Banner Promo

PREVIEW – příprava: Olomouc – Vítkovice (24. 8., 18:00)

Datum publikování:

Poslední prověrka před startem nové sezony. Vítkovice míří v odvetě úvodního přípravného duelu na olomoucký led. Přátelské utkání mezi HC Olomouc a HC VÍTKOVICE RIDERA hostí Zimní stadion v Olomouci ve čtvrtek 24. srpna od 18 hodin.

PŘÍPRAVA 2023
HC Olomouc – HC VÍTKOVICE RIDERA
čtvrtek 24. 8., 18:00
ZS Olomouc

Osm dní před prvním zápasem Champions Hockey League čeká hokejisty Vítkovic poslední přípravné utkání v předzávodním období 2023. Stejně jako na jeho úvodu, také na jeho konec se modro-bílí střetnou s Olomoucí. Krátká ale intenzivní příprava končí a Vítkovičtí na její závěr chtějí zapsat výhru, aby se dobře naladili na start a celý průběh náročné sezony.

 

Soupeř: HC Olomouc

Hanáci jsou v létě v laufu. Odehráli zatím tři přátelská utkání a ani jednou nepadli. Úspěšné přípravné období odstartovali na vítkovickém ledě výhrou 4:2, následně srazili doma Kometu 6:3 a v rámci velkého předsezonního festivalu přetlačili prvoligový Zlín 5:4 po nájezdech. Nyní si Kohouti opět brousí zobáky na ostravské rytíře. Zatímco modro-bílým tímto duelem příprava končí, Olomouc čeká ještě dvojutkání s Trenčínem a odveta v Brně.

Sluší se si připomenout i dění v kádru v mezisezonním období. Vítkovická stopa v Olomouci, aktuálně v mužstvu už působí jen útočník Lukáš Klimek. Na zkoušce jsou v mužstvu ještě exvítkovičtí útočníci Lukáš Kucsera a Petr Kolouch. Po minulé sezoně skončili Petr Strapáč i Rostislav Olesz. Ofenziva utrpěla odchodem Jana Káni právě do Vítkovic. Naopak přišel šampion Třince Aron Chmielewski. Do brány po boku Branislava Konráda se postaví Jakub Sedláček. Zajímavou posilou může být obránce Jakub Sirota, který se do Olomouce vrátil z americké univerzitní NCAA. Tým trenéra Jana Tomajka tak může být i letos štikou středu tabulky. Novou tváří, tentokrát v trenérském štábu, je slovenský kouč Róbert Petrovický. A zatím se minimálně v přípravě červeno-bílo-červeným daří.

Soupiska HC Olomouc – příprava 2023

Brankáři: Branislav Konrád, Jakub Sedláček

Obránci: Tomáš Černý, Tomáš Galvas, Lukáš Mareš, Jiří Ondrušek, Alex Rašner, Adam Rutar, Dalibor Řezníček, Jakub Sirota, David Škůrek, Jan Švrček

Útočníci: Lukáš Anděl, Jan Bambula, Aron Chmielewski, Lukáš Klimek, Jan Knotek, Jan Kučera, Michal Kunc, Silvester Kusko, Rok Macuh, Joshua Mácha, Matouš Menšík, Daniel Ministr, Pavel Musil, Lukáš Nahodil, Jakub Navrátil, Jakub Orsava, Matěj Tomajko, Michal Tomeček

Trenéři: Jan Tomajko a Róbert Petrovický

 

Z kabiny Vítkovic

Ostravané v minulém týdnu absolvovali herní soustředění ve Švýcarsku. Ve čtyřech dnech se postupně utkali s Fribourgem, Ajoie a mistrovskou Ženevou. Ve středisku Vallée de Joux na podniku Hockeyades nezapsali jediný úspěch, byť právě s Ajoie k němu měli nakročeno. Neúspěšné výsledky modro-bílé mrzí, ale zkušenost z konfrontace s nejlepšími evropskými kluby hodnotí pozitivně.

„V těch zápasech jsme v některých momentech ztráceli, v některých jsme zase neproměnili své šance. V utkání s Ajoie jsme měli vyhrát, ale udělali jsme zbytečné chyby, které nás pak stály výsledek. Ale to jsou věci v přípravě, na kterých se dá pracovat a které se dají odstranit. S hráči jsme o tom mluvili, ukázali jsme si to. Já věřím, že postupem času na tom zapracujeme, a i to mužstvo si sedne. Musíme si uvědomit, že pořád jsme nebyli v kompletním složení a sestava není ustálená. V globálu ale za celý trenérský štáb to byla pozitivní zkušenost. Jen si přát takových zápasů více a více,“ zmínil hlavní trenér Vítkovic Miloš Holaň. Který rovněž kvitoval s velkým povděkem, že se nikdo ve Švýcarsku nezranil.

Do země helvétského kříže necestovali útočníci Mueller a Kotala, kteří doléčují zranění. Mueller z minulé sezony a Kotala si v průběhu přípravy zlomil ruku. „Peter Mueller, u něj je to z týdne na týden, ale už se zapojil do tréninku s týmem. Já věřím, že už za chvíli začne trénovat v plné palbě. Kety má zlomenou ruku, což je jasně dané. Zlomenina, sádra… Tam to bude trvat trochu déle. Oba v minulém týdnu pečlivě trénovali s naším kondičním trenérem,“ připomenul kouč.

 

Vítkovice o soupeři

První vzájemný duel patřil v Ostravě Olomouci. Modro-bílí dotahovali, nejprve gólem mladého Poláka Ślusarczyka a pak trefou kapitána Dominika Lakatoše. I tak Hanáci ze severu Moravy odvezli výhru. O dva týdny později je na řadě odveta v Olomouci.

„Co se dá čekat? Samozřejmě urputný soupeř. Pokud nebudeme tak urputní, jako oni, tak nemáme šanci. Ale věřím, že naše mužstvo má kvalitu. Ale je tam to srdce, které musí být na ledě. Jedině tak se dá vždy uspět. Jdeme do toho zápasu v sestavě možná trochu upravené, ale potřebujeme už i pro naše sebevědomí vyhrát. Já věřím, že to tak berou i hráči a že do toho zápasu dají všechno,“ dodal trenér Holaň.

 

ČTVRTEK 24. 8., 18:00

HC Olomouc - HC VÍTKOVICE RIDERA

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025