Banner Promo

PREVIEW – příprava: Chamonix (19. 8., 18:30) | Grenoble (20. 8., 18:00)

Datum publikování:

Dvě utkání ve Švýcarsku, den zápasového volna a pak dva duely ve Francii na ledech Chamonix a Grenoble. Vítkovice pokračují na svém turné po frankofonním okruhu. Víkend jim naservíruje těžké zápasy a také řadu cestování. V pátek se představí od 18:30 hodin pod vrcholem Mont Blanc, v sobotu od 18:00 na půdě francouzského mistra Grenoble.

Příprava 2022
Pionniers de Chamonix Mont-Blanc – HC VÍTKOVICE RIDERA
pátek 19. 8., 18:30
Centre Sportif Richard Bozon, Chamonix

Příprava 2022
Brûleurs de Loups de Grenoble – HC VÍTKOVICE RIDERA
sobota 20. 8., 18:00
Patinoire Polesud, Grenoble

Vítkovické turné po frankofonním okruhu pokračuje. Ostravané odehráli v úterý a ve středu dva těžké zápasy. Nejprve s Ženevou a následně s Lausanne. Čtvrtek je pro ně ve sportovním středisku Vallée de Joux dnem bez zápasu. Následně v pátek a v sobotu hrají modro-bílí ve Francii, nejprve v Chamonix a pak v Grenoble, kde vítkovická přípravná tour končí.

Soupeř: Pionniers de Chamonix Mont-Blanc

Chamonix – šampion francouzských šampionů. Třicetinásobný vítěz francouzské hokejové ligy. Další z frankofonních klubů s bohatou historií, tento ovšem už neleží ve Švýcarsku, ale ve Francii a Vítkovice za ním vyrazí na jeho led. Založen v roce 1910 doslova pod vrcholkem nejvyšší hory Alp Mont Blancu. V roce 1909 se zde Češi poprvé v historii seznámili s kanadskou podobou ledního hokeje na prvním neoficiálním mistrovství Evropy. Po více než sto letech sem opět míří takzvaní mušketýři s hokejkami, ovšem z Ostravy a v pozici velkého lákadla. Pionniers de Chamonix v uplynulé sezoně skončili na 7. místě jak po základní skupině, tak po play off – ve čtvrtfinále Ligue Magnus vypadli s Angers. Do letošního jara působil v Chamonix i vítkovický odchovanec Jiří Klimíček. V posledních letech sice možná nebojoval o mistrovský titul, ale znovu je nutné připomenout, že se jedná o historicky nejúspěšnější francouzský hokejový klub s celkem 30 mistrovskými tituly.

Soupiska Chamonix

Brankáři: Olivier Richard, Richard Sabol

Obránci: Valentin Coffy, Lauric Convert, Camil Durand, Jakub Müller, Christian Silfver, Vitalij Zotov

Útočníci: Joonas Alanne, Jakub Černý, Romain Chapuis, Sébastien Delemps, Vincent Kara, Clément Masson, Jevgenij Nikiforov, Aleksi Poikola, Matthias Terrier, Matt Tugnutt, Gabin Ville, Malo Ville

Trenéři: Marc LeFebvre, Scott Jacklin

 

Soupeř: Brûleurs de Loups de Grenoble

Grenoble. Úřadující francouzský mistr, přestože byl založen až v roce 1963, jde o třetí nejúspěšnější klub země galského kohouta. Na kontě má i s letošním triumfem osm zlatých medailí. Pod ten jarní se velkou měrou zasloužil brankář Jakub Štěpánek, který dres „paličů vlků z Grenoblu“ obléká i nadále. V mužstvu finského trenéra Jyrki Aha je i další jméno známé z české nejvyšší soutěže – Sacha Treille. A kromě něj řada naturalizovaných Kanaďanů či tři Finové. Grenoble je právem aktuálně nejlepším francouzským celkem, který chce i díky přípravnému utkání s Vítkovicemi položit základ svého úspěchu na mezinárodní scéně prostřednictvím účasti v letošním ročníku Champions hockey league.

