Banner Promo

PREVIEW – příprava: Vítkovice – Kometa Brno (24. 8., 17:30)

Datum publikování:

Vítkovice jsou doma ze švýcarsko-francouzského turné a ve středu je opět na domácím ledě čeká další přípravný zápas, navíc ze škatulky derby. Ostravané ve středu od 17:30 hostí ve vítkovickém paláci Kometu Brno. Majitelé permanentek z minulé sezony mají vstup na utkání zdarma, stejně tak mají vstup zdarma děti do 15 let. Klasická zápasová vstupenka stojí 99 Kč, lístky jsou v prodeji v den zápasu od 9:00 v síti Ticketportal.cz a na pokladně od ulice Závodní od 16:00 hodin.

Příprava 2022
HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Kometa Brno
středa 24. 8., 17:30
OSTRAVAR ARÉNA

Cestování bylo dost, Vítkovice jsou doma a čeká je další přípravné utkání na vlastním ledě. Soupeřem jim bude atraktivní Kometa Brno, celek, který dává dohromady nový tým, jenž chce vrátit jihomoravskou značku na nejvyšší příčky. Příprava, ale rovněž zajímavá moravská bitva.

V OSTRAVAR ARÉNĚ ve středu od 17:30 hodin.

 

Soupeř: HC Kometa Brno

HC Kometa BrnoKometa v minulé sezoně vypadla v 5. předkole play off a obsadila konečnou 11. příčku. Nic moc na klub s mistrovskými ambicemi a nejlepšími hokejovými fanoušky v Česku. Tradičně velmi nároční Jihomoravané, celek, který nedávno vybudoval zlatou generaci, jež navázala na veleúspěšné období historické Rudé Hvězdy a ZKL nyní chtějí zpět do nejvyšších pater.

V modro-bílém kádru nezůstal kámen na kameni, chtělo by se říci. Předně odešel střelec, kanonýr a nejproduktivnější hráč posledních čtyř sezon Peter Mueller. Američan zamířil do Vítkovic. To se obecně ví. Z Třince Kometa získala Tomáše Kundrátka. Velký úlovek. Kromě něj bude v Brně působit místní odchovanec Radek Koblížek, který poslední dekádu strávil ve Finsku. Ofenzivu má táhnout exkarlovarský reprezentant a bronzový medailista z MS Jakub Flek. Defenzivu zase vyztuží ve Vítkovicích velmi dobře známý Marek Hrbas. A další zvučná jména – bronzový Jan Ščotka, boleslavský Adam Zbořil, také Fin Kim Strömberg. To vše pod taktovkou rovněž donedávna karlovarského stratéga Martina Pešouta.

Kometa staví nový tým, chvíli trvá, než si nové vazby sednou. V dosavadním průběhu přípravy odehráli Brňané tři zápasy, všechny doma. S Třebíčí a Olomoucí padli, dnes již prvoligový Zlín porazili 3:2 po nájezdech.

Soupiska HC Kometa Brno – příprava 2022

Brankáři: Marek Čiliak, Pavel Jekel, Zdeněk Slavíček, Matej Tomek

Obránci: Marek Ďaloga, Patrik Fajmon, Michal Gulaši, Rhett Holland, Marek Hrbas, Radek Kučeřík, Tomáš Kundrátek, František Němec, Jan Sedláček, Jan Ščotka, Patrik Ulbricht

Útočníci: Adam Boltvan, Jan Dufek, Jakub Flek, Petr Holík, Luboš Horký, Radek Koblížek, Andrej Kollár, Petr Kratochvíl, Jakub Malý, Erik Meluzín, Ivo Sedláček, Kim Strömberg, Jan Süss, Matěj Svoboda, Eduard Šalé, Tomáš Vincour, Martin Zaťovič, Adam Zbořil.

Trenéři: Martin Pešout, Jíří Horáček, Jiří Otoupalík

 

 

Z kabiny Vítkovic

Čtyři zápasy v pěti dnech, k tomu několikasetkilometrové přejezdy. Takový byl program Vítkovic v minulém týdnu, když absolvovaly švýcarsko-franouczské turné. Ostravané podlehli hvězdné Ženevě a Lausanne, ve Francii nestačili v sobotu na tuzemského mistra Grenoble, a tak jediným úspěchem jim bylo vítězství 10:2 pod Mont-Blancem na ledě Chamonix.

