PREVIEW – příprava: Olomouc – Vítkovice (26. 8., 18:00)

I v přípravě čeká Vítkovické odvetný zápas s Hanáky. Ostravané se představí v Olomouci v pátek od 18 hodin. Jejich první letní vzájemné utkání skončilo výhrou modro-bílých 4:3 po nájezdech. Jak tomu bude nyní v „plecharéně“?

Příprava 2022
HC Olomouc – HC VÍTKOVICE RIDERA
pátek 26. 8., 18:00
ZS Olomouc

Tempo přípravných zápasů se nezpomaluje ani před posledním srpnovým víkendem. Vítkovice ve středu hrály doma s Kometou a v pátek je čeká odveta nedávného letního duelu s Olomoucí. Na Hané, od 18 hodin.

Soupeř: HC Olomouc

HC OlomoucKrál David je pryč. To je zásadní zpráva pro celou Tipsport Extraligu, nejen pro příznivce červeno-bílo-červených barev. David Krejčí, hvězdná posila minulého ročníku, nejlepší hráč Olomouce a dost možná i celé soutěže a jeden ze strůjců bronzového úspěchu českého nároďáku na mistrovství světa vyslyšel volání Bostonu. A tak se po roce v naší nejvyšší soutěži vrací do nejlepší ligy světa.

Olomouc musí toto léto a hlavně v nadcházející sezoně řešit nejen odchod Krejčího, ale i hlavního trenéra. Zdeněk Moták ukončil své působení na Hané a přijal výzvu v Třinci. Jan Tomajko tak k sobě vzal jako druhého kouče Borise Žabku, realizační tým Hanáků po odchodu Martina Faltera do Vítkovic doplnil při rošádě trenérů brankářů Martin Prusek z Ostravy odcházející. Vítkovická ekipa v Olomouci se zeštíhlila i díky odchodu maséra Tomáše Bajgara, jenž se v důchodovém věku rozhodl ukončit svou hokejovou misi.

V týmu ale přece jen některé konstanty zůstaly – brankář Konrád, kapitán Ondrušek, zkušený Rostislav Olesz, šikovní Bambula a Handl, ostravští legionáři Kolouch, Kucsera, Klimek, Strapáč, nebo třeba také Jakub Orsava. Ti všichni budou v nové sezoně oblékat dres s kohoutem na prsou.

V předzávodním období absolvovali Olomoučtí dosud jen tři zápasy. V prvním utkání padli na ostravském ledě 3:4 po nájezdech. Další dvě střetnutí v Třinci a v Brně vyhráli! Oceláře přetlačili 4:3 a na Kometě uspěli 3:1. V úterý měl tým doma hostit Košice, jenže ty na poslední chvíli zápas pro nemoc odřekly.

Soupiska HC Olomouc – příprava 2022

Brankáři: Branislav Konrád, Jan Lukáš

Obránci: Tomáš Černý, Tomáš Dujsík, Šimon Groch, Lukáš Mareš, Jiří Ondrušek, Alex Rašner, Adam Rutar, Dalibor Řezníček, David Škůrek, Jan Švrček

Útočníci: Lukáš Anděl, Jan Bambula, Tobiáš Handl, Jan Káňa, Lukáš Klimek, Jan Knotek, Petr Kolouch, Lukáš Kucsera, Jan Kučera, Michal Kunc, Silvester Kusko, Joshua James Mácha, Daniel Ministr, Pavel Musil, Lukáš Nahodil, Jakub Navrátil, Rostislav Olesz, Jakub Orsava, Petr Strapáč, Matěj Tomajko.

Trenéři: Jan Tomajko, Boris Žabka

Z kabiny Vítkovic

Vítkovicím leckdo vyčítal tři neúspěchy ze čtyř zápasů na nedávném zahraničním turné po Švýcarsku a Francii. Modro-bílí se vrátili domů, ve středu vyzvali Kometu Brno a kritikům dali jasný vzkaz – výhra 7:1 nad Jihomoravany v téměř kompletním složení je tím, co se počítá, byť je pouze příprava. Do zápasů naskočil Roberts Bukarts, mimo sestavu zůstali tentokrát Dominik Lakatoš a Peter Krieger. Netřeba za absencemi hledat senzace nebo konspirace, oba se ze švýcarsko-francouzského turné vrátili s menšími zdravotními problémy, a tak je logické, že v této fázi sezony dostali volno na doléčení.

Jakkoli byl trenér Miloš Holaň po posledním zápase v zahraničí v objektivním hodnocení kritický, po kanonádě nad Kometou zase ocenil výkon svého mužstva. Kluci mě potěšili svým výkonem. V zakončení jsme byli důslednější. Možná nám pomohly i zahraniční zápasy. Výborně zachytal Klimeš v brance. Děkuji fanouškům, kteří přišli opět v hojném počtu a hlasitě nás podporovali. Můžeme být jenom spokojení.“ Nicméně euforii po vysoké výhře v přípravě v kabině Vítkovic nehledejte. Čtvrtek patřil opět tvrdému tréninku a přípravě na blížící se sezonu.

Vítkovice o soupeři

S Hanáky se Ostravané střetli před dvěma týdny. Vyrovnané utkání, až by se chtělo říci přetahovanou, za stavu 3:3 rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější modro-bílí. Letní odveta na olomouckém ledě je výzvou pro oba celky. „Pro nás je to vždycky těžký soupeř, protože je tam spousta Vítkovičáků, kteří se proti nám chtějí vytáhnout. Takže já čekám těžké utkání a zase další zkoušku před tím, kdy už se nám čas krátí k extralize,“ ví kouč Holaň.

Také duel v Olomouci je příležitostí pro vyzkoušení možností a kombinací v sestavě. A jak hlavní trenér podotýká, tuto příležitost využije. „Zase dostane příležitost trochu pozměněná sestava. Ještě máme možnost dvě tři okénka v ní vyměnit. Ale už to pomalu finalizujeme tak, jak bychom chtěli v polovině září odstartovat sezonu.“

pátek 26. 8., 18:00

HC Olomouc - HC VÍTKOVICE RIDERA