PREVIEW: Mladá Boleslav – Vítkovice (17. 1., 17:30)

Potvrdí Vítkovice formu na ledě soupeřů, kde už popáté v řadě braly všechny body? Dohrávku zápasu 19. kola Tipsport Extraligy mezi BK Mladá Boleslav a HC VÍTKOVICE RIDERA, hostí ŠKOENERGO Aréna v úterý 17. ledna od 17:30 hodin. Utkání je možné sledovat živě na serveru HokejkaTV.

Tipsport Extraliga
BK Mladá Boleslav – HC VÍTKOVICE RIDERA
úterý 17. 1., 17:30
ŠKOENERGO Aréna

Soupeř: BK Mladá Boleslav

Mladé Boleslavi, která byla v minulých ročnících štikou soutěže, prohánějící favority se letos nedaří. Desátá příčka sice značí boj o předkolo play off, jenže důkladnější pohled do tabulky ukáže fanouškům Středočechů trošku krutou realitu, protože z desátého místa mají na poslední Kladno náskok pouhých pět bodů. Zdá se, že tento strašák svazuje mladoboleslavským především ruce v koncovce. V extralize totiž nenajdeme jiný tým, který by dosud nepřekonal hranici osmdesáti vstřelených branek v sedmatřiceti utkáních. Právě ve střílení branek je největší problém týmu. Vedení týmu se snaží změnit téměř vše, co může. Po překvapivém konci sportovních manažerů Václava Nedorosta a Radima Vrbaty přišel na post sportovního ředitele bývalý obránce Martin Ševc. Na začátku ledna následoval vyhazov trenéra Čiháka, po kterém tým dočasně vedli asistenti Haken s Pletkou, než tým převzal asistent reprezentační dvacítky Jiří Kalous. Kromě výměny trenéra přišla řada také na neoblíbené trejdy hráčů. Jako první přišla výměna s hradeckým Mountfieldem, odkud výměnou za Jana Eberleho přišel Kelly Klíma. Následoval přesun nejproduktivnějšího hráče Pavla Kousala do Sparty, ze které na oplátku přišli hned dva útočníci, a to Daniel Přibyl a David Dvořáček. Mladá Boleslav tak údajně reagovala i na to, že Kousal by po sezoně zamířil právě do Sparty. Další změnou byl odchod Jakuba Kotaly do Vítkovic a v minulém týdnu Středočeši dotáhli příchod ex-vítkovického útočníka Ondřeje Romana, který se v Mladé Boleslavi upsal na dva roky. Právě Roman by se měl po svém příchodu stát největším ofenzivním esem mladoboleslavského týmu. Ten se po odchodu Kousala opírá o bodovou produkci dvojice Lantoši – Najman, kteří zatím zaznamenali 17, respektive 16 bodů. Mladá Boleslav letos nevyniká ani za nerovnovážného stavu hráčů na ledě, kde jejich statistiky odpovídají tabulkovému postavení. Mladá Boleslav se bohužel nemůže opřít ani o početné návštěvy domácích utkání, protože v extralize momentálně nenajdeme tým, na který by chodilo méně domácích příznivců. To by mohla být voda na vítkovický mlýn, protože Vítkovice stále patří k nejlepším týmům na ledě soupeře.

Z kabiny Vítkovic

Vítkovice hodily za hlavu nepovedené utkání před vyprodanou OSTRAVAR ARÉNOU a demonstrovaly svou sílu na ledě brněnské Komety, odkud přivezly tři body. „Přijeli jsme o půlnoci z Brna, měli jsme jen spíše poradu a zopakování taktických věcí. Znovu do toho musíme jít s čistou hlavou, odbourávat ten zápas, který byl včera a soustředit se na ten nový. Je to opravdu jen o tom, ukázat si pár chyb v taktice, co se dá zlepšit a jede se zase na novo, protože ty zápasy jdou v rychlém sledu, takže těžko něco natrénujeme,“ popsal přípravu na nejbližšího soupeře trenér Miloš Holaň.

Mladá Boleslav v minulém týdnu změnila trenéra, který si zcela jistě bude chtít pozměnit taktiku podle sebe. Změnu na trenérské lavičce pečlivě sleduje i trenérský tým Vítkovic. „Dívali jsme se, jestli nedošlo k nějaké změně herního stylu po příchodu nového trenéra, ale myslím si, že takhle rychle se nemůže nový rukopis projevit. Navíc v mužstvu máme Ketyho, který nám nějaké věci taky řekl, takže se můžeme připravit,“ poukázal Holaň na fakt, že trenéři mohou využít poznatků Jakuba Kotaly, který do Vítkovic přišel právě z Mladé Boleslavi.

Vítkovice o soupeři

Oba zápasy, které spolu týmy sehrály, skončily poměrně jasnou výhrou Vítkovic, byť první utkání bylo ovlivněno dlouhou power play mladoboleslavských, ve které Lakatoš zkompletoval hattick. Trenérský tým však ví, že na Vítkovice nečeká jednoduché utkání. „Boleslav změnila trenéry, hráči se chtějí ukázat v tom nejlepším světle a využít to domácí prostředí. Mají bruslařsky zdatné hráče, kteří jedou celých šedesát minut. My tam ale jedeme s naší taktikou. Nechceme se přizpůsobovat jejich silným stránkám, což jsou ty rychlé přechody z útoku do obrany, brejkové situace, ale hlavně ta rychlost a pohyb,“ zakončil trenér Holaň.

ÚTERÝ 17. LEDNA, 17:30

BK Mladá Boleslav - HC VÍTKOVICE RIDERA

A tým

Tipsport Extraliga 2022/2023 – po 38. kole

Oblíbený soupeř? – Vítkovice se letos utkaly s Mladou Boleslaví teprve dvakrát, v obou případech pak slavily vítězství. Pod to první se výrazně podepsal hattickem Dominik Lakatoš, který díky asistenci bodoval i ve druhém domácím utkání. Tři body za dvě branky a asistenci v těchto utkáních nasbíral Marek Kalus a třemi přesnými pasy své statistiky rozšířil i obránce Juraj Mikuš.