Banner Promo

PREVIEW – příprava: Vítkovice – Trenčín (1. 9., 17:00 – Poruba)

Datum publikování:

Poslední přípravný zápas na ostravském ledě, i když ne tak zcela na domácím. Vítkovice ve čtvrtek 1. září vyzvou Duklu Trenčín, místem konání bude ale RT TORAX ARÉNA v Ostravě-Porubě, kam se modro-bílí pro tento týden přesunuli při termínové kolizi s krasobruslařskými závody v jejich domovské hale. POZOR! Utkání začíná už v 17:00 hodin. Vstup zdarma mají majitelé permic z loňska i na novou sezonu a děti do 15 let. Klasická zápasová vstupenka stojí 99 Kč, lístky jsou v prodeji v den zápasu od 9:00 v síti Ticketportal.cz a na pokladně RT TORAX ARÉNY od ulice Čkalovova (od Pošty) od 16:00 hodin.

Příprava 2022
HC VÍTKOVICE RIDERA – HK Dukla Trenčín
čtvrtek 1. 9., 17:00
RT TORAX ARÉNA, OSTRAVA-PORUBA

Předposlední přípravný zápas na novou sezonu odehrají Vítkovičtí sice v Ostravě, ale ne na vlastním ledě, nýbrž na ledě prvoligové Poruby. V RT TORAX ARÉNĚ vyzvou slovenský HK Dukla Trenčín, který letos slaví jednak 60. výročí svého založení a jednak také 30. výročí jediného československého mistrovského titulu v klubových dějinách.

Opakování matka moudrosti – hraje se netradičně v Porubě a úvodní buly bude vhozeno už v 17:00!

 

 

Soupeř: HK Dukla Trenčín

Přestože klub zpod hradu Matúše Čáka slaví letos teprve 60. narozeniny, jedná se o tradiční slovenskou hokejovou značku. Jeden ze tří slovenských oddílů, které v minulosti dokázaly vyhrát společnou československou ligu, a to konkrétně v roce 1992, tedy přesně před 30 lety.

Hokej v Trenčíně vyrostl především na armádní podpoře. Zde sídlil jeden z celků Armádních sportovních družstev Dukla. Dukla Jihlava v Česku a Dukla Trenčín na Slovensku, to byly špičky, kam se stahovaly nejlepší hráči, kteří v danou chvíli museli narukovat na vojnu a plnit vojenskou službu v jednom z armádních oddílů. Dukla Trenčín se od 70. let stala útočištěm nejen slovenských „hokejových vojáků“, ale také především moravských, krom jiných zde vojákovali z Vítkovic Vladimír Vůjtek starší nebo i Miloš Holaň, který právě v roce 1992 získal v dresu Trenčína mistrovský titul.

Dnešní Dukla Trenčín už sice není armádním celkem, ale na svou slavnou tradici nezapomíná. Důkazem jsou letošní oslavy 60. výročí založení klubu. Kromě zmíněného československého titulu má ve sbírce ještě další tři slovenská zlata, poslední medaili získali červeno-žlutí v roce 2018, tehdy prohráli ve finále s Banskou Bystricou.

Mužstvo vede jako hlavní trenér Róbert Döme, jeho asistenty jsou v Česku známí Peter Frühauf a Milan Bartovič, který v minulosti působil krátce i ve Vítkovicích. Kádr se mezi sezonami značně obměnil. Dvanáct hráčů odešlo, mezi nimi i Radoslav Tybor nebo Samson Mahbod. Přišlo 14 nových hráčů, a to napříč celou Evropou.

Nově tvořící se mužstvo v přípravě hledalo dlouho vítězný recept, Dukla padla v Banské Bystrici 3:4 v prodloužení, doma těsně podlehla Vsetínu 5:6, neuspěla ani ve Zlíně 2:3 SN, v odvetě na Vsetíně 3:5, až v Přerově se jí podařilo konečně zabrat a výhra 4:0 potěšila fanoušky i mužstvo samotné. V úterý pak Dukla na úspěch navázala doma proti Olomouci, kterou porazila 2:1.

