Banner Promo

PREVIEW: Kometa – Vítkovice (15. 1., 18:00, ČT Sport)

Datum publikování:

Vítkovice míří k dalšímu těžkému utkání na horký brněnský led, kde budou chtít odčinit domácí zaváhání. Domácí Kometa má ale před vlastními diváky také co napravovat. Podaří se Vítkovicím před televizními kamerami navázat na úspěšný trip na ledě soupeřů z tohoto týdne? Zápas 38. kola Tipsport Extraligy mezi HC Kometa Brno a HC VÍTKOVICE RIDERA, hostí Winning Group Arena Brno v neděli 15. ledna od 18:00 hodin. Utkání vysílá přímým přenosem ČT Sport.

 

Tipsport Extraliga
HC Kometa Brno – HC VÍTKOVICE RIDERA
neděle 15. 1., 18:00
Winning Group Arena Brno

 

Soupeř: HC Kometa Brno

V brněnské Kometě si v posledních letech fanoušci zvykli na jiné postavení v extraligové tabulce, než na současnou devátou příčku, ze které je dělí šest bodů od posledního Kladna. Přitom před sezonou nic nenaznačovalo tomu, že by měli mít v Brně takové starosti. Kometa posilovala jako na běžícím páse a na první pohled se zdálo, že bude svádět boje s pardubickým Dynamem o čelo tabulky. Brankáře Marka Čiliaka doplnil ex-reprezentant Dominik Furch a do obrany dorazili další hráči s reprezentačními ambicemi, či minimálně zkušenostmi z minulosti. Z Finska dorazil Ščotka, z Třince Kundrátek, z Litvínova na extraligu nadprůměrný obránce s vítkovickou minulostí Marek Hrbas, přičteme-li lídra slovenské reprezentace Marka Ďalogu a mládežnického reprezentanta Kučeříka, vznikala na jihu Moravy silná defenzivní mašina. Bodovou produkci Petera Muellera, který před sezonou zamířil do Vítkovic, měl nahradit Radek Koblížek s Jakubem Flekem. Nepovedené výkony jako první odskákal trenér Pešout, kterého na střídačce nahradil Patrik Martinec. Nyní se majitel Libor Zábranský snaží tým doplnit o další zajímavá jména. Z finské SaiPy přišel šestadvacetiletý slovenský útočník Kristian Pospíšil, který si zatím drží průměr jednoho kanadského bodu na zápas. Z britského Sheffieldu pak na zkoušku přišel útočník Adam Raška a nyní se spekuluje o zájmu Komety o brankáře Matěje Machovského.

Kometa má za sebou nevšední zážitek v podobně open air zápasu v Bratislavě, na který budou hráči jistě dlouho vzpomínat. Na co však budou chtít rychle zapomenout, je prohra 1:6, kterou jim uštědřili třinečtí Oceláři. Výsledky Komety jsou jako na houpačce a není to tak dávno, co fanoušci Komety zabavili svým hráčům po debaklu 2:7 na ledě Třince celou sadu dresů. I přes tyto nezdary je Kometa mimořádně nebezpečná v přesilových hrách, ve kterých si drží úspěšnost nad hranicí pětadvaceti procent. Co ale brněnským překvapivě nefunguje, je hra v oslabení, které mají horší jen v Olomouci.  

 

Z kabiny Vítkovic

Vítkovice musely uvolnit první místo v extraligové tabulce opět Pardubicím. Po porážce 0:3 s Kladnem na vlastním ledě vlastně nemohlo následovat ani nic jiného. Byl to hodně nepovedený zápas, ve kterém se domácí před vyprodaným hledištěm nedokázali vůbec prosadit. „Kdybychom hráli dalších šedesát minut, ani tak bychom nedali gól. Vázly nám ruce, vázly nám nohy, přeskakovaly nám kotouče. Chyběla nám lehkost, byla tam křeč,“ hodnotil už v pátek objektivně trenér Miloš Holaň.

Sobota už se nesla samozřejmě v duchu příprav na nedělní duel na Kometě. „Hodili jsme to už za hlavu. Máme čistou mysl na zápas, protože ty zápasy jdou v rychlém sledu. Poukázali jsme na to, co se udělalo špatně.“

Sestava a její složení je v posledních dnech alfou a omegou vítkovické práce. Petr Gewiese po vypršení jednozápasového trestu už může být k dispozici, na rozdíl od Patrika Kocha, který si stále odpykává čtyřzápasový distanc. Proti Kladnu nenastoupil vinou virózy Peter Mueller a není jasné, zda do Brna bude připraven. Kdo určitě vinou zlomeniny ruky bude nadále chybět je Tobias Lindberg. Podobné problémy měl i Rostislav Marosz, ale jeho návrat do sestavy se dle slov hlavního trenéra už docela přiblížil.

 

Vítkovice o soupeři

Pátek 13. byl smolným dnem jak pro Vítkovice, tak pro Kometu. Jeden podlehl doma poslednímu 0:3, druhý si z Winter Classic zápasu na neutrální půdě odvezl příděl 1:6. Oba celky se jednoznačně budou snažit na to zapomenout.

Bilance mezi Vítkovicemi a Kometou je po letošních dvou utkáních vyrovnaná. Každý vyhrál na svém ledě. Brňané 2:1, Ostravané 4:1. „Domácí prostředí pro Kometu. Fanoušci, ale určitě i tlak na ně, protože ty poslední výsledky neměla Kometa dobré a chtějí to zlomit. My tam jedeme ponaučení z domácího zápasu s Kladnem a chceme znovu bodovat a upevnit sebevědomí po tom nepovedeném zápase doma,“ dodává k nedělnímu střetnutí moravských soupeřů trenér Holaň.

 

 

NEDĚLE 15. LEDNA, 18:00

HC KOMETA BRNO - HC VÍTKOVICE RIDERA

A tým

 

Zápas 38. kola Tipsport Extraligy mezi HC Kometa Brno a HC VÍTKOVICE RIDERA, hostí Winning Group Arena Brno v neděli 15. ledna od 18:00 hodin. Utkání vysílá přímým přenosem ČT Sport.

 

Tipsport Extraliga 2022/2023 – po 37. kole

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761