PREVIEW: Pardubice – Vítkovice (17. 2., 18:00, O2 TV Sport)

Těžko hledat atraktivnější duel. Extraligový šlágr mezi prvním a druhým týmem tabulky přinese zápas 47. kola mezi HC Dynamo Pardubice a HC VÍTKOVICE RIDERA, který hostí pardubická enteria arena v pátek 17. února od 18:00 hodin. Utkání vysílá živě stanice O2 TV Sport.

Tipsport Extraliga
HC Dynamo Pardubice – HC VÍTKOVICE RIDERA
pátek 17. 2., 18:00
enteria arena

Soupeř: HC Dynamo Pardubice

Pardubice vstupovaly do letošní sezony s téměř neomezeným rozpočtem a jediným cílem, v jubilejní sezoně vyhrát extraligový titul. Tomuto cíli také odpovídalo předsezonní posilování. Z ruské KHL Pardubice přivábily brankáře Romana Willa a útočníky Tomáše Hyku, Lukáše Radila a Lukáše Sedláka, ten sice na poslední chvíli neodolal lasu z NHL, ale v rozjeté sezoně se do města perníku vrátil. Předsezonní posilování se Pardubicím prozatím vyplácí a na první příčce mají pohodlný bodový polštář před Vítkovicemi a Spartou. Pardubicím možná na první pohled o nic nejde, ale opak je pravdou – kráčí si pro Pohár Jaroslava Pouzara – trofej určenou vítězi základní části, dříve nazývanou prezidentský pohár. V případě dobré konstelace výhry nad Vítkovicemi a ztráty Sparty mohou zisk poháru pojistit předčasně už nyní. Navíc mají možnost překonat bodový rekord extraligy, a to je pro nabušený tým Radima Rulíka velká výzva. Aby se to Pardubicím povedlo, musí v posledních šesti utkáních získat alespoň patnáct bodů.

Také Východočeši po reprezentační pauze zvítězili, když si poradili s českobudějovickým Motorem vysoko 7:3. Utkání bylo přitom padesát minut vyrovnané, jenže pardubičtí si do poslední desetiminutovky schovali hned čtyři góly. Trenér Rulík se i v utkání s Vítkovicemi bude muset obejít bez disciplinárně potrestaného obránce Davida Musila a útočníka Mateje Pauloviče. Toho v sestavě opět nahradil slovenský mladík Pavol Štetka, který v devíti zápasech zapsal čtyři body.

Vítkovice v pátek vyzvou komplexní tým, který vyniká ve všech aspektech. Jeho největší síla ale překvapivě spočívá ve hře pět na pět, což dokládají až neuvěřitelná čísla ve statistice účasti na ledě při vstřelené brance. Této statistice pardubičtí jednoznačně vévodí a obsazují první pět míst. Nejlepším hráčem je s +31 Lukáš Radil. Jen sedm z jeho osmatřiceti kanadských bodů padlo v přesilové hře.

Z kabiny Vítkovic

Vítkovice po reprezentační pauze nastoupily k utkání s Olomoucí téměř v kompletní sestavě. Chyběl jen obránce Daniel Krenželok, který ale převážně nastupuje v Porubě, ale momentálně je se zlomeninou ruky mimo hru. Bohužel tento stav netrval příliš dlouhou. Po srážce s Rašnerem středeční zápas nedohrál útočník Peter Krieger, který ve čtvrtek absolvoval sérii vyšetření. Start v Pardubicích není jistý, ale zda a jak dlouho by případně mohl chybět, se zatím neví.

Vítkovice o soupeři

Pátek bude ve znamení utkání prvního s druhým. To samo o sobě neslibuje urputný boj, ale na druhou stranu tohle utkání by mohlo být výjimkou. Oba týmy s největší pravděpodobností nemine účast v elitní čtyřce, a tak je potřeba do módu play off přepnout s předstihem. Pardubice mají navíc o motivaci postaráno. Zaprvé drží naději na extraligový rekord a zadruhé si už v pátek mohou souhrou výsledků zajistit s předstihem zisk prezidentského poháru (za předpokladu, že Pardubice zvítězí a Sparta získá v Českých Budějovicích maximálně bod). „Myslím si, že Pardubice to tak mají nastaveno. Hrají v domácím prostředí a mají šanci zaútočit na prezidentský pohár a my se jim to budeme snažit překazit. Čeká nás bouřlivá atmosféra, určitě bude vyprodáno, takže to bude takový svátek hokeje a totální příprava na play off. O kvalitě Pardubic nemusíme mluvit, celou dobu se pohybují na špici. Mají velice dobré, až smrtelné přesilové hry. To se zase vracíme k zápasu, který jsme odehráli doma. S takovým mužstvem to bez disciplíny neuhrajeme. Jsou silní po všech stránkách, ale jsou mužstva, která je dokázala porazit. Víme jakým stylem, chceme, aby se nám to zítra taky podařilo. Uvidíme, jaký bude po šedesáti minutách výsledek,“ míní kouč Miloš Holaň.

PÁTEK 17. ÚNORA, 18:00

HC DYNAMO PARDUBICE - HC VÍTKOVICE RIDERA

A tým

Zápas 47. kola mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Dynamo Pardubice, hostí enteria arena v pátek 17. února od 18:00 hodin. Utkání vysílá živě stanice O2 TV Sport.

Tipsport Extraliga 2022/2023 – po 46. kole