Sestava Grenoble

Brankáři: Raphaël Garnier, Jakub Štěpánek

Obránci: Pierre Crinon, Kyle Hardy, Janne Jalasvaara, Maxim Lamarche, Lucien Onno, Alexandre Pascal, Bobby Raymond, Jere Rouhiainen

Útočníci: Brent Aubin, Joël Champagne, Aurélien Dair, Flavian Dair, Nicolas Deschamps, Dylan Fabre, Damien Fleury, Adel Koudri, Julien Munoz, Markus Poukula, Timothé Quattrone, Sacha Treille

Trenéři: Jyrki Aho, Ari-Pekka Seikkinen

 

Z kabiny Vítkovic

Vítkovičtí dosud ve Švýcarsku odehráli dvě utkání, nejprve se Ženevou, pak s Lausanne. Obě utkání skončila úspěchem švýcarských mužstev. Ostravané nastoupili ve středu ve zredukované sestavě bez některých starších hráčů. Ve třetí třetině sahali po srovnání, ale Lausanne dokázalo během minuty odskočit na rozdíl tří branek a bylo rozhodnuto. Na druhé straně i bez zkušených hráčů dokázali modro-bílí s Lausanne herně držet krok a plusem je jistě využití přesilové hry.

Čtvrtek je v programu Vítkovic zapsán jako volný den. Ostravané dopoledne věnovali tréninku, odpoledne měli volnější režim. „Měli jsme trénink, mysleli jsme, že kratší, ale nakonec jsme to natáhli na padesát minut. Věnovali jsme se hlavně taktickým věcem. Podívali jsme se na ten středeční zápas, kde byla ta kvalita. Zaměřili jsme se na přesnost a prudkost přihrávky, obranné pásmo. Takže jsme se věnovali spíše taktickým věcem, vysvětlováním. Po obědě pak kluci dostali volno. Je třeba si to trošku užít, protože ten program je opravdu našlapaný. Máme tady wellness, saunu, můžou jít na procházku, zaházet si na koš v tělocvičně. Chceme to pojmout tak, aby si tu hlavu vyčistili a připravili se na zápas,“ nastínil program svého mužstva během dne zápasového volna hlavní trenér Miloš Holaň.

 

 

Vítkovice o soupeřích

Dva zápasy, den volna a znovu dva zápasy ve dvou dnech. K tomu navíc značné cestování. To je francouzská část vítkovického turné. Ostravané v pátek míří z Vallée de Joux do pod Mont Blanc, kde vyzvou domácí Chamonix. „Mužstvo nejvyšší soutěže. Možná trošku jiný hokej, ale cizinci, kanadští trenéři, takže v mnohém to může být podobné těm zápasům, které jsme tady dosud odehráli. Pro sebevědomí mužstva a kluků je ale dobré, abychom ten zápas zvládli a vyhráli. Prostě vyhrát. Dodržovat systém. Bojovat jeden za druhého. Bojovat za Vítkovice. Udělat nám dobré jméno,“ míní směrem k zápasu v Chamonix trenér Holaň.

Obdobně se staví i k sobotnímu střetnutí v Grenoble. „V našich očích asi bude kvalitnější mužstvo. Jednak vyhráli francouzskou ligu, jednak postoupili do Champions Hockey League. Jsou tam známí Kuba Štěpánek, Sacha Treille, francouzští reprezentanti. Takže tenhle zápas čekáme náročnější. Ale když to zase shrneme s tím cestováním, kdy do Chamonix budeme cestovat dvě a půl hodiny tam a dvě a půl hodiny zpátky, což je pět hodin na cestě. Na další den zase tři hodiny v autobuse. Bude to hodně náročné i na cestování a odpočinek. Ale to je ta zkouška, kterou jsme chtěli podstoupit a já věřím, že kluci do toho dají všechno,“ uzavírá kouč Holaň.

 

PÁTEK 19. 8., 18:30

STREAM CHAMONIX – VITKOVICE

 

SOBOTA 20. 8., 18:00

Grenoble - HC VÍTKOVICE RIDERA

STREAM GRENOBLE – VITKOVICE

 

 

 

 

 

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025