Soupiska HK Dukla Trenčín – příprava 2022

Brankáři: Connor LaCouvee, Dávid Borák

Obránci: Matúš Hlaváčk, Jakub Chomiak, Petr Ulrych, Patriks Ozols, Rayen Petrovický, Phil Pietroniro, Samuel Kupec, Jakub Martiška, Martin Nemčík, Tomáš Starosta

Útočníci: Jakub Gaťár, Denis Hudec, Richard Jakubec, Luboš Stahoň, Nicklas Heinerö, Nicolas Ferenyi, Joakim Thelin, Roman Vaňo, Šimon Petráš, Viliam Čacho, Frenks Razgals, Martin Belluš, Andrej Krajčovič, Peter Sojčík, Marek Valach

Trenéři: Róbert Döme, Milan Bartovič, Peter Frühauf

 

Z kabiny Vítkovic

Přesun do Poruby. To bylo víceméně hlavní téma tohoto týdne pro modro-bílé. Tréninkový program začal v OSTRAVAR ARÉNĚ, kterou ale od středy obsadili krasobruslaři. Po úterním tréninku tak Vítkovičtí přesunuli své nejnutnější zázemí do stánku na levém břehu řeky Odry. „Tak trošku to komplikace je, ale na druhé straně jsem rád, že jsme našli tady to náhradní řešení. Je to jenom na tři dny, takže se s tím musíme vypořádat. Hlavně je pro nás důležité, že tady můžeme trénovat, hrajeme tady zápas. Neviděl bych to nějak tragicky. Byl to prostě přesun, jakých jsme před týdnem ve Švýcarsku a ve Francii zažili několik,“ pousměje se hlavní trenér Vítkovic Miloš Holaň.

Oproti Švýcarsku a Francii však jeho tým nemusel absolvovat náročné mnohasetkilometrové přejezdy. Poruba je doslova a do písmene jen za mostem. „Nemusíme se stěhovat moc daleko. V úterý jsme se přestěhovali se všemi nezbytnými věcmi a v Porubě, která je pro mnoho našich hráčů i členů realizačního týmu velmi známá, jsme rozložili svůj tábor.“

 

Vítkovice o soupeři

Slovenský tým. Vítkovice sice s Trenčínem hrály před rokem, také v rámci přípravy, ale jinak se české a slovenské celky nepotkávají. Zápas Vítkovic s Trenčínem je do jisté míry vzpomínkou na někdejší doby společné federální soutěže, ale o vzpomínání v tomto utkání nepůjde. Je příprava, ale ta míří do svého finiše. Vítkovice byly na českém území dosud úspěšné, porazily v domácím prostředí Třinec, Olomouc, rozstřílely Kometu a minulý pátek v Olomouci uspěly i v odvetě proti místním kohoutům.

Nicméně ani proti Dukle nebude moci trenér Holaň nasadit takřka finální sestavu, se kterou bude chtít vstoupit do nové sezony. Mrzí mě, že ještě nenastoupí Krieger do zápasu. Chtěl jsem už ten útok vidět v kompletním složení pospolu, ale bohužel jeho doléčení problému z Francie se protáhlo. Více méně už se krystalizuje ta finální sestava, se kterou chceme nastoupit jednak zítra a jednak na Kometě. Jsou to poslední dva zápasy před začátkem extraligy.“

Pokud jde o samotný zápas, tak více, než soupeře, řeší Vítkovičtí svůj výkon. „Hlavně složení na přesilovky, to chceme v tomto zápase vidět. Věřím, že tato zkouška proběhne podle našich představ i výsledkově, i herně,“ dodává kouč Holaň.

 

 

 

 

Informace pro fanoušky k utkání
s Trenčínem v Porubě

 

Vstupy

  • otevřen bude POUZE VSTUP OD POŠTY (z ulice Čkalovova, viz obrázek)
  • stadion bude otevřen 1 hodinu před utkáním – 16:00 hodin

 

Permanentkáři

  • majitelé permanentek ze sezony 2021/2022 a majitelé permic aktivovaných na nadcházející sezonu 2022/2023 mají vstup na utkání zdarma bez nutnosti rezervace či registrace

POZOR! Permanentky na toto utkání nemohou být určeny na konkrétní místo. Držitel permice může využít libovolné místo v hledišti RT TORAX ARÉNY bez ohledu na to, jedná-li se o místo na stání či na sezení – dle vlastního uvážení, či aktuální situace v hale.

  

Vstupenky

  • cena vstupenky – 99 Kč
  • online prodej v síti Ticketportal.cz (prodej bude spuštěn v den utkání v 9:00 hodin)
  • na pokladně RT Torax Arény – pokladna ve směru od pošty na ulici Čkalovova v den zápasu od 16:00 hodin
  • děti do 15 let (včetně) vstup zdarma

POZOR! Vstupenky na toto utkání nejsou určeny na konkrétní místo. Držitel vstupenky může využít libovolné místo v hledišti RT Torax Arény bez ohledu na to, jedná-li se o místo na stání či na sezení – dle vlastního uvážení, či aktuální situace v hale.

 

 

 

Prosíme všechny fanoušky, aby omluvili případný diskomfort při utkání s Trenčínem v RT TORAX ARÉNĚ.
Děkujeme za shovívavost a pochopení.
HC VÍTKOVICE RIDERA

 

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024
ČPP Aréna, Hradec Králové

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761