Trenér Miloš Holaň ještě ve Francii zmínil, že mužstvo čeká hodně práce, především na ofenzivní straně. „Možná to na papíře vypadalo dobře, ale na ledě to není ono. Do šancí se dostáváme, ale neproměňujeme. Musíme na tom hodně zapracovat, abychom ty největší chyby odstranili.“

Jeho tým po dlouhé cestě z jihovýchodu Francie měl v pondělí volno. V kompletním složení vyjelo mužstvo na led opět v úterý – byť postrádalo Lukáše Krenželoka a Petera Muellera, kteří absolvovali extraligový Media day. „Jsou drobná zranění, která některým hráčům nedovolí ve středu hrát. Byl media day, takže z tréninku vypadli Lukáš Krenželok a Peter Mueller. Nicméně jsme to pojali ve vysokém tempu, protože v pondělí bylo po tom dlouhém osmnáctihodinovém návratu z Francie volno. Věřím, že i celé to soustředění bylo hodně náročné a my jsme se potřebovali dostat do hry. Jeden den stoprocentně pomohl, i když ideální by byly dva, ale ve středu hrajeme s Kometou, takže jsme na led museli – rychlý trénink, padesát minut na ledě ve svižném tempu a ve středu už zase hlavy připravit na zápas,“ uvažuje nahlas hlavní trenér.

 

Vítkovice o soupeři

Zatímco Kometa má odehrány 3 zápasy, pro Vítkovice to bude již 7. přípravné utkání. Modro-bílí se tím vrátí k českému pojetí a změří síly s dalším z extraligových soupeřů. Sluší se dodat, že Třinec a Olomouc před dvěma týdny shodně porazili po základní hrací době.

Co se dá nyní čekat od zápasu s Kometou? „Znovu bude obměněna sestava, protože nám pro ta drobná zranění někteří hráči vypadli. Doufám ale, že zúročíme zkušenosti, které jsme získali na zahraničním miniturné. Kometa je soupeř, který hodně posílil, který věřím také už nějak finalizuje svou sestavu k blížící se extralize. Zajímavý hokej, těšíme se nato,“ myslí kouč Holaň.

Co je jasné směrem k sestavě? Vítkovičtí určitě nebudou moci nasadit ani Matěje Prčíka, ani Josefa Krejsu – oba se připojili na kemp nově se rodící reprezentace do 20 let.

 

Fanoušci a vstupné

Zápasy přípravy jsou samozřejmě přístupné fanouškům a letní derby není výjimkou.

Vítkovičtí permanentkáři z minulé sezony (2021/2022) jistě ocení fakt, že mají i přípravná utkání na nový ročník zdarma v rámci své karty. Zdarma mají vstup na utkání také děti do 15 let včetně (za podmínky, že věk prokážou dokladem – např.: studentský průkaz, ODISka, cestovní pas, atd.).

Vstupenky na zápas stojí 99 Kč, v prodeji jsou v den utkání buď online v síti Ticketportal (od 9:00 hodin) nebo na pokladně OSTRAVAR ARÉNY (u hlavního vstupu od ulice Závodní) od 16:00 hodin.

Vozíčkáři a 1 osoba doprovodu mají vstup na utkání zdarma, ale omezením je kapacita plošiny pro vozíčkáře (max 18). Držitelé karet ZTP/P mají nárok na 50% slevu na vstupném.

Vstup do OSTRAVAR ARÉNY bude umožněn pouze od hlavního vchodu – od ulice Závodní. Ostatní vstupy (od ulice Ruské a od hotelu Clarion) budou uzavřeny.

STŘEDA 24. 8., 17:30

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC KOMETA BRNO

Majitelé permic 2021/2022 (minulá sezona) mají vstup v rámci své karty zdarma

 

Vstupenky

– 99 Kč

– děti do 15 let (včetně) zdarma

– držitelé karet ZTP/P – 50% sleva

– vozíčkář + 1 osoba doprovodu zdarma

Prodej

pouze v den utkání

  • na pokladně OSTRAVAR ARÉNY od ulice Závodní od 16:00 hodin

 

Vstup do OSTRAVAR ARÉNY pouze hlavním vchodem – od ulice Závodní

(ostatní vstupy – od ulice Ruská a od hotelu Clarion – budou uzavřeny)

 

 

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Champions Hockey League
Galler Kantonalbank Arena, Rapperswill

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
10HC Energie Karlovy Vary247421131
11HC ŠKODA PLZEŇ247331130
12HC VÍTKOVICE RIDERA235151222
13Rytíři Kladno234341222
14BK Mladá Boleslav254221718