Banner Promo

PREVIEW – příprava: Ajoie – Vítkovice (16. 8., 19:00)

Datum publikování:

Druhý zápas Vítkovic na švýcarském herním turné Hockeyades 2023. Ostravany čeká souboj s dalším zástupcem místní hokejové scény, tentokrát s celkem HC Ajoie. Zápas HC Ajoie – HC VÍTKOVICE RIDERA hostí Centre sportif ve Vallée de Joux ve středu 16. srpna od 19:00 hodin.

PŘÍPRAVA 2023
HC Ajoie – HC VÍTKOVICE RIDERA
středa 16. 8., 19:00
Centre sportif Vallée de Joux

Oba týmy už mají své premiérové vystoupení na přípravném podniku Hockeyades 2023 ve Vallée de Joux za sebou. Nyní je čeká vzájemná konfrontace. Vítkovice hrají hned den po utkání s Fribourgem duel se švýcarským HC Ajoie. Střetnutí se hraje od 19:00 hodin.

 

Soupeř: HC Ajoie

Ajoie (čti Ažuá) možná nebylo dlouho vůbec v povědomí českých hokejových fanoušků. Změna nastala až poté, co někdejší trenér české reprezentace a současný kouč Liberce Filip Pešán přijal jeho nabídku a v sezoně 2022/2023 jej vedl. Klub z města Porrentruy ve frankofonní části Švýcarska byl založen v roce 1973. V rámci nejvyšší švýcarské soutěže má na kontě úspěch vlastně v podobě toho, že do ní v roce 2021 postoupil. Na druhé straně ale HC Ajoie vyhrál v roce 2020 švýcarský hokejový pohár, což je jednoznačně největším momentem klubové historie.

HC Ajoie svůj první zápas na podniku Hockeyades 2023 ve Vallée de Joux odehrál, v pondělí rozstřílel německý Frankfurt 7:2.

Mužstvo v současnosti vede trenér Julien Vauclair, jehož asistentem je Fin Petteri Nummelin a trenérem brankářů Slovák Vladimír Hiadlovský. Mezi hráči jistě stojí za zmínku jména jako Eric Gélinas se 189 starty v NHL na kontě, Kanaďan Daniel Audette, který vyhrál finský titul v roce 2021, Gregory Sciaroni – trojnásobný mistr Švýcarska s Davosem či francouzský reprezentant Kevin Bozon.

Sestava HC Ajoie

Brankáři: Damiano Ciaccio, Noah Patenaude, Tim Wolf

Obránci: Adam Rundqvist, Alain Birbaum, Bastien Pouilly, Eric Gélinas, Jannik Fischer, Joel Scheidegger, Kevin Fey, T. J. Brennan, Thomas Thiry, Valentin Pilet

Útočníci: Daniel Audette, Fabio Arnold, Fréderik Gauthier, Gilian Kohler, Gregory Sciaroni, Guillaume Asselin, Jonathan Hazen, Kevin Bozon, Lilian Garessus, Matteo Romanenghi, Philip-MIchaël Devos, Reto Schmutz, Steven MacQuat, Thibault Frossard, Ueli Huber

Trenéři: Julien Vauclair, Petteri Nummelin

 

Z kabiny Vítkovic

Vítkovičtí se v úvodním zápase ve Švýcarsku utkali s mužstvem Fribourg-Gottéron v jehož středu byla většina hráčů se zkušenostmi z NHL a z mistrovství světa. Však také například švédští reprezentanti De la Rose a Wallmark režírovali hru a výhru Gottéronu. Ostravané nastoupili bez Dominika Lakatoše, Rastislava Deje, Jakuba Stehlíka, Mária Grmana a Lukáše Kováře a i když bojovali statečně a srdnatě, na úroveň špičkového a v kompletní sestavě hrajícího soupeře to nestačilo. Fribourg vyhrál 4:1. Čestný úspěch zaznamenal Peter Krieger. „Byl to zápas s kvalitním soupeřem, který byl opět pro nás všechny velkou zkušeností, nejen pro mladé hráče, kteří tentokrát dostali příležitost. Určitě mě mrzí vyloučení po zbytečných chybách. Dali jsme tím soupeři řadu šancí, z nichž dvě využil. I přes čtyři inkasované góly nám velice slušně zachytal Lukáš Klimeš. Směrem do sezony to byl určitě poučný zápas a dobrá zkušenost pro nás všechny, jak už jsem řekl. Čeká nás tvrdá každodenní práce, abychom směrem do sezony náš výkon vyladili,“ poznamenal po utkání hlavní trenér Vítkovic Miloš Holaň.

 

Vítkovice o soupeři

Zatímco Ajoie hrálo svůj první zápas v pondělí, Ostravané neměli mezi prvním a druhým utkáním ani 24 hodin na odpočinek a regeneraci. Fribourg totiž dorazil do Vallée de Joux s hodinovým zpožděním, a tak úterní zápas končil značně po 22 hodině. Svěřenci trenéra Miloše Holaně se s tím musejí poprat po svém. „Máme tady s sebou různé regenerační prostředky a máme tady také maséry a fyzio, takže v tomhle směru máme vše k dispozici. Důležitý bude dobrý spánek. Vzít si ze zápasu s Fribourgem jen to dobré, a do utkání s Ajoie jít s čistou hlavou a samozřejmě pomýšlet na výhru,“ řekl už v úterý večer americký útočník Peter Krieger.

Lze očekávat, že sestava Ostravanů pro duel s Ajoie dozná změn. Jisté ale je, že ani do středečního, ani do pátečního utkání nezasáhnou útočníci Peter Mueller a Jakub Kotala. Oba vinou zranění s týmem do Švýcarska ani necestovali a připravují se v Ostravě v rámci rekonvalescence s kondičním trenérem.

 

STŘEDA 16. 8., 19:00

 

 

 

Hockeyades 2023

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761