PREVIEW – příprava: Lausanne – Vítkovice (17. 8., 19:00)

Ve středu narazí Vítkovice na svém švýcarsko-francouzském turné na svého druhého soupeře. Opět na zimním stadionu ve městečku Vallée de Joux vyzvou účastníka švýcarské nejvyšší soutěže HC Lausanne. Úvodní buly bude vhozeno v 19:00 hodin.

Příprava 2022
HC Lausanne – HC VÍTKOVICE RIDERA
středa 17. 8., 19:00
Centre sportif Vallée de Joux

Čtyřiadvacet hodin po utkání s hvězdami nabitou Servette Ženevou čeká hokejisty Vítkovic další zápas ve švýcarském městečku Vallée de Joux. V rámci přípravného turné Hockeyades 2022 se od 19:00 hodin střetnou s dalším účastníkem nejvyšší soutěže země helvétského kříže – HC Lausanne.

Soupeř: Hockey Club Lausanne

HC Lausanne. Klub, který letos slaví své 100. výročí. Další ze známých a tradičních značek švýcarského hokeje a frankofonních kantonů. Lausanne rovněž zatím nedosáhlo na stupínek nejvyšší, nicméně i jeho medailová sbírka napříč desetiletími je slušná – pětkrát bronz, dvakrát stříbro. V letošním roce působí v kádru Lausanne z českých zástupců Jiří Sekáč. Vítkovice se s Lausanne potkaly na olympijském turné v roce 2018 a vzájemný zápas tehdy skončil přestřelkou až v prodloužení, kdy se z výhry 5:4 radoval švýcarský celek. V uplynulé sezoně skončilo Lausanne na sedmém místě. Ve čtvrtfinále mu vystavil stopku Fribourg-Gottéron. Lvi už mají za sebou první zápas na Hockeyades 2022 ve Vallée de Joux, v prvním dni přípravného podniku podlehli Grenoble 3:4, přestože měli jasnou herní převahu.

Sestava HC Lausanne

Brankáři: Ivars Punnenovs, Tobias Stephan, Viktor Östlund

Obránci: Lukas Frick, Joël Genazzi, Martin Gernát, Andrea Glauser, Fabian Heldner, Igor Jelovac, Aurélien Marti, Dario Sidler, Virgille Thévoz

Útočníci: Cody Almond, Fabio Arnold, Daniel Audette, Benjamib Bougro, Tim Bozon, Floran Douay, Cory Emmerton, Jason Fuchs, Makai Holdener, Michael Hügli, Ronalds Kenins, Robin Kovács, Guillaume Maillard, Paulin Mainot, Marco Pedretti, Nicolas Perrenoud, Michael Raffl, Damien Riat, Miikka Salomäki, Jiří Sekáč

Trenéři: John Fust, Bobby Dollas, Alex Reinhard

Z kabiny Vítkovic

První zápas turné sehráli Vítkovičtí proti Servette Ženeva. Úterní večer patřil hvězdami nabitému favoritovi. Ten o své výhře rozhodl ve druhé třetině dvěma slepenými góly z rozmezí 26. a 27. minuty a také využitou přesilovou hrou. Ostravané snížili na 1:3 Bernovským a i přes prohru podali sympatický výkon. Soupeř byl jednoduše lepší a zaslouženě vyhrál. „Velice kvalitní soupeř, klub, který chce v nové sezoně dosáhnout na švýcarský titul. My jsme se ale starali hlavně o svůj výkon. Ten byl v první třetině velice dobrý, ale zklamali jsme v přesilových hrách. Druhá třetina byl zlom v zápase, kdy jsme dostali tři branky. Ale v našem výkonu byla i spousta dobrých věcí. Ve třetí třetině jsme se do toho pustili s větší aktivitou a větším napadáním a výsledkem byl ten jeden gól. Rozhodl fakt, že jsme měli čtyři tutové šance, ale neproměnili jsme je. Ale jinak dobrá příprava, dobrá zkušenost pro hráče a jedeme dál,“ okomentoval první zápas ve Švýcarsku trenér Miloš Holaň.

Jeho tým absolvoval ve středu kratší předzápasový trénink a směřoval vše k přípravě na utkání s Lausanne. „Pracujeme dál, snažíme se i na tréninku odstraňovat naše nedostatky. Pro nás i z toho zápasu s Ženevou ponaučení – nezbavovat se puků, podržet si to, být silní v soubojích a udeřit v pravou chvíli,“ připomenul Holaň. Vzhledem k nabitému programu čtyř zápasů v pěti dnech jsou pravděpodobné změny v zápasové sestavě, aby modro-bílí strategicky rozložili síly.

Vítkovice o soupeři

Ostravané už i díky tomu, že Lausanne ve Vallée de Joux odehrálo zápas, mohou lépe tušit, jaký soupeř a jaký zápas je ve středu večer čeká. „Mi se strašně líbí, ono to bylo i ta Ženeva. Mají v týmu pár reprezentantů, kteří jsou strašně silní na puku v útočném pásmu, nezbavují se kotoučů. Silní v soubojích. Přesilovky, oni to prostě umí. Oni si na tu přesilovku počkají a v tom momentě udeří a najednou, jako by dostali křídla. Očekávám od toho herně vyrovnaný zápas, který ale můžou rozhodnout chyby. My do toho jdeme s čistou hlavou. Zhodnotili jsme si úterní zápas, rozebrali na videu. Hlavně zase budeme v naší hře chtít vidět věci, na kterých pracujeme. Začíname je tam vidět, což je velice pozitivní. Samozřejmě jsou tam i chyby, ale chyby k hokeji patří, ale čím méně jich bude, čím více je odbouráme, tím to bude pro nás lepší. A od toho je příprava,“ dodává trenér Vítkovic.

STŘEDA 17. 8., 19:00