PREVIEW: Olomouc – Vítkovice (30. 12., 18:00, O2TV Sport)

Prodlouží Vítkovice šňůru šesti zápasů, ve kterých obraly Hanáky o body? To ukáže zápas 33. kola Tipsport Extraligy mezi HC Olomouc a HC VÍTKOVICE RIDERA, který hostí Zimní Stadión Olomouc v pátek 30. prosince od 18:00 hodin. Utkání vysílá přímým přenosem kanál O2TV Sport.

Tipsport Extraliga
HC Olomouc – HC VÍTKOVICE RIDERA
pátek 30. 12., 18:00
Zimní Stadión Olomouc

Soupeř: HC Olomouc

K poslednímu zápasu kalendářního roku zajíždí Vítkovice do nedaleké Olomouce, která se letos tak trochu překvapivě drží v užší špičce extraligy. Trenér Tomajko se může stoprocentně spolehnout na svou brankářskou dvojici, díky které olomoučtí okupují čtvrtou pozici. Díky různým zraněním a nemocem tradiční opory Branislava Konráda, dostává více prostoru mezi třemi tyčemi devětadvacetiletý Jan Lukáš. Ten patří v nejdůležitějších brankářských statistikách mezi trojici nejlepších brankářů extraligy. Hlavně díky oběma brankářům patří Hanáci k týmům s nejnižším počtem inkasovaných branek. Olomoučtí patří k týmům, které dokážou využít domácí prostředí, ve kterém zatím nebodovali pouze ve čtyřech případech. O domácí síle Olomouce se přesvědčil i lídr z Pardubic, který padl v prodloužení. Také Vítkovicím se v letošní sezoně podařilo v Olomouci bodovat, když v říjnu padly po samostatných nájezdech. Ofenzivu Kohoutů táhne tradičně Jan Káňa, který si už odpykal svůj disciplinární trest. Produktivní je také dvojice útočníků Knotek – Nahodil. Bodově ožil také vítkovický odchovanec Rostislav Olesz, který by letos mohl vylepšit své bodové maximum v olomouckém dresu. Vítkovičtí si musí dát pozor také na Karla Pláška, který se přišel do Olomouce rozehrát po svém zranění a ihned se zařadil k nejnebezpečnějším hráčům. Hanáci se musí vyrovnat s nedostatkem obránců. Do utkání na ledě Českých Budějovic zasáhli jen čtyři olomoučtí beci, které musel doplnit z Jihlavy povolaný Fabien Kočí. Šesté místo obsadil útočník Michal Kunc.

Olomouc disponuje dobrými přesilovkami, když dokážou využít zhruba každou pátou. Špatně si nevedou ani v početní nevýhodě, když ubrání 80 % přesilovek soupeře. Olomoučtí budou mít o motivaci postaráno. Z posledních deseti vzájemných utkání braly tři body pouze dvakrát.

Z kabiny Vítkovic

Vítkovice tradičně avizují, že disciplína je důležitým aspektem hry. V domácím utkání s Mladou Boleslaví to byli znovu modro-bílí, kteří usedli na trestnou lavici jako první. Nicméně soupeři v úvodních přesilových hrách téměř nic nedovolili. „Bude to důležitá disciplína, a také to, jak v utkání začneme. Nechceme dostávat první góly a dotahovat skóre, takže se jedeme porvat o co nejlepší výsledek, tak jak to bylo včera. Byli jsme pomlácení, a to je asi ta cesta, která vede k úspěchu, aby nás to i bolelo. V tom dobrém, že blokujeme střely, srážíme se se soupeřem, protože zítra nás nečeká nic jednoduchého,“ ví trenér Holaň. Ten se nebude moci spolehnout na dlouhodobě zraněné útočníky Lindberga a Marosze, které trápí zlomeniny rukou.

Vítkovice o soupeři

Olomoucký Zimní stadion je mezi multifunkčními halami, ve kterých se extraliga hraje, už tak trochu raritou. Olomoučtí umí nehostinnosti svého stadionu dokonale využít a body se odsud nevozí lehce. Přesto to v letošní sezoně Vítkovice dokázaly, když si z prvního utkání odnesly alespoň bod. „Čeká nás malé derby. Olomouc je nepříjemný soupeř v nepříjemném prostředí, ale to už jsme si dneska s hráči nacpali do hlav, že to takhle je. Víme o tom, jsme na to připraveni. Nehraje se tam komfortně, takže podle mě to bude velký boj,“ hovoří Holaň o tom, na co se s týmem připravuje. Vítkovičtí hráči se těší na bouřlivou podporu stovek fanoušků, kteří se do nedaleké Olomouce vydávají v rámci megavýjezdu vítkovického fanclubu.

PÁTEK 30. PROSINCE, 18:00

HC Olomouc - HC VÍTKOVICE RIDERA

A tým

Zápas 33. kola Tipsport Extraligy mezi HC Olomouc a HC VÍTKOVICE RIDERA, hostí Zimní Stadión Olomouc v pátek 30. prosince od 18:00 hodin. Utkání vysílá přímým přenosem kanál O2TV Sport.

Tipsport Extraliga 2022/2023 – po 32. kole

100 – Vítkovice se ve středu staly prvním týmem letošní extraligové sezony, který dosáhl na metu sta vstřelených branek. Výstavní trefou do růžku se o to symbolicky postaral nejlepší střelec modro-bílých Roberts Bukarts. Není divu, že prvním týmem, který tuto hranici překonal, jsou právě Vítkovice. Ty drží i nejvyšší průměr vstřelených branek na zápas, který je momentálně na čísle 3,32.

Tabulka A tým 2022/2023

1HC DYNAMO PARDUBICE4527846101