Banner Promo

PREVIEW – příprava: Vítkovice – Olomouc (11. 8., 17:30)

Datum publikování:

Po skalpu úřadujícího mistra čeká Vítkovice další přípravné derby. Tentokrát se soupeři z Hané. Ostravané na svém ledě ve druhém přátelském utkání letního období hostí ve čtvrtek HC Olomouc. Duel začíná tradičně v 17:30 hodin. Majitelé permanentek z minulé sezony mají vstup na utkání zdarma, stejně tak mají vstup zdarma děti do 15 let. Klasická zápasová vstupenka stojí 99 Kč, lístky jsou v prodeji v den zápasu od 9:00 v síti Ticketportal.cz a na pokladně od ulice Závodní od 16:00 hodin.

Příprava 2022
HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Olomouc
čtvrtek 11. 8., 17:30
OSTRAVAR ARÉNA

Další letní derby, tentokrát s podtitulem malé, ale možná neméně vyhrocené čeká hokejisty Vítkovic už ve čtvrtek. Ostravané na svém ledě přivítají Olomouc. Jde znovu o reprízu jarních play off bojů. Po úterní vítězné premiéře s Třincem, na který narazili ve čtvrtfinále, hostí modro-bílí Hanáky, s nimiž se potkali v bitvě předkola play off.

Utkání začíná v OSTRAVAR ARÉNĚ v 17:30 hodin.

Soupeř: HC Olomouc

HC OlomoucKrál David je pryč. To je zásadní zpráva pro celou Tipsport Extraligu, nejen pro příznivce červeno-bílo-červených barev. David Krejčí, hvězdná posila minulého ročníku, nejlepší hráč Olomouce a dost možná i celé soutěže a jeden ze strůjců bronzového úspěchu českého nároďáku na mistrovství světa vyslyšel volání Bostonu. A tak se po roce v naší nejvyšší soutěži vrací do nejlepší ligy světa.

Olomouc musí toto léto a hlavně v nadcházející sezoně řešit nejen odchod Krejčího, ale i hlavního trenéra. Zdeněk Moták ukončil své působení na Hané a přijal výzvu v Třinci. Jan Tomajko tak k sobě vzal jako druhého kouče Borise Žabku, realizační tým Hanáků po odchodu Martina Faltera do Vítkovic doplnil při rošádě trenérů brankářů Martin Prusek z Ostravy odcházející. Vítkovická ekipa v Olomouci se zeštíhlila i díky odchodu maséra Tomáše Bajgara, jenž se v důchodovém věku rozhodl ukončit svou hokejovou misi.

V týmu ale přece jen některé konstanty zůstaly – brankář Konrád, kapitán Ondrušek, zkušený Rostislav Olesz, šikovní Bambula a Handl, ostravští legionáři Kolouch, Kucsera, Klimek, Strapáč, nebo třeba také Jakub Orsava. Ti všichni budou v nové sezoně oblékat dres s kohoutem na prsou.

 

Soupiska HC Olomouc – příprava 2022

Brankáři: Branislav Konrád, Jan Lukáš

Obránci: Tomáš Černý, Tomáš Dujsík, Šimon Groch, Lukáš Mareš, Jiří Ondrušek, Alex Rašner, Adam Rutar, Dalibor Řezníček, David Škůrek, Jan Švrček

Útočníci: Lukáš Anděl, Jan Bambula, Tobiáš Handl, Jan Káňa, Lukáš Klimek, Jan Knotek, Petr Kolouch, Lukáš Kucsera, Jan Kučera, Michal Kunc, Silvester Kusko, Joshua James Mácha, Daniel Ministr, Pavel Musil, Lukáš Nahodil, Jakub Navrátil, Rostislav Olesz, Jakub Orsava, Petr Strapáč, Matěj Tomajko.

