PREVIEW: Pardubice – Vítkovice (10. 8., 17:00)

Odveta týden staré bitvy a druhé kolo turnaje Letní hokejové hry. Vítkovice v úterý míří na led Pardubic. Pokračují v přípravě a hledání ideální sestavy a herní strategie, ale také by rády Dynamu oplatily na jeho ledě nedávnou porážku. V pardubické enteria aréně se hraje od 17:00 hodin.

HC DYNAMO PARDUBICE – HC VÍTKOVICE RIDERA
úterý 10. 8., 17:00

Dva zápasy stihli hokejisté Vítkovic odehrát v minulém týdnu. Do předzávodního období vstoupili v úterý domácí bitvou s Pardubicemi, ale nezvládli především začátek utkání a Dynamo nakonec z Ostravy odvezlo výhru 4:0. Duel byl součástí pardubického turnaje Letní hokejové hry, kterého se účastní také Olomouc, jež podlehla Východočechům na jejich ledě ve čtvrtek 1:3. Pardubice tak mají na kontě dva zápasy a šest bodů.

Odvety startují v tomto týdnu a Vítkovice míří do města perníku. „Bude to těžký zápas s těžkým soupeřem. Ale je to stále příprava a v té se tolik nehledí na to, jaký soupeř, proti vám stojí. Více nás pořád zajímá, jak vypadají naši hráči a jak vypadá náš výkon. Za nás to bude určitě o tom ponaučit se z toho nedávného domácího zápasu. To znamená pohlídat si hlavně brejky a přečíslení, kterých bylo v tom utkání strašně moc. Také se chceme už více dostávat do herních situací, které připravujeme na tréninku – vidět je v tom zápase,“ líčí hlavní trenér vítkovického týmu Miloš Holaň.

Kromě prvního podniku v rámci turnaje absolvovali Ostravané hned ve středu zápas v Šumperku. Proti prvoligovému soupeři dlouho ztráceli dech, ale naštěstí čtyřgólová třetí třetina zvrátila stav na stranu modro-bílých. Kouč Holaň ocenil bojovnost a odhodlání svého týmu navzdory vysoké ztrátě. Výhra 5:4 přinesla úlevu.

V novém týdnu nečeká Vítkovické žádné polevení v tempu. Naopak. Kromě dvou zápasů přidali trenéři opět dvoufázovou složku do tréninků mimo zápasy. „Jsme pořád na začátku přípravy, takže pořád zohledňuji i kondiční stránku. To potřebujeme dostat do hráčů, napilovat. Proto jsme v pondělí měli na plánu dvě fáze na ledě a samozřejmě i posilovnu. Zápasy úterý – čtvrtek. To vše plní účel, který chceme a který jsme si stanovili. Je jen škoda, že kádr máme tak úzký a není tedy mnoho prostoru pro zkoušení více hráčů ve hře. Budeme muset upravovat podle situace, a to nedej Bože, že by se nám někdo zranil nebo onemocněl, pak nebudeme mít, kam sáhnout. To je takový menší strašák pro mě,“ přiznává trenér.

A od začátku týdne je kádr vítkovických hokejistů o jednoho hráče užší. V pátek se s týmem po dvoutýdenní zkoušce rozloučil finský útočník Mikko Lehtonen. „Přijel, vyzkoušel si to, ale na extraligu v prvních dvou pětkách to podle našeho názoru nebylo. Mít finského hráče ve třetí, čtvrté pětce nebo na hraně sestavy je podle mě zbytečný luxus, to radši dám prostor někomu z mladších hráčů, které máme k dispozici. Z toho důvodu jsme zkoušku ukončili, děkujeme, že přijel, že se o to chtěl porvat,“ míní na adresu čtyřiatřicetiletého skandinávského veterána Holaň. Kádr dle jeho slov definitivně uzavřen samozřejmě není. „Bylo by dobré, kdyby se objevil někdo, kdo by nám do týmu zapadl a kádr byl širší. Ty tréninky jsou náročné, sezona bude náročná. Může přijít zranění, může přijít nemoc a vypadne nám někdo a pokud nemáte širší kádr, musíte to nějak, jak se říká, lepit, což není ideální, takže se budeme ohlížet dál a uvidíme, jestli někoho najdeme, nebo vytáhneme někoho z juniorky.“

úterý 10. srpna, 17:00

Dosud odehrané zápasy

3. 8. 2021

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Dynamo Pardubice 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)

Doplňkové prodloužení 0:0, doplňkové nájezdy 2:1

Branky: 1. Cienciala, 15. Rohlík (Říčka, J. Mikuš), 17. Hecl, 52. Nakládal (Poulíček). Rozhodčí: Mrkva, Kubičík – Hlavatý, Gebauer. Vyloučení: 3:6, navíc Flick a Kalus (oba VIT) a Vála a Poulíček (oba PCE) shodně 5 minut hrubost. Využití: 0:1. Diváci: 878. Střely na branku: X:X

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – Galvinš, Gewiese, Koch, L. Kovář, Dudas, J. Stehlík – Bukarts, J. Hruška, Lehtonen – Bernovský, Marosz, Svačina – R. Bondra, Flick, Kalus – Lednický, Chlán, Fridrich

HC Dynamo Pardubice: Klouček – J. Mikuš, Košťálek, Vála, Nakládal, J. Zdráhal, Hrádek – Hecl, Cienciala, Blümel – Říčka, Poulíček, Rohlík – Koffer, Matýs, Anděl – Lichtag, Pochobradský, Costa

5. 8. 2021

HC DYNAMO PARDUBICE – HC Olomouc 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Branky: 14. Štetka (Hrádek), 18. Roman (Košťálek), 32. Herčík (Košťálek) – 30. Kolouch. Rozhodčí: . Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 328.

HC DYNAMO PARDUBICE: Soukup – Robertson, Košťálek, Kolář, Hrádek, Vála, Zdráhal – Hecl, Musil, Blümel – Štetka, Roman, Cienciala – Koffer, Rohlík, Matýs – Pochobradský, Herčík, Anděl

HC Olomouc: Lukáš – Rašner, Rutar, Groch, Dujsík, Valenta, Černý, Mareš, Řezníček – Klimek, Kučera, Tomeček – Burian, Knotek, Ministr – Bambula, Navrátil, Kunc – Tomajko, Kolouch, Mácha