Banner Promo

PREVIEW: Mladá Boleslav – Vítkovice (5. 2., 16:00)

Datum publikování:

Odčinit čtyři výsledkově nepovedená utkání a konečně bodovat, s takovým cílem vyráží Vítkovice na led jedenácté Mladé Boleslavi. Zápas 45. kola mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a BK Mladá Boleslav, hostí ŠKOENERGO Aréna v neděli 5. února od 16:00 hodin. Utkání je možné sledovat živě na serveru HokejkaTV.

 

Tipsport Extraliga
BK Mladá Boleslav – HC VÍTKOVICE RIDERA
neděle 5. 2., 16:00
ŠKOENERGO Aréna

 

 

Soupeř: BK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav byla před koncem přestupního období hodně aktivní, a to zejména co se týče výměn hráčů kus za kus. Nejprve přišla výměna s královéhradeckým Mountfieldem, kam za Kellyho Klímu putoval Jan Eberle. Následoval odchod Matyáše Kantnera do finské KalPy, ten byl součástí specifické výměny, díky které do Mladé Boleslavi zamířil z juniorského týmu Kärpätu Oulu stříbrný obránce z letošního juniorského mistrovství světa Aleš Čech. V posledních hodinách přestupního termínu se nakonec ještě upekla výměna s Plzní. Zatímco na západ Čech zamířil Martin Beránek, v Mladé Boleslavi přivítali Sebastiana Maláta. Přičteme-li návrat ex-vítkovického Ondřeje Romana z francouzského Rouenu nebo odchod Pavla Kousala do pražské Sparty, vznikl v kabině Středočechů slušný průvan. Pikantní bude utkání pro vítkovického útočníka Jakuba Kotalu, který do Ostravy zamířil právě ze středočeského celku. Kotala ve Vítkovicích ožil. Zatímco v Mladé Boleslavi zaznamenal 5 bodů (1+4) v jedenadvaceti utkáních, v modro-bílém dresu mu na zisk čtyř bodů (3+1) stačilo jedenáct utkání.

Oba týmy se spolu utkaly před dvěma týdny, kdy Vítkovice v Mladé Boleslavi padly v osmé sérii nájezdů. Předchozí dvě utkání zvládli modro-bílí přesvědčivě 4:0 a 5:2. Vítkovicím se v posledních zápasech výsledkově příliš nedaří, nicméně předváděná hra výsledkům neodpovídá. Modro-bílí na svém ledě přehrávali Hradec Králové, Třinec i Spartu, ale místy až drtivou převahu nedokázali přetavit v body do tabulky. Také mladoboleslavské výsledky mají k dokonalosti daleko, ale Středočechům se z posledních pěti utkání podařilo vytěžit alespoň pět bodů za překvapivou výhru s Olomoucí a dvě prohry v prodloužení s Motorem a Libercem. Statistiky hovoří o tom, že Mladá Boleslav má problémy se střílením branek. Jen Ondřej Najman s Pavlem Kousalem se dokázali dostat na dvojciferné číslo vstřelených branek, a to je Kousal již nějakou dobu hráčem pražské Sparty. V extralize momentálně nenajdeme tým, který by vstřelil méně branek. V čem jsou ale mladoboleslavští nadprůměrní, je hra v oslabení, ve které dokáží zlikvidovat více než jedenaosmdesát procent početních výhod soupeře.

 

Z kabiny Vítkovic

Vítkovice stále drží druhé místo v tabulce, ale jejich náskok na třetího se po páteční porážce ztenčil. Byla to právě třetí Sparta, kdo obral Ostravany v jejich domácím prostředí o body. V emotivním a slavnostním zápase, kdy modro-bílý klub uctil legendu Vladimíra Vůjtka a retro dresy vzpomenul vicemistry z roku 1993 vše nasvědčovalo tomu, že domácí urvou vítězství. Otočili zápas z 0:1 na 2:1, vrátili se do vedení, ale o body je připravil vyhecovaný závěr a zkrat Dominika Lakatoše, po kterém Sparta využila pětiminutovou přesilovku a rozhodla o výhře. Slavnostní večer porážka až tolik nezkalila, ale faktem je, že Vítkovice prohrály čtvrtý zápas v řadě.

„Jedeme nyní do Boleslavi. Čeká nás zápas, který se prostě budeme snažit urvat. Je blbé říkat, nemáme body, ale to co, se k nám přiklánělo v řadě předchozích zápasů, kdy jsme o gól vyhrávali, tak teď je naopak o gól prohráváme. A to, co potřebujeme, to se k nám nepřiklání. Je to proces, je to hokej. Jednou jsme dole, jednou nahoře,“ ví trenér Miloš Holaň.

Fauly a vyloučení, to stálo v posledních dvou zápasech body jeho tým. V kabině to moc dobře vědí. „Disciplína, to je prostě nešvar, který musíme odstranit směrem k play off, ale i k těm nejbližším zápasům. My si to nemůžeme dovolit a opravdu začínáme hodně přemýšlet a diskutovat, protože to je možná ten moment, který nám teď nedává prostor být tak úspěšní, jako jsme byli před tím,“ podotýká kouč.

Vítkovičtí rovněž musejí dost řešit sestavu. Po Lakatošově zkratu v pátečním zápase je dost pravděpodobné, že zasáhne disciplinární komise a „jedenatřicítka“ nebude moci v neděli nastoupit.

 

Vítkovice o soupeři

Na ledě Mladé Boleslavi hrají Vítkovice v neděli, do města automobilů ale vyrážejí už s předstihem v sobotu. Chtějí se co nejlépe připravit na to, co je ve ŠKO-ENERGO ARÉNĚ čeká. „Bruslařské mužstvo. Mají to takové nahoru dolů i po změně trenéra, kdy měli dobrý nástup. Ale my prostě chceme tam uspět. Je to poslední zápas před pauzou, musíme se vydat ze všech sil,“ míní trenér Holaň.

Jak dosáhnout toho, aby byly Vítkovice v posledním zápase před pauzou úspěšné a utnuly nepříjemnou sérii? „Potřebujeme se semknout a věřím, že máme ty síly se semknout a prostě podat výkon, že každý tam takzvaně padne po držce. Jak to dopadne? Já nevím, ale když budeme pokračovat v té hře, kterou jsme v posledních dvou zápasech předváděli, tak věřím, že body urveme. Ale alfou a omegou zůstává disciplína,“ dodává vítkovický lodivod.

 

NEDĚLE 5. ÚNORA, 16:00

BK Mladá Boleslav - HC VÍTKOVICE RIDERA

A tým

 

Zápas 45. kola mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a BK Mladá Boleslav, hostí ŠKOENERGO Aréna v neděli 5. února od 16:00 hodin. Utkání je možné sledovat živě na serveru HokejkaTV.

 

Tipsport Extraliga 2022/2023 – po 44. kole

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025