Trenéři: Jan Tomajko, Boris Žabka

 

Z kabiny Vítkovic

Vítkovice do přípravy vstoupily vítězně. Debutem jim bylo úterní utkání s Třincem. Nutno poznamenat, že ani jeden tým nehrál v maximální možné sestavě. Zatímco u Vítkovic chyběli například Bukarts, Lakatoš nebo Grman, cestu do Ostravy s Třincem neabsolvovali třeba kapitán Petr Vrána či rekordman Martin Růžička. I tak se ale jednalo o velmi sympatický zápas, který nepostrádal rychlé tempo či vyhrocené situace. Výsledek hrál do karet Vítkovicím, které střelou Petra Gewieseho od druhé třetiny vedly. Srovnal Chmielewski, nicméně v přesilové hře v prodloužení se prosadil Peter Mueller a bezmála dvěma tisícovkám ostravských fanoušků se uvedl v nejlepším světle.

„Příprava vždy je o tom, že odhalí špatné, ale i dobré věci ve hře a ty se pak snažíte v dalších trénincích a zápasech odstraňovat. Přesně o tom byl i tento zápas, do kterého jsme šli z plné zátěže. Ve středu jsme si některé situace rozebrali a řekli si, čeho bychom se měli vyvarovat v dalších utkáních, které nás čekají,“ připomíná trenér Radek Philipp, který dosavadně vede mužstvo při absenci hlavního trenéra Miloše Holaně, který doléčuje zánět nosohltanu.

 

Vítkovice o soupeři

Z plné tréninkové zátěže půjdou Vítkovičtí i do čtvrtečního střetnutí s Olomoucí. Ve středu absolvovali opět zdvojený dopolední trénink na ledě. Pro Hanáky půjde o první zápasovou konfrontaci. „Je to zase další takové letní derby, do kterého samozřejmě jdeme s tím, že jej chceme úspěšně zvládnout. Ale v tomto období jde, jak už jsem řekl, především o konsolidaci hry, takže se budeme zaměřovat především na tento aspekt,“ pokračuje Philipp a hbitě dodává: „Udělalo nám velkou radost, kolik diváků přišlo na zápas s Třincem a jaká skvělá atmosféra během utkání vládla. Budeme moc rádi, když fandové dorazí i na zápas s Olomoucí. Věříme, že nás podpoří ve stejném počtu a stejně aktivně, jako v úterý.“

 

Fanoušci a vstupné

Zápasy přípravy jsou samozřejmě přístupné fanouškům a letní derby není výjimkou.

Vítkovičtí permanentkáři z minulé sezony (2021/2022) jistě ocení fakt, že mají i přípravná utkání na nový ročník zdarma v rámci své karty. Zdarma mají vstup na utkání také děti do 15 let včetně (za podmínky, že věk prokážou dokladem – např.: studentský průkaz, ODISka, cestovní pas, atd.).

Vstupenky na zápas stojí 99 Kč, v prodeji jsou v den utkání buď online v síti Ticketportal (od 9:00 hodin) nebo na pokladně OSTRAVAR ARÉNY (u hlavního vstupu od ulice Závodní) od 16:00 hodin.

Vozíčkáři a 1 osoba doprovodu mají vstup na utkání zdarma, ale omezením je kapacita plošiny pro vozíčkáře (max 18). Držitelé karet ZTP/P mají nárok na 50% slevu na vstupném.

Vstup do OSTRAVAR ARÉNY bude umožněn pouze od hlavního vchodu – od ulice Závodní. Ostatní vstupy (od ulice Ruské a od hotelu Clarion) budou uzavřeny.

ČTVRTEK 11. 8., 17:30

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Olomouc

 

 
Majitelé permic 2021/2022 (minulá sezona) mají vstup v rámci své karty zdarma

 

Vstupenky

– 99 Kč

– děti do 15 let (včetně) zdarma

– držitelé karet ZTP/P – 50% sleva

– vozíčkář + 1 osoba doprovodu zdarma

Prodej

pouze v den utkání

  • na pokladně OSTRAVAR ARÉNY od ulice Závodní od 16:00 hodin

 

Vstup do OSTRAVAR ARÉNY pouze hlavním vchodem – od ulice Závodní

(ostatní vstupy – od ulice Ruská a od hotelu Clarion – budou uzavřeny)

 

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Champions Hockey League
OSTRAVAR ARÉNA

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
10HC Energie Karlovy Vary267521233
11HC ŠKODA PLZEŇ268331233
12HC VÍTKOVICE RIDERA256161226
13Rytíři Kladno254361224
14BK Mladá Boleslav274221918