voženílek, Petr Vrána

Trenéři: Zdeněk Moták, Vladimír Országh

Z kabiny Vítkovic

Vítkovice vstoupily do třetího týdne přípravy na ledě. Předešlé dva věnovaly tvrdé přípravě, na ledě i mimo něj, a to jak po kondiční, tak po herní stránce. „Do zápasů jdeme z plné zátěže. Už v předešlých dvou týdnech jsme najeli na režim, kdy v úterý a ve čtvrtek tým absolvoval odpolední druhou fázi. Tu nyní nahrazují zápasy, které jsou pro nás především zkouškou a přípravou před startem nové sezony,“ hlásí Radek Philipp, asistent trenéra Vítkovic.

Přípravné období je vždy prostorem pro zkoušení, především v začátku a prvních utkáních, což dává tušit, že sestava obou týmů může být v zápasové premiéře značně kombinovaná. „Pracujeme s řadou variant,“ přiznává Philipp, který vedl pondělní trénink bez kolegy Miloše Holaně, který se doma na antibiotikách léčí ze zánětu nosohltanu.

Vítkovice o soupeři

Netradičně hned na úvod čeká Vítkovice soupeř z nejtěžších. Ať je to v sezoně, nebo v přípravě, Třinec je vždy výzva a pozice čtyřnásobného a aktuálně úřadujícího šampiona to jen potvrzuje. „Přijede nesmírně kvalitní soupeř, který ale také může pracovat s několika možnostmi sestavy. Samozřejmě všichni víme, že v tomto období se každý tým snaží především zaměřit na sebe,“ dodává Radek Philipp.

Fanoušci a vstupné

Zápasy přípravy jsou samozřejmě přístupné fanouškům a letní derby není výjimkou.

Vítkovičtí permanentkáři z minulé sezony (2021/2022) jistě ocení fakt, že mají i přípravná utkání na nový ročník zdarma v rámci své karty. Zdarma mají vstup na utkání také děti do 15 let včetně (za podmínky, že věk prokážou dokladem – např.: studentský průkaz, ODISka, cestovní pas, atd.).

Vstupenky na zápas stojí 99 Kč, v prodeji jsou v den utkání buď online v síti Ticketportal (od 9:00 hodin) nebo na pokladně OSTRAVAR ARÉNY (u hlavního vstupu od ulice Závodní) od 16:00 hodin.

Vozíčkáři a 1 osoba doprovodu mají vstup na utkání zdarma, ale omezením je kapacita plošiny pro vozíčkáře (max 18). Držitelé karet ZTP/P mají nárok na 50% slevu na vstupném.

Vstup do OSTRAVAR ARÉNY bude umožněn pouze od hlavního vchodu – od ulice Závodní. Ostatní vstupy (od ulice Ruské a od hotelu Clarion) budou uzavřeny.

úterý 9. 8., 17:30

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Oceláři Třinec

Majitelé permic 2021/2022 (minulá sezona) mají vstup v rámci své karty zdarma

Vstupenky